Wybierz się do Pragi – praktyczne wskazówki o kempingu Sokol Praha

Oto recenzja kempingu wraz z opisem dojazdu do centrum czeskiej stolicy. Marzy Ci się krótki, weekendowy ‘wypad’ za granicę? A może planujesz dłuższy urlop, by dokładnie zwiedzić jedną z najpiękniejszych europejskich stolic? Praga to świetny wybór na wyjazd o każdej porze roku. Między marcem a październikiem można urozmaicić go pobytem na kempingu Sokol Praha, na którym zakwaterowanie dla siebie znajdą zarówno osoby preferujące wygodne domki, jak i kamperowicze podróżujący autami z przyczepką lub z własnymi namiotami.

KEMPING

Sokol Praha

Sokol Praha to kameralny kemping w dzielnicy Dolni Pocernice stanowiącej administracyjnie część Pragi i znajdującej się na wschód od centrum stolicy Czech. Oferuje dwa typy domków Fiji i Waikiki oraz parcele. Domki są ogrzewane, dzięki czemu nawet podczas jesiennych lub wiosennych wieczorów jest w nich ciepło. Na gości parceli czekają czyste, nowoczesne sanitariaty oraz pralnia i miejsce do przygotowywania posiłków z kilkoma zlewami, płytą dwupalnikową, mikrofalówką i dużą lodówką.

Domek Fiji
Domek Waikiki

Na kempingu znajduje się sklep z artykułami spożywczymi oraz pamiątkami, restauracja, basen, mini plac zabaw i trampolina. Mimo tych skromnych atrakcji, kemping należy traktować głównie jako baza wypadowa do zwiedzania Pragi. Na recepcji możemy porozumieć się po polsku oraz kupić bilety transportu publicznego. W pobliżu kempingu jest kilka supermarketów do których dojedziemy autobusem lub w kilka minut autem.

Sokol Praha basen

Krótki spacer dzieli nas również od browaru Pocernicky Pivovar, w którym panuje przytulna atmosfera. W jego menu znajdują się nie tylko czeskie trunki, ale również smaczne dania.

DOJAZD DO PRAGI

Kemping jest znakomitą bazą wypadową, ponieważ wyprawa do centrum Pragi jest łatwa, szybka i niskobudżetowa.

Praga

Goście kempingu otrzymują na recepcji mapę miasta wraz z mapą transportu publicznego oraz przygotowaną przez kemping broszurę w której opisane są najwygodniejsze możliwości dojazdu z Dolni Pocernice do centralnych dzielnic Pragi oraz droga powrotna na kemping. W broszurze w przejrzysty sposób wskazane są etapy podróży oraz aktualne rozkłady jazdy autobusów i pociągu, również komunikacji nocnej umożliwiającej wyjazd do Pragi lub powrót na kemping nawet  ok. 4 nad ranem.

AUTOBUS + METRO

Praga

Podróż autobusem i metrem zajmuje między 45 a 55 minut. Najbliższy przystanek autobusowy  Skola Dolni Pocernice znajduje się ok. 1-2 minuty spaceru od kempingu. Z niego autobusem 208 dostaniemy się w ok. 20 min na końcowy przystanek Depo Hostivar przy którym znajduje się  linia metra A. Podróż metrem do głównych stacji w centrum trwa ok. 20 minut. Jeżeli wyruszymy z przystanku Dolni Pocernice położonego ok. 7 min od kempingu, możemy kontynuować podróż autobusem 163 analogicznie do autobusu 208 lub autobusem 109 dostać się na stację Palmovka, a z niej do miasta dowiezie nas metro B.

POCIĄG

Praga

W przypadku podróży pociągiem, która jest krótsza, udajemy się  na stację kolejową oddaloną od kempingu ok. 10 minut piechotą lub korzystamy z minibusa odjeżdżającego z kempingu co pół godziny między 8:30 i 11:00, a następnie wsiadamy do pociągu S1 który dowozi nas na stację Masarykovo nadrazi. Podróż pociągiem trwa ok. 15 minut.

BILETY

Do dyspozycji mamy następujące bilety:

Bilet 30 minutowy – 24 Kč
Bilet 90 minutowy – 32 Kč
Bilet 24 godzinny – 110 Kč
Bilet 72 godzinny – 310 Kč


Młodzież w wieku 6-15 lat obowiązują ceny ulgowe (poza biletem 72 h), natomiast dzieci poniżej 6 roku życia oraz seniorów powyżej 70 lat obejmuje darmowy przejazd. Dokładny cennik znajduje się pod adresem http://www.dpp.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/

PODSUMOWANIE

Sokol Praha to niewątpliwie dobry wybór dla tych, którzy szukają noclegów w przystępnej cenie położonych w miejscu umożliwiającym dogodny dojazd do Pragi, a jednocześnie chcących wieczorem uciec od zgiełku miasta. Dolni Pocernice i okolice stanowią alternatywę dla miejskich wycieczek oferując atrakcje przyrodnicze t.j.  jeden z największych praskich stawów, park zamkowy, gaj Xaverovska, rezerwat przyrody Piskovne czy też ogród geologiczny.

Przeczytaj również artykuł TOP 10 atrakcji w Pradze i znajdź inspirację dotyczącą zwiedzania.

Facebooktwitter

Mogą Cię również zainteresować