TOP 10 atrakcji w Pradze

Praga często nazywana jest „złotym miastem”. Bogactwo architektury, intrygująca historia przeplata się tu z ciekawą kulturą i nowoczesnością tej metropolii. Zapraszamy Was na wycieczkę po Pradze.

1.  Zamek Praski

Dawna siedziba królów, dziś rezydencja prezydenta Republiki Czeskiej. Dla turystów udostępniono znaczną część kompleksu. Niesamowite wnętrza, pamiętające czasy średniowiecza, są doskonale utrzymane. Nie zapomnijcie o spacerze po Złotej uliczce- niegdyś zamieszkiwanej przez rzemieślników i artystów.

2.  Zamek Wyszehradzki

Na wzgórzu Wyszehrad znajduje się grodzisko, skąd rozpościera się wspaniała panorama Pragi. Niegdyś była to druga najważniejsza siedziba czeskich władców. To właśnie tutaj jest również jedna z najpiękniejszych świątyń Pragi.

3.  Most Karola

Chyba najbardziej charakterystyczne miejsce w Pradze. Średniowieczny most położony jest na Wełtawie i zazwyczaj wypełniony jest tłumem turystów. Łączy dwie główne dzielnice Pragi – Mala Strana i Stare Mesto.

4.  Ogrody Pałacowe

Warto wybrać się na spacer po magicznym ogrodzie, położonym u podnóża Zamku Praskiego. Idealnie zaprojektowany ogród z mnóstwem kwiatów, fontann, tarasów i schodów.

5.  Rynek Starego Miasta

Słynny zegar wieżowy Orlaj przypomina mieszkańcom Pragi o upływających godzinach – na tarczy ukazują się figurki apostołów. To centralne miejsce stolicy Czech, w którym znajdziecie mnóstwo kawiarni i barów i spotkacie mnóstwo turystów z całego świata.

6.  Żydowskie miasto Josefov

Praga niegdyś była ważnym miejscem dla Żydów, którzy licznie zamieszkiwali miasto. Pamiątką po kulturze żydowskiej jest dzielnica Josefov ze starymi synagogami. Miejsce to było podczas wojny gettem.

7.  Wieża Ratusza Staromiejskiego

Praga zwana jest też często miastem wież. Warto wspiąć się na blisko 60-metrową wieżę Ratusza, skąd rozpościera się wspaniała panorama na cały Rynek Starego Miasta i pobliskie budowle.

8.  Dom Miejski

Praga to miasto tętniące życiem, a kultura zdecydowanie nie śpi. W Domu Miejskim, secesyjnej budowli, organizowane są koncerty, na których można posłuchać m.in. najbardziej zdolnych na świecie muzyków wykonujących utwory Vivaldiego czy Mozarta.

9.  Rejs parostatkiem po Wełtawie

Jednogodzinny rejs widokowy gwarantuje zobaczenie atrakcji z zupełnie innej perspektywy. Na pokładzie można wygodnie usiąść, wypić lampkę dobrego wina lub jeszcze lepszego czeskiego piwa i wsłuchać się w historie o Pradze, które opowiadane są aż w ośmiu językach świata. Statek wypływa z przystani obok Mostu Cecha, a cena za osobę dorosłą wynosi 12€; za dziecko zaś 7,5€.

10.  Piwo i czeskie specjały

Praga znana jest z doskonałego piwa i przyciąga smakoszy tego trunku z całego świata. Warto więc odwiedzić jedną z wielopiętrowych restauracji / barów, w których piwo warzone jest na miejscu, a przy okazji można spróbować czeskich specjałów. Szczególnie polecamy polędwicę na śmietanie z knedlami.

 

Kempingi w okolicach Pragi, z bardzo łatwym dojazdem do centrum:

 

Sokol Praha

Praha Klanovice

Facebooktwitter

Mogą Cię również zainteresować