noord-frankrijk.jpg

Kempingi w północnej Francji

Kempingi w północnej Francji

Dla wielu osób Francja wciąż jest numerem jeden jeśli chodzi o kempingi. Nie bez przyczyny, kempingi we Francji mają wyjątkowy, zróżnicowany w zależności od regionu, urok. Na północy krajobraz charakteryzuje się falistymi wzgórzami i wiejską atmosferą. Im bliżej skalistych brzegów Normandii i Bretanii, tym większym modyfikacjom ulega.

 

Paryż

Ile-de-France, region w okolicy Paryża z piękną przyrodą i mnóstwem atrakcji. Obszar ten, z 9 królewskimi miastami, ponad 400 parkami i ogrodami oraz średniowiecznymi wioskami może pochwalić się unikalnym i fascynującym dziedzictwem. Na dowód tego polecamy wizytę w Wersalu, Fontainebleau i Provins.

Bretania

Półwysep w północno-zachodniej Francji graniczący z kanałem La Manche i Oceanem Atlantyckim. Piękne perłowo białe plaże przy których miłośnicy owoców morza napotkają mnóstwo uroczych restauracyjek z widokiem na morze. Piękny krajobraz, mistyka i tajemnicze menhiry.

Loara

Dolina Loary nazywana jest również ogrodem Francji. Ten piękny region znajduje się nawet na liście światowego dziedictwa UNESCO. Na obszarze całego kraju znajdują się bajkowe pałace, jak ten Leonarda da Vinci w Amboise.

loire2.jpg

Kempingi

Kempingi w Loara

Normandia

Normandia znana jest z regionalnych parków, mnóstwa atrakcji, zajęć i pysznych potraw, zwłaszcza owoców morza. Atrakcją na granicy Normandii i Bretanii jest Le Mont Saint Michel. Nie można też oczywiście pominąć plaż z D-day.

Francja Północno-wschodnia

Alzacja, Lotaryngia i Jura to trzy najważniejsze i najciekawsze regiony północno-wschodniej Francji. Mimo, iż region ten znajduje się niezwykle blisko granic z Niemcami, Holandią i Belgią, panuje tu typowo francuska atmosfera. Także kulinaria spenią Wasze oczekiwania co do “Douce France” (tłum. “słodka Francja”). Koniecznie spróbujcie też alzackich win.

Szampania-Ardeny

Oprócz zwiedzenia dużych dworów Szampanii, region ten oferuje mnóstwo innych atrakcji. Jedną z nich będzie Reims, miasto artystów słynące z imponującej katedry. Kolejnym ważnym punktem jest Lac de Der, najlepiej strzeżony sekret Szampanii oferujący mnóstwo atrakcji wodnych.