dk.jpg

Kempingi w Danii

Kempingi w Danii

Ten najbardziej wysunięty na południe kraj skandynawski jest też najbardziej równinny, w Danii nie ma żadnych gór. Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 170 metrów w Skandreborg, nieopodal Århus. To wszystko sprawia, że Dania, a szczególnie półwysep Jylland, to niezwykle popularne miejsce na rodzinne wycieczki rowerowe. Kempingi w Danii są w tym regionie niezwykle popularne, podobnie jak plaże Morza Północnego, jeziora i rzeki na spływy kajakowe. Nie zapomnijcie też o najważniejszym: park tematyczny Legolandw Billund. Kemping w Danii = mnóstwo atrakcji.

Oprócz półwyspu graniczącego z Niemcami, Dania ma ponad 400 wysp. Kopenhaga, którą zamieszkuje 500 000 osób, jest jedną z najmniejszych stolic europejskich i szczyci się pięknym, historycznym centrum. Odwiedźcie stary port (Nyhavn) z kolorowymi domkami i restauracjami rybnymi, pałac królewski i park miejski Tivoli z mnóstwem atrakcji. Co zjeść w Danii? Oczywiście pyszny, duński Smørrebrød. Wybrzeże północno-wschodnie również jest piękne. Znajdują się tam miasta takie jak Randers, Silkeborg i Århus z pięknymi centrami. Na wakacje na kempingu w Danii możecie także wybrać się jedną z tanich linii lotniczych.

Regiony w Danii:

Jutlandia

Kopenhaga

Kies uit 8 campings Dania z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Vestbirk

Østbirk - Jutlandia - Dania

Idealne miejsce na wędkowanie i wycieczki kanu. Ale na kempingu znajdziecie również inne atrakcje jak np. ogrzewany basen, sauna i jacuzzi. Znakomity rodzinny kemping.

Camping Feddet

Faxe - Kopenhaga - Dania

Atrakcyjna okolica położona w pobliżu pięknej plaży na wschodnim wybrzeżu Danii. Na tej samej wyspie leży też Kopenhaga, a ogromny most zaprowadzi Was do Szwecji.

Camping Family Camping Jelling

Jelling - Jutlandia - Dania

Uroczy rodzinny kemping z wieloma atrakcjami dla dzieci. Położony centralnie, blisko wioski Jelling.

Camping Nordsø

Hvide Sande - Jutlandia - Dania

Położony nad jeziorem, za wydmami plaż Morza Północnego. Możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych także na wolnym powietrzu. Na półwyspie odwiedźcie zaś miasto Hvide Sanden.

Camping Hampen Sø

Hampen - Jutlandia - Dania

Cichy, rodzinny kemping położony w zalesionej okolicy, zaledwie kilkaset metrów od jeziora Hampen. Piękna sceneria, idealna na piesze i rowerowe wycieczki. 35 kilometrów od Legolandu.