Najlepsze trasy rowerowe w Europie – Jezioro Garda

Jezioro Garda to marzenie dla miłośników dwóch kółek. Oferuje ponad tysiąc kilometrów oznaczonych tras rowerowych dla osób z różnymi umiejętnościami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: zarówno początkujący, którzy preferują spokojną jazdę rekreacyjną, jak i ci doświadczeni, szukający bardziej wymagających tras. Zapierająca dech w piersiach sceneria i nietknięta natura gwarantują niezapomniane wrażenia i poczucie wolności.

Jezioro Garda to zdecydowanie jedno z najlepiej zagospodarowanych miejsc w Europie pod względem infrastruktury rowerowej. Każdego roku milionowe inwestycje pozwalają na otwieranie kolejnych tras rowerowych. Przykładem może być ostatnio uruchomiona trasa, zawieszona na skałach, dosłownie nad samym jeziorem.

To tylko namiastka tego, co czeka Was na miejscu. Budowa tego odcinka jest częścią większego projektu dotyczącego utworzenia trasy rowerowej bezpośrednio przy linii brzegowej (będzie łączyć regiony Trento, Mantova, Brescia i Verona). Jej długość to aż 140 km!

Najbardziej malownicze trasy znajdują się na północy – większość wyznaczonych ścieżek daje możliwość podziwiania widoków z ponad tysiąca m npm .

Trasy rowerowe – przygotowanie do wyjazdu

Jeśli szukasz gotowych map z trasami rowerowymi, warto zajrzeć na oficjalną stronę jeziora Garda – tutaj znajdziecie szczegółowy ich opis określający ich trudność i długość.

Jeśli posiadasz GPS, możesz pobrać mapy tutaj, a następnie wgrać je.

Na rodzinne wycieczki rowerowe polecamy południową część jeziora Garda – jest tam dość płasko, szczególnie jeśli trzymamy się ścieżek blisko linii brzegowej. Widoki są tu również malownicze. Oprócz górskiego krajobrazu, z pewnością zachwycą Was pyszne lody i prawdziwa włoska pizza – idealne na krótką przerwę podczas jazdy.

Przykładowe propozycje tras rowerowych dla najmłodszych znajdziecie tutaj.

Trasy rowerowe są doskonale oznaczone i przygotowane. Na znakach znajdziecie numer ścieżki rowerowej oraz jej nazwę i miejsca, przez które przebiega.

Wypożyczalnie rowerów

Garda w dużej mierze żyje dzięki turystyce rowerowej, dlatego w zasadzie w każdej miejscowości / na kempingach bez problemu znajdziecie wypożyczalnię rowerową czy też serwis. Koszt wypożyczenia zaczyna się w granicach od 10€/doba. Bardziej specjalistyczne rowery to koszt około 20€/doba.

Noclegi

Nad jeziorem Garda mamy aż 17 kempingów, z czego większość jest położona bezpośrednio przy jeziorze. Oferujemy tam domki wakacyjne (mobil home) lub gotowe, w pełni wyposażone namioty Navajo. Kempingi, oprócz samego miejsca do spania, oferują dodatkowo mnóstwo atrakcji: baseny, animacje, place zabaw, restauracje, sklepy… Czyli wszystko, czego potrzeba do spędzenia beztroskich wakacji. Na plus zdecydowanie jest cena: kemping prezentuje się o wiele korzystniej niż hotel. By sprawdzić kempingi i ceny nad jeziorem Garda, kliknij tutaj.

Kemping Eden

Facebooktwitter

Mogą Cię również zainteresować