Zwierzęta

Zwierzęta

W wyszukiwarce na stronie głównej, określając liczbę uczestników wyjazdu można dodać zwierzę. Wyświetlą się wówczas tylko te kempingi, na których zwierzęta są dozwolone. Na stronie danego kempingu w zakładce Zakwaterowanie znajdą się informacje dotyczące kosztów, warunków oraz sprzątania końcowego dla gości podróżujących ze zwierzęciem. Część kempingów wyraża zgodę na zwierzęta jedynie poza sezonem, a w niektórych rodzajach zakwaterowania w ogóle nie są one dozwolone. W namiotach Vacansoleil nie ma możliwości trzymania zwierząt.Jeśli rezerwujecie parcelę pod własny namiot lub przyczepę kempingową zazwyczaj będziecie mogli zabrać ze sobą zwierzę. Ceny podane są w tabelce cenowej. Wybierając się za granicę, należy pamiętać o paszporcie dla zwierzęcia.

Czy chcielibyście zabrać więcej niż jednego zwierzaka? Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Niemcy, Szwajcaria i Chorwacja

Psy rasy Pit bull, Staffordshire terrier, Staffordshire bull terrier oraz Bull terrier dozwolone są na terenie Niemiec, Szwajcarii i Chorwacji przez okres nie dłuższy niż cztery tygodnie. Psy tych ras muszą nosić kaganiec a psy wszystkich ras muszą być prowadzane na smyczy.

Psy rasy Pitbull, Straffordshire Terrier, Doberman, Argentinian Dog, Fila Brasileiro, Rottweiler, Mastiff, Mastin Espagnol, Mastino Napolitano, Tosa, Bullterrier mogą być wwiezione na teren Szwajcarii na okres krótszy niż cztery tygodnie lub tranzytem. Psy tych ras cały czas muszą nosić kaganiec i być na smyczy.

W Chorwacji właściciele psów powinni prowadzać psy na krótkiej smyczy ułatwiającej kontrolownie agresywnych zachowań. Psy następujących ras muszą być w kagańcu: Dobermann, Amstaffr, Bull Terrier, Rottweiler, Owczarek niemiecki i belgijski, Tosa Inu, Akita Inu, Mastiff, Sarlaninac, Pitbul oraz mieszańce z tej rodziny. Natomiast Dog de Bordeaux i Mastiff neapolitański nie muszą być w kagańcu, wystarcza smycz.

W Niemczech jeśli waga psa przekracza 20 kilogramów lub wysokość w kłębie przekracza 40 cm zawsze należy być przygotowanym na konieczność założenia kagańca.

Francja

Psy należące do jednej z poniższych grup mogą być niebezpieczne i podlegają specjalnym obostrzeniom związanym z importem lub przejazdem przez Francję. Informacje o obu grupach znajdują się poniżej:

Do pierwszej kategorii psów agresywnych należą psy, których rodowód nie jest znany, a ich budowa fizyczna zbliżona jest do ras Staffordshire terrier, American Staffordshire terrier (pitbull), Mastif i Tosa. Przywóz tych psów do Francji lub ich przejazd przez Francję jest zabroniony.

Do drugiej kategorii psów obronnych należą psy czystej krwi o znanym rodowodzie. Staffordshire terrier, American Staffordshire terrier, Rotweiler, Tosa i psy o budowie zbliżonej do Rotweilera. Właściciele tych ras nie będą mieli problemów zabierając je na pobyt lub przejazd przez Francję pod warunkiem, że w miejscach publicznych pies będzie w kagańcu i na smyczy. Właściciele muszą też pamiętać o ubezpieczeniu psa. Miejsca dostępne dla dużej ilości osób, to miejsca, w których należy pamiętać o w.w. zabezpieczeniach.

Holandia

W Holandii obowiązują takie same zasady dotyczące pobytu zwierząt jak w innych krajach UE.

Węgry

Od stycznia 2013 klasyfikacja psów oparta jest o stopień niebezpiecznych zachowań, nie o rasę. W związku z tym, psy ras wcześniej uznanych za niebezpieczne jak na przykład Straffordshire Bull Terrier, mogą być przywiezione bez pozwolenia. Gdy pies uznany jest przez węgierskie władze za niebezpiecznego, należy zastosować się do wskazań (np: małe dziecko nie może samo prowadzić psa). Zgodnie z prawem obowiązującym w Unii Europejskiej, obowiązkowe dla każdego zwierzęcia są: paszport, mikrochip oraz zaświadczenie o szczepieniu przeciw wściekliźnie. Obowiązkowe jest też prowadzenie psa na smyczy. Właściciel może zostać poproszony o założenie psu kagańca, należy mieć go więc ze sobą. Psy nie mogą kąpać się w Balatonie ani w jeziorze Velence. Na dzikich plażach psy są dozwolone.

Belgia

W regionie Quaregnon psy rasy Rottweiler nie są dozwolone. Przebywając na ulicy muszą mieć założony kaganiec i nie są wpuszczane na teren wydarzeń publicznych, takich jak np. festiwale czy rozgrywki sportowe.

Hiszpania, Portugalia i Włochy

W tych trzech krajach istnieje lista ras psów uznanych za niebezpieczne. Nie oznacza to jednak, że nie są one mile widziane. W miejscach publicznych muszą mieć jednak założony kaganiec. W Katalonii istnieje lista psów które mogą przebywać jedynie na ulicy i muszą być trzymane w kagańcu.

Zwierząt nie wolno przewozić w samochodzie luzem. Jest wiele różnych sposobów na bezpieczny transport zwierząt. Można skorzystać z klatek wykonanych z różnych materiałów i w różnych rozmiarach. Można zastosować pasy bezpieczeństwa lub szelki przytrzymujące zwierzę na tylnym siedzeniu samochodu. Można też zainstalować siatkę bezpieczeństwa lub kratkę ochronną.

Dania

Psy następujących ras są niedozwolone w Danii: Pittbull Terrier, Tosa Inu, Amerykański Staffordshire Terier (Amstaff), Fila Brasiliero, Dog argentyński, Buldog amerykański, Boerboel, Kangal, Owczarek Środkowoazjatycki, Owczarek Kaukaski, Owczarek Południoworosyjski (Jużak), Tornjak, Sarplaninac. Psy muszą być prowadzone na smyczy w miejscach publicznych. Zabronione są kąpiele psów przy plażach publicznych oznakowanych niebieską flagą. Psy w wieku 4 miesiący i powyżej muszą nosić obrożę z identyfikatorem, na którym wyraźnie wpisane jest pełne imię i nazwisko właściciela psa, jego adres oraz numer telefonu.

Austria

Psy przewożone komunikacją publiczną muszą być na smyczy i w kagańcu.

W niektórych regionach wprowadzone są środki ostrożności ze względu na przypadki wścieklizny. Jeżeli zobaczą Państwo czerwone znaki ostrzegawcze, należy maksymalnie ograniczyć kontakt zwierzęcia z otoczeniem.

Nie istnieją ogólnokrajowe przepisy dotyczące psów, ale lokalne regulacje mogą prowadzić do licznych ograniczeń.

Czechy

W przypadku podróży samolotem, powinni Państwo poinformować władze o swoim przylocie z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Więcej informacji na stronie czeskiej ambasady. W środkach komukacji publicznej obowiązkowe są kagańce dla psów. Czechy uważa się za kraj bardzo przyjazny zwierzętom, zezwalający na przyjazdy turystyczne z psami różnych ras.

Słowenia

Prowadzenie psów na smyczy jest obowiązkowe zarówno w miastach jak i poza nimi. Zaleca się, aby w przypadku psów z krajów, w których liczba zachorowań na wściekliznę jest wysoka, przeprowadzić badanie krwi miesiąc po szczepieniu przeciw wściekliźnie oraz trzy miesiące przed wyjazdem.