Vacansoleil w akcji ekologicznej „Zbieraj z klasą

W sezonie 2018 Vacansoleil zaangażowało się w projekt edukacyjno-ekologiczny „Zbieraj z klasą.” Zwycięzcy projektu w nagrodę wyjadą na kemping Vacansoleil w Słowenii. 

Wypoczynek na kempingach to bliski kontakt z przyrodą. Idea ochrony przyrody, edukacji dzieci na temat ekologii i dbania o środowisko jest bliska filozofii Vacansoleil. Dlatego z wielka radością Vacansoleil przyjęło propozycję uczestnictwa w programie „Zbieraj z klasą.”

„Zbieraj z klasą” to projekt edukacyjno-ekologiczny adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej, przedszkolaków oraz rodziców. Polega na zbieraniu zużytych baterii i sprzętu elektronicznego w placówkach oświatowych. Zebrane baterie i sprzęt przelicza się na punkty, a te z kolei na nagrody. Organizatorem projektu jest ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. , a operatorem projektu jest Remondis Electrorecycling  Sp. z o.o.. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Ambasadorami projektu są Justyna Tomańska – założycielka portalu Najlepsze dla dzieci i wokalista Mariusz Totoszko. Ambasadorzy projektu ruszają w trasę, podczas której odwiedzą ze swoim ekologicznym spektaklem „Zabawy z klasą” kolejnych 10 wybranych miejsc. Podczas spektakli uczestnicy będą bawić się i zgłębiać tajniki ekologii. Nauczą się, dlaczego warto dbać o Ziemię, zbierać baterie i elektrośmieci. Przewidziano również konkursy z nagrodami w postaci płyt, książek i map. A to wszystko po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży jak ważne jest dbanie o środowisko.

Szkoły, które przystąpią do części konkursowej projektu Zbieraj z klasą walczą o nagrody. Główną nagrodą w konkursie jest ufundowany przez Vacansoleil 5-dniowy pobyt zwycięskiej klasy na kempingu w Słowenii. Sponsorami nagród są także Farma Iluzji, Talaria Ladies Spa oraz Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek. Partnerami projektu są portal Najlepsze dla dzieci, Magic Records, Toyota oraz BatEko. Patronat honorowy nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka.