Wakacje z psem na kempingu

Oto wskazówki dla osób wybierających się na zagraniczne wakacje z psem.

Pies to członek rodziny, który bierze udział w zasadzie w każdej chwili naszego życia. Jeśli w okresie urlopowym zdecydujecie się również na podróż z czworonogiem warto odpowiednio przygotować się do niej. Oto kilka rad oraz propozycje kempingów, które przyjmują psy.

Pies przed podróżą

Zadbaj o to, by pies miał wszystkie niezbędne dokumenty, które są potrzebne podczas podróży zagranicznej. Określają to ściśle dyrektywy unijne, ale w skrócie najważniejsze jest by pies:
-miał czytelnie wytatuowany numer lub mikroczip, kóry pomoże w identyfikacji zwierzęcia

-miał aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie

-miał paszport, który wydaje upoważniony lekarz weterynarii (w paszporcie jest również potwierdzenie szczepień przeciwko wściekliźnie). Oto lista lekarzy weterynarzy, którzy są uprawnieni do wydawania paszportów: www.vetpol.org.pl

Wybór kempingu

Na ponad 500 kempingach z naszej oferty niemalże 400 oferuje możliwość pobytu z pieskiem. Kempingi które zezwalają na pobyt psa na kempingu znajdują się tutaj. Co należy wiedzieć o kempingach:

-kempingi często zastrzegają jakie psy są dopuszczalne na kempingu. Zazwyczaj podawana jest maksymalna dopuszczalna waga, czasem wykluczone są niektóre rasy powszechnie uważane za groźne ze względu na bezpieczeństwo gości. Konkretne informacje o tym można znaleźć na bezpośrednich stronach kempingu lub w biurze Vacansoleil.

-na kempingach przeważnie są dopłaty za pobyt psa – ceny uzależnione są od konkretnego ośrodka, a ich wysokość można sprawdzić na naszej stronie, w informacjach o kempingu, w zakładce zakwaterowanie.

-przy pobycie psa niektóre kempingi doliczają obowiązkowy koszt za sprzątanie końcowe. Ta informacja znajduje się również w szczegółach zakwaterowania.

Na kempingu

Kempingi, które zgadzają się na pobyt czworonoga, oferują zazwyczaj udogodnienia dla nich. Do takich należy przykładowo strefa plaży wydzielona na psie kąpiele. Do tego na kempingach wyznaczone są miejsca, w których pies może napić się wody. Restauracje również przeważnie mają specjalnie wyznaczone miejsca dla gości z psem.

Oczywiście musicie pamiętać, że psy powinny być trzymane głównie na smyczy, często też wymagany jest kaganiec. Nie wolno również zostawiać psa samego w zakwaterowaniu – pamiętaj, że zakwaterowanie może ulegać szybkiemu przegrzaniu, co dla psa może być tragiczne w skutkach. Nie zostawiaj też psa samego, przywiązanego do werandy.

Lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą

Facebooktwitter

Mogą Cię również zainteresować