Kempingi w Dordonii

Kemping w Dordonii

Wakacje na kempingu w Dordonii są wypoczynkiem w przepięknym francuskim regionie pełnym zamków,  winnic, jaskiń, rzek oraz urzekających historycznych wiosek. Podczas Waszych wakacji we francuskiej Dordonii z pewnością docenicie przyjemny klimat, piękny zróżnicowany krajobraz oraz fascynującą historię. Jeśli lubicie aktywny wypoczynek lub też wolicie zrelaksować się, doceniając sztukę, kulturę, przyrodę i kuchnię regionu, w Dordonii całkowicie wypoczniecie.  Vacansoleil zna wszystkie piękne miejsca tego francuskiego regionu. Dlatego zarezerwujcie kemping w Dordonii z Vacansoleil.

 

czytaj więcej
Wybierz z 10 kempingi Dordonia z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Le Grand Dague

Atur - Dordonia - Francja

Na łonie natury, w sąsiedztwie uroczego, zachęcającego do spacerów lasu oraz położonego nieopodal historycznego miasta Perigueux, stolicy Dordonii. Przyjemny rodzinny kemping.

Camping Capfun Le Moulinal

Biron - Dordonia - Francja

Duży kemping z mnóstwem atrakcji. Wiele możliwości uprawania sportów, rozrywka i zabawa dla młodszych i starszych. Urocze jeziorko z małą plażą. Ciekawe trasy spacerowe i rowerowe.

Camping Les Bö-Bains

Badefols-sur-Dordogne - Dordonia - Francja

Przyjemny basen, restauracja i mnóstwo zajęć dla najmłodszych. Nieopodal Bergerac i z bezpośrednim dostępem do rzeki Dordonii. Nie może Was ominąć wycieczka w kanu.

Camping Le Daguet

Daglan - Dordonia - Francja

Niewielki kemping o przyjaznej atmosferze. Położony na wzgórzu, z widokiem na basen. Do gustu przypadnie szczególnie najmlodszym.

Camping Capfun Les Hauts de Ratebout

Sainte-Foy-de-Belvès - Dordonia - Francja

Typowy rodzinny kemping położony w regionie słynącym z czarnych trufli. Duży park wodny ze zjeżdżalniami wodnymi i różnymi zajęciami sportowymi. Restauracja serwuje doskonałe lokalne produkty.

Piękny krajobraz Dordonii

Piękny krajobraz możecie odkrywać bezpośrednio z kempingu w Dordonii. Region zawdzięcza swoją nazwę rzece Dordonia. Ten piękny krajobraz ma wiele twarzy. Obszar z przewagą ciemnych lasów dębowych, teren z gęstymi lasami i winnicami, z na przemian płaskim i pagórkowatym krajobrazem oraz obszar z dużą ilością zieleni i rzek. Dzięki tej różnorodności krajobrazu region ten jest idealny na wycieczki piesze i rowerowe. Większość z nich rozpocząć można bezpośrednio z Waszego kempingu w Dordonii.

Atrakcje turystyczne w Dordonii

Z kempingu w Dordonii możecie wyruszyć na wiele ciekawych wycieczek. W  tym francuskim regionie jest  wiele do zobaczenia. Pośród zielonych wzgórz ukrytych jest wiele jaskiń. W jaskiniach w  Lascaux ujrzeć można prehistorię na malowidłach ściennych. Dla pasjonatów zamków, Dordonia jest idealnym miejscem. Można wyruszyć łodzią po rzece Dordonii i podziwiać wszystkie zamki widoczne po drodze. A może jesteście miłośnikami wina? Musicie zatem odwiedzić jedną z winiarni, gdzie nie tylko spróbujecie wina lecz również możecie je zakupić . Warto więc wybrać  wypoczynek na kempingu w Dordonii.

Atrakcje wodne przy kempingu w Dordonii

W trakcie pobytu na kempingu w Dordonii docenicie przyjemne temperatury. W Dordonii są ciepłe lata i łagodne zimy. Większość kempingów znajduje się w dolinie przy rzece. Wzdłuż rzeki można w wielu miejscach  wypożyczyć kajaki gdyż rwąca rzeka jest idealna na spływy kajakowe. Oczywiście przy wysokich temperaturach rzeka będzie też najlepsza na schłodzenie się. Wzdłuż niej można znaleźć liczne plaże, gdzie można zażywać kąpieli słonecznych i relaksować się w trakcie Waszego pobytu na kempingu w Dordonii.

Miasta w Dordonii

Dordonia posiada wiele pięknych miast, które warto odwiedzić podczas Waszych wakacji na kempingu w Dordonii, np. Nontron, zbudowane na zboczu doliny Bandidat. Miasto to ma gwarne centrum z pięknymi fontannami, parkami i ogrodami. Miasto Bergerac natomiast jest znane ze słynnego pisarza Cyrano oraz wina o tej samej nazwie. W sezonie jest tutaj wiele przedstawień folklorystycznych, teatrów ulicznych i koncertów jazzowych na świeżym powietrzu. Miłośnicy ulicznych targowisk i osoby ceniące lokalne produkty zdecydowanie powinny odwiedzić Sarlat w trakcie wypoczynku na kempingu w Dordonii.

Kemping w Dordonii jest idealnym miejscem wypoczynku dla młodszych i starszych.