Morze i plaża, czyli wakacje we włoskim stylu na kempingu Spiaggia e Mare

Włoska Riwiera Adriatycka to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wśród naszych Klientów. Dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą podróżować zbyt daleko, ale chcą mieć gwarancję pogody – to miejsce będzie idealne.

Spiaggia e Mare to niewielki kemping, położony około 100 km na południe od Wenecji. Miejscowość w której jest położony, czyli Porto Garibaldi, to niewielkie miasteczko rybackie, z przyjemną promenadą. W sezonie miejsce to tętni życiem -- znajdziecie tu mnóstwo barów i restauracji ze świeżymi owocami morza. Co ważne – z kempingu możecie przejść na piechotę do centrum miasteczka– zajmie Wam to około 15 minut spacerem.

Spiaggia e Mare na pierwszy rzut oka to bardzo kameralny kemping, otoczony mnóstwem zieleni i  kolorowymi kwiatami. Zadbane alejki, po których szaleją na hulajnogach najmłodsi, goście którzy idą na plażę z dmuchanymi kołami i materacami przywołują na myśl prawdziwie beztroskie wakacje. Z pewnością je tu spędzicie!

Centralny punkt kempingu to baseny z nowo powstałym aquaparkiem. Cały kompleks składa się dużego basenu podzielonego na dwie części – jedna płytsza, z wyznaczonym brodzikiem, a druga – to typowo pływacki basen. Przy basenie znajdują się bezpłatne leżaki.

W tamtym roku wybudowano dodatkową część z atrakcjami wodnymi – to aquapark, ze zjeżdżalniami i kolorowym statkiem pirackim oraz brodzikiem z zabawkami dla dzieci. Z pewnością stanie się to ulubionym miejscem Waszych pociech, niezależnie od ich wieku.

Dla miłośników plażowania znajdzie się tu sporo miejsca – plaża jest bardzo szeroka, można wypożyczyć leżak ze stolikiem i parasolem lub rozbić się z własnym sprzętem. Na plaży znajdziecie bar urządzony w egzotycznym stylu – skosztujecie tu wielu orzeźwiających, egzotycznych drinków lub zamówicie drobne przekąski.

Od rana do wieczora organizowane są animacje – dla dzieci i młodzieży to zajęcia taneczne, zawody sportowe, zajęcia plastyczne (w przypadku tych zajęć możecie zostawić swoje dzieci pod opieką animatorów – super sprawa dla rodziców pragnących chwili tylko dla siebie).

Oczywiście na kempingu funkcjonuje restauracja z kawiarnią i znajdziecie też dość dobrze wyposażony sklep spożywczy, chociaż w niewielkiej odległości od kempingu znajdziecie supermarket z o wiele niższymi cenami (warto zapytać o niego na recepcji kempingu).

Zakwaterowania na tym kempingu to domki Fiji 1, Fiji 2, Tahiti oraz namioty Navajo. Ponieważ jest to kemping średniej wielkości, to niezależnie od miejsca położenia Waszego zakwaterowania, będziecie mieć blisko do basenów i plaży.

Ten kemping polecam przede wszystkim osobom, które nie lubią wielkich, zatłoczonych ośrodków, ale tym samym nie chcą rezygnować z ilości atrakcji. Spiaggia e Mare ma swój niepowtarzalny klimat, tu wszystko jest „po sąsiedzku” i można poczuć rodzinną atmosferę panującą na kempingu.

 

Mogą Cię również zainteresować