900x175_regio-west-pommeren-polen.jpg

Kemping we Pomorze Zachodnie

Kemping we Pomorze Zachodnie

Wakacje nad polskim morzem mają tyle samo zwolenników co i przeciwników. Jednak z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek nad Bałtykiem, a oferta atrakcji jest naprawdę imponująca. Czym przyciąga Pomorze Zachodnie? Pięknymi piaszczystymi plażami, gęstymi lasami, rzekami, jeziorami, wspaniałymi zabytkowymi miastami i miasteczkami oraz świeżymi i wędzonymi rybami z lokalnego połowu. Dodatkowo szerokim zapleczem obiektów, które powstały z myślą o rodzinach z dziećmi: parkami wodnymi, parkami rozrywki, ogrodami, małpimi gajami czy parkami edukacyjnymi. 

czytaj więcej
Wybierz z 1 kemping Pomorze Zachodnie z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Holiday Camping Resort

Łazy - Pomorze Zachodnie - Polska

Kemping stanowi nie lada gratkę dla gości w każdym wieku. 150 m od plaży, rewelacyjny park wodny z wodnym placem zabaw, przestronne, nowoczesne zakwaterowania oraz 3 place zabaw. Dodatkowo duży kids club oraz Fun House!

Pomorze Zachodnie – położenie

Pomorze Zachodnie to kraina historyczno-geograficzna położona w północno-zachodniej części kraju, uchodząca za jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Ciągnie się od Reknicy (granicznej rzeki) na zachodzie po Łebę na wschodzie. W skład tej krainy wchodzi całe województwo zachodniopomorskie oraz częściowo województwa pomorskie i wielkopolskie. Pomorze Zachodnie dzieli się na cztery części: wyspę Uznam (na której znajduje się Świnoujście), wyspę Wolin (na której znajdują się Międzyzdroje), wybrzeże Trzebiatowskie ( na którym znajdują się Dziwnów, Dziwnówek, Pobierowo, Trzęsacz, Rewal, Dźwirzyno, Grzybowo) i wybrzeże Koszalińskie (na którym znajdują się Kołobrzeg, Mielno, Ustronie Morskie, Darłówko, Gąski, Sarbinowo, Unieście, Łazy, Jarosławiec, Dąbki).

Plażowanie

Plażowanie to nieodzowny element udanych wakacji. Z tego właśnie powodu tak wiele osób wyjeżdża na wakacje w Zachodniopomorskie. Tutejsze plaże są szerokie, piaszczyste, oddzielone od miasta szerokim pasmem leśnym. Najpiękniejsze plaże znajdziecie w Świnoujściu, Kołobrzegu, Pustkowie, Trzęsaczu, Międzyzdrojach, Międzywodziu, Dziwnówku, Dziwnowie, Dźwirzynie, Grzybowie i Łazach. Wiele z tych najładniejszych plaż może się poszczycić Błękitną Flagą, która jest międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym kąpieliskom, które oprócz bycia pięknymi i przyjaznymi plażowiczom, spełniają szereg ściśle określonych wymogów ekologicznych. Plaża wyróżniona Błękitną Flagą nie może być zanieczyszczona ściekami, kąpielisko musi być utrzymane w czystości (wyposażone w kosze na śmieci i pojemniki do segregacji), muszą znaleźć się na niej toalety (w tym dla niepełnosprawnych), środki pierwszej pomocy i źródła wody pitnej. Co więcej nagrodzone plaże muszą być strzeżone, nie można wprowadzać zwierząt ani wjeżdżać pojazdami. Każdego roku specjalne jury wydaje nowy werdykt, co oznacza, że powiewająca Błękitna Flaga jest potwierdzeniem, że w danym roku plaża ta jest najczystsza.

Co warto zobaczyć na Pomorzu Zachodnim (w Zachodniopomorskiem)

Woliński Park Narodowy wraz ze Skansenem Słowian i Wikingów to miejsca, które zainteresują miłośników przyrody oraz historii. W parku znajduje się najpiękniejszy w kraju odcinek klifowego wybrzeża Bałtyku, a poza tym liczne szlaki i latarnie morskie. Skansen to miejsce wyjątkowe. Na wyspie Ostrów zrekonstruowano wczesnośredniowieczną osadę. Powstały repliki chat, 4 bramy wjazdowe z wałami i umocnieniami obronnymi oraz nabrzeże portowe. Budowane tu są repliki słowiańskich i wikińskich łodzi, odbywają się warsztaty wymierających zawodów jak ciesielstwa, kładzenia dachu ze strzechy, kowalstwa, garncarstwa, tkactwa. A co roku w sierpniu odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów – niezwykła impreza pozwalająca na poznanie kultury wczesnośredniowiecznych ludów bałtyckich, na którą przybywają liczni miłośnicy „archeologii żywej” i uczestniczą w festiwalu jako wojownicy, rzemieślnicy i inni odtwórcy dawnych obrzędów.

Szlak Latarni Morskich, usytuowany jest w siedmiu nadmorskich miejscowościach: Świnoujście, Kikut, Niechorze, Kołobrzeg, Gąski, Darłówek, Jarosławiec.

zamku w Trzęsaczu – przykład na to, że natura jest potężniejsza od człowieka, który nie ma szans w starciu. Budowla powstała w XV wieku na klifowym brzegu, który cofa się w głąb lasu a morze wydziera kolejne kawałki zamku. Warto zobaczyć, zanim morze zabierze całość.

Klasztor Cysterski w Kołbaczu, którego budowę ukończono w XIV wieku. Budowla zachwyca swą architekturą nie tylko miłośników sztuki.

Zamek Książąt Pomorskich

Kołobrzeg – jedno z najpopularniejszych polskich uzdrowisk. Warto tu pospacerować po molo (o długości 220 m i szerokości 9 m), wdrapać się na latarnię morską lub spędzić dzień na plaży. Polecamy też rejs statkiem widokowym, a miłośnikom świeżych ryb zakupy bezpośrednio od rybaków na ulicy Bałtyckiej.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to dwa kompleksy ogrodów pokazowych: Ogrody Tematyczne, w których znajduje się prawie 30 różnych ogrodów o różnej tematyce i stylistyce oraz Hortulus Spectabilis z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową.

Atrakcje rodzinne w Zachodniopomorskiem

Województwo zachodniopomorskie ma bardzo szeroką ofertę atrakcji skierowanych dla rodzin z dziećmi. Małych i dużych. Wybór jest ogromny, przedstawiamy tylko kilka przykładów:

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach - można tu odbyć niezwykłą podróż w 45 minut dookoła Bałtyku przekraczając granice 9 nadbałtyckich państw, oglądając 30 miniatur najciekawszych zabytków i latarni morskich oraz makietę miniaturowych kolejek o powierzchni 200m2

Park Wieloryba w Rewalu – wyjątkowy park edukacyjny, podzielony na cztery krainy tematyczne pozwalający poprzez zabawę poznać tajemnice morza i zamieszkujących je istot.

Pomerania Fun Park to największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Atrakcje dla całej rodziny: karuzele i dmuchańce dla najmłodszych, wioska Wikingów, autodrom, rollercoaster, i wiele innych atrakcji. Park zlokalizowany jest w miejscowości Pyszka 14 km od Kołobrzegu.

Aquapark w Koszalinie – największy park wodny na Pomorzu Zachodnim. Oferuje kilka basenów o różnych rozmiarach, zjeżdżalnie, zabawki wodne, rwącą rzekę, sztuczną falę. Podzielony na 3 strefy: rekreacyjną, dziecięcą i saun.