10 najczęściej zadawanych pytań przez naszych Klientów

Musisz to wiedzieć, nim pojedziesz na kemping!

„Co powinniśmy zabrać ze sobą na wakacje?” „O czym musimy pamiętać?” „A może macie dla nas jakieś praktyczne porady?” Te 3 pytania pojawiają się w momencie, gdy zbliża się termin wyjazdu na wakacje. Zebraliśmy dla Was te najczęściej zadawane – znajdziecie tu odpowiedzi na większość nurtujących Was pytań.

  1. Czy mam ze sobą zabrać pościel

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zazwyczaj w domkach na wyposażeniu są tylko koce i poduszki, natomiast bieliznę pościelową należy zabrać ze sobą. Jednak są odstępstwa od tej reguły, dlatego najlepiej przed wyjazdem sprawdzić szczegółowe wyposażenie zakwaterowania na naszej stronie internetowej, wchodząc w informacje o konkretnym kempingu, następnie w „zakwaterowania” i „szczegóły zakwaterowania”.

Jeśli wybraliście namiot Navajo– w tym przypadku należy zabrać ze sobą cały komplet pościeli (koce/śpiwory/kołdry + poduszki) i bieliznę pościelową.

Informację o pełnym wyposażeniu domku znajdziecie tutaj.

Informację o pełnym wyposażeniu namiotu Navajo znajdziecie tutaj.

  1. Czy w kuchni znajdę pełne wyposażenie?

Tak, niezależnie od tego czy wybraliście namiot czy domek. Z praktycznych rzeczy, które warto zabrać ze sobą to:

-czajnik elektryczny (we Włoszech czy w Chorwacji w zakwaterowaniach rzadko kiedy na wyposażeniu jest czajnik, a są do tego przeznaczone garnki)

-ulubiony ostry nóż

-gąbka do mycia naczyń

-płyn do mycia naczyń

-worki na śmieci

-ściereczki

-ręczniki kuchenne

Mimo tego, że Włochy kojarzą się z pysznym winem, często na wyposażeniu domku brakuje kieliszków do wina. I to wcale nie dlatego, że ktoś przed nami je stłukł, a dlatego, że Włosi piją wino stołowe w średniej wielkości szklaneczkach.

  1. Czy w toalecie jest papier toaletowy?

Nie ma. Dobrze chociaż na start mieć ze sobą mały zapas. Resztę można dokupić w kempingowym super markecie.

  1. Jakie są ceny w supermarkecie na kempingu?

Na pewno wyższe niż w zwykłym sieciowym sklepie. Dlatego warto wybrać się na większe zakupy poza teren kempingu, np. przy okazji zwiedzania.

O sposobach na oszczędzanie podczas wakacji znajdziecie tutaj.

  1. Co zrobić, jeśli spóźnię się na kemping i dojadę późno w nocy?

W tym przypadku przyda się voucher – na jednej ze stron znajdziecie numer telefonu na kemping. Należy w godzinach otwarcia recepcji zadzwonić kemping i poinformować o opóźnieniu. Jeśli wolicie zadzwonić do polskiego biura, zapraszamy do kontaktu również w godzinach jego otwarcia. Zazwyczaj na kempingu jest stróż nocny, który ma przygotowany klucz do zakwaterowania oraz mapkę, na której wskaże Wam lokalizację. Kolejnego dnia rano, należy zgłosić się na recepcję kempingu, by dopełnić wszelkich formalności i otrzymać opaski na rękę (jeśli są wymagane).

  1. Czy powinniśmy wykupić dodatkowe ubezpieczenia?

Zdecydowanie polecamy! Co prawda, każdy ubezpieczony przez NFZ jest objęty darmową opieką lekarską na terenie UE, ale należy pamiętać, że dotyczy to tylko podstawowego zakresu leczenia. Zalecamy wyrobienie darmowej karty EKUZ (wniosek można złożyć online przez stronę NFZ). Uwaga! W przypadku leczenia stomatologicznego czy też  gdy potrzebny jest transport chorego / zmarłego  do kraju – z pewnością NFZ nie pokryje kosztów. A koszt leczenia lub transportu za granicą może być naprawdę wysoki! Polecamy zatem dodatkowe ubezpieczenie z szerszym zakresem. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

  1. Na czym polega sprzątanie końcowe?

Jak wiecie, na kempingach obowiązują depozyty za zakwaterowanie, które są pobierane przy przyjeździe na kemping, a oddawane przy wyjeździe, pod warunkiem, że zakwaterowanie jest posprzątane i niezniszczone (łącznie z jego wyposażeniem, np. szklankami, talerzami).

Każdy kemping ma określony swój regulamin określający zasady, z którymi warto się zapoznać. Należy pamiętać, by zakwaterowanie było pozostawione w tym samym stanie, w jakim je zastaliście. Najważniejsze jest to, by śmieci były wyniesione, naczynia pozmywane (i wysuszone), blaty przetarte, podłoga zamieciona, a zlew, prysznic i toalety dobrze spłukane.

  1. Co w przypadku, gdy nie znamy języka obcego?

Tu również nie powinno być problemu – voucher, który dostaniecie od nas przed wyjazdem jest w dwóch wersjach językowych (dokładnie takich samych). Właśnie te dokumenty wraz z dowodami osobistymi wszystkich uczestników będą wymagane na recepcji kempingu. Gdyby jednak potrzebna była pomoc przy tłumaczeniu, to w godzinach pracy naszego biura można uzyskać pomoc od naszych konsultantów. Poza tym, w dobie techniki, porozumiewanie się za granicą nie powinno stanowić zbyt dużego problemu – wystarczy zainstalować w telefonie aplikację Google Translate. W specjalnie wyznaczonym miejscu wprowadzasz tekst po polsku, następnie zmieniasz język i… gotowe!

  1. Co z grillem?

Niestety nie na każdym kempingu jest dozwolone grillowanie, dlatego warto sprawdzić tę informację wchodząc na stronę kempingu, w zakładkę „udogodnienia”. Jeśli grillowanie jest dozwolone – upewnij się czy chodzi tu o grilla gazowego, czy węglowego. Poza domkami glamping (na niektórych kempingach), grille nie są na wyposażeniu zakwaterowań.

  1. Co jeszcze warto zabrać ze sobą na kemping?

Spraye / płyny przeciw komarom (szczególnie w regionach morskich, gdzie panuje większa wilgotność). Polecamy też zabrać ze sobą apteczkę wyposażoną w tabletki przeciwbólowe / przeciwgorączkowe, panthenol (na oparzenia słoneczne), plastry opatrunkowe. Wieczorami przyjemnie spędza się wieczory na werandzie zakwaterowania – mnóstwo osób zabiera ze sobą świeczki / ozdobne lampki / lampiony. Polecamy 😊 Dzieciom z pewnością warto spakować hulajnogi – zajmują mało miejsca, a zdecydowanie ułatwią życie nie tylko dzieciom, ale też rodzicom. To chyba najpopularniejszy środek transportu wśród najmłodszych.

Facebooktwitter

Mogą Cię również zainteresować