Kemping Oliva, Rabac
Dawno temu w miejscu tym znajdował się rozległy gaj oliwny. Na zielonych wzgórzach otaczających kemping wciąż rosną drzewa z tamtychczasów i roztacza się wspaniały widok na całą zatokę. Kemping jest częścią dużego kompleksu basenowego i posiada bezpośredni dostępdo morza. Dojście prywatną kamienistą plażą.
Dlaczego kemping Oliva?- Dzieci mogą całymi dniami bawić się w wodzie, która jest tu płytka, prąd łagodny, a morze krystalicznie czyste.
- Mogą także bawić się na placu zabaw lub w jednym z dużych basenów, które oferują też mnóstwo miejsca na kąpiele słoneczne. Szeroka oferta atrakcji sportowych obejmuje m.in. mini golfa oraz tenisa.
- Wieczorami na dużym tarasie odbywają się przedstawienia i rozbrzmiewa muzyka na żywo. Jeśli lubicie ogródki restauracyjne, więcej znajdziecie na bulwarze kilka minut od rybackiego Rabac.
Kemping Oliva, Rabac - okolica
Wschodnie wybrzeże półwyspu Istrii graniczy z Zatoką Kvarner, na przeciwko wysp Cres i Krk. Wiele osób woli wschodnie wybrzeże Istrii nad zatoką Kvarner bardziej niż częścią zachodnią nad Morzem Adriatyckim. Z pewnością jest bardziej skalista i bardziej atrakcyjnaprzyrodniczo.
Wskazówki na wakacyjny pobyt. Kemping Oliva w Rabac:- W Brestovac można wskoczyć na prom i spędzić dzień w Cres. Promy kursują także do Krk i na Mali Losinj, polecamy zatem dłuższą wyprawę na tereny delfinów.
- Wynajmijcie łódkę i nie zapomnijcie zabrać sprzętu wędkarskiego.
- Na wzgórzu nad kempingiem położone jest średniowieczne miasto Labin, które z pewnością warto odwiedzić. Jest też mnóstwo restauracji ze wspaniałym widokiem.
| Nad morzem | Tak |
| Nad jeziorem | Nie |
| Nad rzeka / strumykiem | Nie |
| Plaża | Tak, Kamyki |
| Teren zalesiony | Nie |
| Przy linii kolejowej | Nie |
| Przy drodze | Nie |
| Nierówny teren | Nie |
| Taras | Nie |
Nasza sugestia
POLECAMY: Kemping w starym gaju oliwnym położony na wschodnim wybrzeżu Istrii na przeciwko wysp Cres i Krk. Bezpieczne kamyczkowe plaże schodzące do płytkiej, krystalicznej wody.