15-lecie Vacansoleil w Polsce

Sezon 2017 to dla polskiego biura Vacansoleil sezon jubileuszowy, bowiem świętujemy 15 lat działalności w Polsce. Z tej okazji przygotowano akcję pod nazwą „15 konkursów na 15-lecie Vacansoleil”. 

Historia działalności firmy Vacansoleil sięga roku 1969 kiedy Frans Backers z żoną Caroline podjęli współpracę z pierwszym kempingiem na Lazurowym Wybrzeżu. W 1987 roku ich syn, Wim Backers, przejął firmę od swoich rodziców. Rozszerzył nie tylko ofertę, ale także samą firmę otwierając biura sprzedaży w 8 europejskich krajach. W 2002 roku powstało polskie biuro Vacansoleil.

Pierwsze biuro zatrudniało 3 osoby, a liczba rezerwacji w pierwszym sezonie wyniosła 22. Wszystkie rezerwacje zakładane były telefonicznie, a ówczesna oferta obejmująca 320 kempingów dostępna była w drukowanym katalogu. 15 lat później, w polskim biurze Vacansoleil pracuje 7 osób, a liczba rezerwacji to kilka tysięcy rocznie. Cała oferta dostępna jest online, katalog nie jest już drukowany, a 70% rezerwacji zakładane jest przez internet.

Pierwsze 15 lat Vacansoleil na rynku polskim to aktywna promocja produktu oraz marki poprzez sponsoring sportowy i współpracę z telewizją. W latach 2007-2008 Vacansoleil było Złotym Sponsorem Jagiellonii Białystok, klubu będącego wówczas beniaminkiem w Orange Ekstraklasie. W latach 2009-2013 Vacansoleil to tytularny sponsor zawodowej grupy kolarskiej Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team, która startowała i odnosiła sukcesy we wszystkich najważniejszych wyścigach kalendarza kolarskiego, w tym m.in. w Tour de Pologne.

Obecność w polskiej telewizji rozpoczęła się w 2009 roku od programu Studio Kemping, wyprodukowanego i wyemitowanego przez TVP 2. Gospodarzami programu byli wówczas Bożena Szwarc i Piotr Kędzierski. Od 2010 do 2013 hitem porannego Pytania na Śniadanie była seria realizowana pod nazwą Klub Kemping. Wśród gospodarzy zabierających widzów na najlepsze kempingi Europy znaleźli się Anna Popek, Mariola Bojarska-Ferenc, Marzena Sienkiewicz i Jacek Rozenek. 

Propagując ideę wypoczynku na kempingach, Vacansoleil było wystawcą podczas najważniejszych targów branżowych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach. A oferta Vacansoleil, strona internetowa  i katalog były nagradzane licznymi nagrodami, np. Hit Lata 2007 podczas warszawskich Targów Lato, Nagroda Prezesa MTT „Dobra Strona Turystyki 2011” w Poznaniu czy I miejsce w kategorii Podróże Marzeń podczas targów GLOB w 2015.  

Z okazji jubileuszu polskie biuro Vacansoleil przygotowało dla swoich Klientów akcję „15 konkursów na 15-lecie Vacansoleil”. Informacje o wszystkich konkursach i promocjach są publikowane regularnie na stronie internetowej.