Narciarskie szaleństwo na kempingu!

Jeśli szukasz pomysłu na zimowy wypoczynek w Austrii – zapraszamy na nasz całoroczny kemping Seeblick Toni, położony niedaleko najlepszych ośrodków narciarskich w Europie!

Austria to przede wszystkim cudowne Alpy, które o każdej porze roku zachwycają i zachęcają do aktywnego wypoczynku. Zimą Austria staje się królestwem sportów zimowych: narciarstwo i snowboarding to zdecydowanie numer jeden. Znajdziesz tu szeroki wybór ośrodków narciarskich z długimi trasami, świetnie przygotowanymi do zjazdów zarówno dla tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów.

Pobyt na kempingu

W ofercie Vacansoleil jest jeden austriacki kemping, który jest doskonale przygotowany do przyjmowania gości w okresie zimowym. To kemping Seeblick Toni, położony w regionie Tyrolu, obok niewielkiej miejscowości Kramsach, w otoczeniu szczytów górskich. Przy wjeździe na kemping znajduje się budynek recepcji połączony z częścią hotelową oraz restauracją i niewielką strefą SPA (sauna – dodatkowo płatna).

Seeblick Toni Sauna

Na recepcji kempingu, przy rejestracji, dostaje się szereg informacji na temat samego kempingu oraz okolicznych stoków i dojazdów do nich. Dostaje się również specjalną kartę turystyczną (Alpbachtal Seenland Card), która upoważnia do darmowych przejazdów na najbliższy stok narciarski oraz daje mnóstwo rabatów na okoliczne atrakcje czy zniżki w restauracjach.

Ten niewielki ośrodek oferuje  domki kempingowe Bali, posiadające dwie sypialnie z ciepłymi kołdrami i poduszkami, pokój dzienny połączony z kuchnią, łazienkę z osobną toaletą i werandę. W każdym domku znajduje się piecyk, który zapewnia przyjemną temperaturę wewnątrz. Piecyk można regulować i dostosować temperaturę do własnych upodobań i na pewno nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowego sprzętu typu farelki czy przenośne grzejniki. Zobacz jak wygląda kemping zimową porą tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=NqHGMYVfBN8

Sprzęt narciarski można zostawić w specjalnie przeznaczonym do tego ogrzewanym pomieszczeniu znajdującym się przy recepcji.

Ośrodki narciarskie w okolicy

Najbliżej kempingu znajduje się ośrodek Ski Juwel. Szczegółowe informacje o trasach oraz cennik znajdziecie tutaj. Na stok można dojechać bezpośrednio z kempingu i za darmo po okazaniu karty turystycznej (tak samo jest z drogą powrotną na kemping). Rozkład jazdy autobusu znajduje się na przystanku, który znajduje się tuż przy recepcji kempingu.


Drugi ośrodek, zdecydowanie większy i bardziej  znany to Zillertal Arena. Dojechać tam można swoim samochodem w około pół godziny. Parking przy stoku jest darmowy. Jest to największy ośrodek narciarski w Zillertal – oferuje 143 km stoków i 52 wyciągi. Znajdziesz tu najdłuższy zjazd w Austrii – różnica wysokości wynosi 1930 m. Dla miłośników snowboardu przygotowano snow parki. To miejsce idealne na naukę jazdy na nartach dla dzieci – funkcjonuje tu aż 12 szkółek narciarskich z infrastrukturą dla dzieci (m.in. place zabaw czy mini ścianki wspinaczkowe).

Zillertal Arena

Dodatkowe atrakcje

Sam kemping położony jest w malownicznej miejscowości, idealnej do uprawiania nart biegowych – stąd rozpoczynają się liczne trasy i organizowane są wycieczki z przewodnikami (więcej informacji na ten temat można uzyskać w recepcji kempingu). Ogólnie w regionie jest około 125 km tras do klasycznych biegów oraz ponad 400 km malowniczych tras do wędrówek zimowych na rakietach śnieżnych.

Ponadto w okolicy znajdują się luksusowe ośrodki SPA z basenami z wodą termalną i różnorodnymi saunami. Niedaleko kempingu znajduje się jezioro Reintal, które zimą, przy dużym mrozie, staje się lodowiskiem, po którym szaleją łyżwiarze.

Warto też wybrać się na tor saneczkowy na Spieljoch, czy jednopłozowe sanki w Hochfugen. Można też zorganizować przejażdżkę saniami po malowniczym regionie.

Jeśli szukasz miejsca do spędzenia niezapomnianych ferii – wybierz kemping Seeblick Toni – zarezerwujes go TUTAJ!

Mogą Cię również zainteresować