fr-bre.jpg

Kempingi w Bretanii

Kemping w Bretanii

Na kempingu w Bretanii można w pełni delektować się pięknem przyrody. Istnieje bardzo wiele powodów, dla których region ten jest tak atrakcyjny dla urlopowiczów. Bretania to w dużej mierze półwysep wbijający się w Ocean Atlantycki. Stąd długa linia brzegowa idealna do uprawiania przeróżnych sportów wodnych. Wiele kempingów w Bretanii znajduje się blisko morza. Ale słońce i morze to nie jedyne atrakcje. Można tu upajać się wyjątkowym smakiem regionalnych dań z owocami morza. Można też osobiście złowić rybę i przygotować ją dla siebie i najbliższych na kempingu w Bretanii.

Śródlądowa część Bretanii również warta jest zwiedzenia. Stolica regionu, Rennes, ma bogatą historię, a słynnym miejscem jest Fort La Latte. Wzdłuż wybrzeża można podziwiać prawdziwe cuda przyrody jak wybrzeże z różowego granitu w Pointe du Raz czy barwny rezerwat ptaków w Cap Frehel. W Brest znajduje się Oceanopolis, do którego powinny wybrać się rodziny z dziećmi. Bretońskie wybrzeże ma tak wiele do zaoferowania, że po prostu trzeba u przyjechać. Kemping w Bretanii można zarezerwować w kilka chwil!

Wybierz z 18 kempingów Bretania z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Domaine des Ormes

Dol-de-Bretagne - Bretania - Francja

Czarujące stare budynki otaczające zamek z wieloma atrakcjami dla dzieci, m.in. baseny, dzwiękoszczelna dyskoteka i golf. Duży i dobrze utrzymany kemping.

Camping Les Mouettes

Carantec - Bretania - Francja

Jedno z najpiękniejszych miejsc rejonu Bretanii. Warto zobaczyć stare miasteczka i piękne plaże. O ile uda się Wam wyciągnąć dzieci z kompleksu basenów na kempingu.

Camping Domaine de Bel Air

Landudec - Bretania - Francja

Nieopodal zachodniego skraju Bretanii. Wodny raj dla dzieci i bezpłatny " Parc de Loisirs" w pobliżu kempingu. Polecamy też wizytę w Quimper lub uroczym Locronan.

Camping L'Atlantique

Fouesnant - Bretania - Francja

Kemping z atrakcjami dla dzieci w każdym wieku - od placu zabaw po dużo basenów i zjeżdżalni. W pięknym lesie i z plażą w niewielkiej odległości.

Camping La Ville Huchet

St-Malo - Bretania - Francja

Wygodny kemping z dużym kompleksem basenów. W starym portowym mieście St. Malo znajduje się piękne średniowieczne centrum z ciekawymi sklepami. Wspaniałe miejsce na wypady rowerowe.