Koronawirus

Czy kempingi przystosowane są do nowych procedur sanitarnych? Czy będziemy mogli czuć się bezpiecznie na wakacjach na kempingu?

Wszystkie nasze kempingi podlegają protokołom bezpieczeństwa opracowanym przez władze danego kraju. Na kempingach można czuć się bezpiecznie z kilku powodów:

Bezpieczne metody pracy personelu: pracownicy pracują zgodnie z surowymi lokalnymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Zostali oni dokładnie przeszkoleni w zakresie obowiązujących protokołów, używają materiałów ochronnych i dezynfekujących.

Bezpieczna odległość: wiele kempingów otwiera mniej miejsc noclegowych i dlatego przyjmuje mniej gości, aby zapewnić bezpieczną odległość na kempingu.

Sprzątanie i higiena: kempingi działają zgodnie z dostosowanym protokołem sprzątania, opracowanym na postawie wytycznych dotyczących koronawirusa. Dzięki temu można bezpiecznie korzystać ze wszystkich udogodnień. Wasze zakwaterowanie zostanie również dokładnie wyczyszczone przed przyjazdem.

Prywatne sanitariaty w Waszym zakwaterowaniu: wszystkie domki Vacansoleil i niektóre typy namiotów safari mają toaletę i łazienkę.

Bezpieczne podróżowanie własnym samochodem: podróżujesz bezpieczniej na miejsce wakacji własnym samochodem niż samolotem lub transportem publicznym.
 

Czy obiekty na kempingu będą otwarte jak zwykle?

W sezonie 2020 różniło się to w zależności od kempingu i kraju. Aby być w pełni poinformowanym, zalecaliśmy sprawdzenie oficjalnej strony kempingu. Na kempingach, na których oferujemy wakacje, większość udogodnień była otwarta, ale zgodnie z nowymi procedurami.

Vacansoleil nie ponosi odpowiedzialności za otwarcie lub nie niektórych udogodnień czy atrakcji. Ich otwarcie zależy od lokalnych przepisów i zawsze może ulec zmianie.
 

Boję się podjąć definitywną decyzję i założyć rezerwację ponieważ nie wiem, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna w Europie latem 2021. W jaki sposób jednak mogę zająć sobie miejsce na wymarzonym kempingu?

Jedyną możliwością zajęcia miejsca na kempingu jest założenie rezerwacji. Wiedząc o Waszych obawach, oferujemy bezpłatną anulację przed 1.04.2021 wraz z pełnym zwrotem wpłaconych środków. Poza tym, przed 15.05.2021 można dokonać bezpłatnej zmiany  rezerwacji (terminu i miejsca).

Czy ubezpieczenie zdrowotne / ubezpieczenie kosztów rezygnacji oferowane na stronie Vacansoleil obejmuje COVID-19?

Nie. Pakiety ubezpieczenia oferowane przez ERGO na stronie Vacansoleil nie obejmują COVID-19. 

Moja rezerwacja w sezonie 2020 została anulowana i mam Voucher Specjalny / środki do wykorzystania w postaci noty kredytowej. Jak mogę go/je wykorzystać?

Voucher Specjalny/środki z sezonu 2020 można wykorzystać do opłacenia (częściowo lub w pełni) rezerwacji na każdym kempingu w ofercie Vacansoleil oraz na każdy rodzaj zakwaterowania, z wyłączeniem rezerwacji wstępnej. Termin ważności Vouchera Specjalnego/środków z sezonu 2020 to 12 miesięcy od momentu otrzymania potwierdzenia/ dnia anulacji rezerwacji 2020. W tym czasie należy założyć rezerwację, sam pobyt jednak może odbyć się do końca grudnia 2021. Aby opłacić rezerwację Voucherem Specjalnym/środkami z sezonu 2020 należy:

- zadzwonić do biura Vacansoleil (81 884 74 24) i założyć rezerwację z pomocą naszego konsultanta, informując o posiadaniu Vouchera Specjalnego/środków do wykorzystania (należy podać wówczas numer anulowanej rezerwacji 2020).

- założyć rezerwację przez internet wybierając jako sposób płatności przelew tradycyjny i przesłać wiadomość z dyspozycją realizacji Vouchera Specjalnego/środków do wykorzystania 2020 na [email protected] podając: numer nowej rezerwacji, numer anulowanej rezerwacji 2020 oraz imię i nazwisko. 

Czy mogę przekazać swój Voucher innej osobie?

Nie. Rezerwacja opłacana środkami z Vouchera lub z rezerwacji 2020 może zostać założona wyłącznie na tę samą osobę, jaka figurowała w anulowanej rezerwacji 2020. Wszystkie dane kontaktowe (adres email, numery telefonów) muszą pozostać te same.

Czy muszę wykorzystać pełną kwotę z rezerwacji 2020 na nową rezerwację 2021? Czy jeśli założę rezerwację o niższej wartości to otrzymam zwrot pozostałych środków?

Niezrealizowana w pełni kwota Vouchera Specjalnego/środków z sezonu 2020 nie podlega zwrotowi, ale może być użyta na kolejny pobyt w 2021. 

Czy mogę zmienić swoją rezerwację opłaconą Voucherem / środkami z sezonu 2020?

Rezerwację opłaconą Voucherem Specjalnym/środkami z sezonu 2020 można jednorazowo bezpłatnie zmienić przed 15.05.2021 na nie niższą wartość wynajmu niż bieżąca rezerwacja.  

Czy mogę anulować swoją rezerwację opłaconą Voucherem / środkami z sezonu 2020?

Każdy Klient ma prawo do anulacji rezerwacji na każdy etapie, jednak nie ma możliwości anulacji bez kosztów. Koszt anulacji  rezerwacji opłaconej Voucherem Specjalnym/środkami z sezonu 2020 jest zgodny z warunkami anulacji określonymi w pkt.4 Warunków Rezerwacji, nie mniejszy jednak niż wartość Vouchera Specjalnego/środków z sezonu 2020.

Moja rezerwacja z sezonu 2020 została przeniesiona na sezon 2021. Czy mogę ją jeszcze zmienić?

Rezerwację przeniesioną z 2020 można jednorazowo bezpłatnie zmienić przed 15.05.2021 na nie niższą wartość wynajmu niż pierwotna rezerwacja 2020. 

Czy mogę anulować rezerwację na sezon 2021, która została przeniesiona z sezonu 2020?

Tak. Można anulować każdą rezerwację. Koszt anulacji  rezerwacji przeniesionej z 2020 jest zgodny z warunkami anulacji pkt.4 Warunków Rezerwacji, nie mniejszy jednak niż środki przeniesione z anulowanej rezerwacji 2020.