Kempingi w Toskanii

Wypoczynek na kempingu w Toskanii

Wypoczynek na kempingu w Toskanii oferuje idealną mieszankę wakacyjną. Świecące słońce, bogata kultura, wspaniała przyroda i doskonała kuchnia. Poza tym, długie wybrzeże z piaszczystymi plażami  i przyjemnymi barami plażowymi, przyroda również ucieszy Wasze oczy. A poza tym słynne miasta, wioski i inne ukryte skarby są typowe dla tej części Włoch. Jeśli kochacie przyrodę, muzea, kafejki, dobre jedzenie, urocze wioski oraz mieszankę widoków, aktywności, słońca, morza i pasku, wtedy wakacje na kempingu w Toskanii spełnią Wasze wakacyjne marzenia. Vacansoleil wybrało dla Was najpiękniejsze miejsca na wypoczynek w toskańskim raju.

czytaj więcej
Wybierz z 18 kempingi Toskania z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Free Time

Marina di Bibbona - Toskania - Włochy

Typowy włoski kemping położony na obrzeżach Marina di Bibbona. Na pierwszy plan wysuwa się tu zapewniana przez cały dzień rozrywka. W pobliskiej miejscowości znadziecie mnóstwo barów i restauracji.

Camping Torre Pendente

Pisa - Toskania - Włochy

Torre Pendente to niewielki kemping położony w zielonej, spokojnej okolicy. znajduje się on nieopodal Krzywej Wieży w Pizie i stanowi doskonałą bazę wypadową do całej Toskanii.

Camping Siena Colleverde

Siena - Toskania - Włochy

Z pewnością zachwyci Was niesamowity widok padający na całą Sienę ze wzgórz nieopodal centrum miasta. Dwa razy do roku w tym znanym toskańskim mieście odbywa się wyścig konny, Palio.

Camping Boschetto di Piemma

San Gimignano - Toskania - Włochy

Polecamy spacery po malowniczej okolicy kempingu i tutejszych winiarni. Można także wypożyczyć rower, choć toskański krajobraz jest mocno górzysty.

Camping Le Marze

Marina di Grosseto - Toskania - Włochy

Bardzo ładny kemping, położony blisko morza oferujący piękno przyrody Narodowego Parku Le Maremma oraz szerokie piaszczyste plaże. Uroczy kurort Marina di Grosseto oddalony jest o 4 kilometry

Przyroda w Toskanii; olśniewająco piękna

Poza długim wybrzeżem, również tereny bardziej w głąb położone sprawiają, że Toskania jest tak popularna. Region ten ma zróżnicowany krajobraz. Podczas pobytu na kempingu w Toskanii, znajdziecie się pośród wielu wzgórz z winnicami, pośród pól lawendy, ogromnych żółtych pól słonecznikowych, winnic, gajów oliwnych, łąk i długich rzędów drzew cyprysowych wzdłuż dróg. Przyroda ciepło zaprasza do jej odkrywania. Podczas spacerów, może się przydarzyć, że staniecie oko w oko z jeleniem, czaplą, lisem lub jeżozwierzem. Wspinanie się, jazda rowerem, wędrówki, wędkowanie czy pływanie, wszystko to jest możliwe do zrealizowania w trakcie Waszego pobytu na kempingu w Toskanii.

Wyruszając z Waszego kempingu w Toskanii

Z Waszego kempingu w Toskanii możecie zorganizować wiele ciekawych wycieczek i zrobić dużo interesujących rzeczy. Można odwiedzić Park Narodowy Parco Naturale della Maremma, który graniczy z morzem. Również piękne miasto Sovana, które położone jest na skalnym płaskowyżu i otoczone jest lasami liściastymi jest godne polecenia. Dzieci zaś będą zachwycone wizytą w parku wodnym  Acqua Village Cecina Mare a najmłodsi ucieszą się z 
Parku Pinocchio  w Pistoia. Niedaleko Pizy prehistoryczny park Parco Preistorico oraz Florencja będą świetnym miejscem rozrywki. Również dla dzieci wakacje na kempingu w Toskanii będą doskonałym wyborem.

Urocze miasta w Toskanii

Włochy są znane ze swoich pięknych historycznych miast. Jeśli zostaniecie na kempingu w Toskanii, wizyta w jednym z tych miast nie może być pominięta. Na przykład Florencja, miasto średniowiecznej architektury i sztuki jest jak wielkie muzeum na świeżym powietrzu.  Piękne pałace, kościoły i muzea czekają na Was. Światowej sławy Krzywa Wieża w Pizie i przytulna Siena ze słynnymi wyścigami konnymi na placu, będą nie lada rozrywką  pośród wielu atrakcji w trakcie Waszych wakacji na kempingu w Toskanii.

Wszechstronność Toskanii

Z Waszego kempingu w Toskanii wyruszycie wszędzie. Poza tym, piękna przyroda, miasta, małe średniowieczne wioski takie jak  Volterra i Cortona są warte wysiłku. Te wioski są często budowane na wzgórzu, co pozwala na miły spacer. Wybierzcie się na przechadzkę wzdłuż kolorowych domów, wąskich ulic i rozkoszujcie się tymi pięknymi widokami. Z pewnością docenicie też bliskość Waszego kempingu w Toskanii do pięknych piaszczystych plaż oraz przyjemnych barów plażowych wzdłuż wybrzeża.

Podczas wakacji na kempingu w Toskanii zabraknie Wam czasu.