Citytrip Amsterdam

Amsterdam

Plaża, kultura i rozrywka, wszystko w jednym miejscu: oto Amsterdam. Na kempingu w pobliżu tej stolicy wszystkie te opcje są możliwe. Wystarczy zostawić samochód na wybranym kempingu. Transport publiczny w Holandii jest doskonały.

Kempingi niedaleko Amsterdamu

Kemping Delftse Hout – odległość do Amsterdamu 65 km

City trip Amsterdam

Nieduży kraj z dużą stolicą. Amsterdam jest miastem, w którym nie znudzisz się przez wiele dni. Jeżeli lubisz kulturę możesz spędzić dziesiątki godzin w amsterdamskich muzeach. Ale nawet samo spacerowanie po mieście jest wspaniałym doświadczeniem. Liczne alejki, kanały, mosty, rezydencje . . . sprawią, że poczujesz się jak w innej erze. I uwaga na wszechobecnych rowerzystów!

Amsterdam – informacje dla podróżnych

Z lotniska Schiphol w bardzo krótkim czasie dostaniecie się pociągiem do centrum miasta. Na lotnisku można także wynająć samochód i maksymalnie w godzinę dojechać na kemping. Transport publiczny w Holandii działa bez zarzutu. Pociągiem, tramwajem i autobusem można dojechać niemal wszędzie.

Co warto zwiedzić

Rijksmuseum
10 lat zajęła całkowita przebudowa i renowacja Rijksmuseum. Muzeum przeszło gruntowną transformację zarówno samego budynku jak i kolekcji sztuki. Wynikiem prac jest oszałamiające muzeum z dziełami sztuki, spośród których najbardziej znanym może być 'Straż nocna” Rembrandta. Ale można tu zobaczyć też „Mleczarkę” Jana Vermeer'a czy autoportret Vincenta van Gogh'a. Aby zobaczyć wszystkie dzieła, potrzeba nawet dwóch dni.

Dom Anny Frank
Historię Anny Frank czytają miliony ludzi na całym świecie. Dom, w którym mieszkała Anna Frank jest obecnie imponującym muzeum. Można tu poczuć jak rodzina Frank ukrywała się podczas II Wojny Światowej. Do muzeum mogą wchodzić także dzieci, ale raczej zaleca się aby minimalnym wiekiem zwiedzających było 10 lat, bowiem wizyta w domu Anny Frank poruszy każdego.

Amsterdam z dziećmi

Zoo Artis
W sercu Amsterdamu znajduje się najstarsze holenderskie zoo, Artis. Na przestrzeni lat zoo rozbudowało się i rozrosło znacznie, i obecnie można nie tylko zobaczyć małpy w małpiarni, ale odbyć podróż dookoła świata poprzez afrykańską sawannę, południowo – amerykańską pampę, pustynię, aż po lasy deszczowe. Warto wybrać się do zoo w godzinach karmienia – można usłyszeć od opiekunów zwierząt bardzie ciekawe historie.

Centrum Nauki NEMO
Wszysko co dzieci chciałyby wiedzieć na temat nauki i technologii znajdą tutaj. A zabawa polega na tym, że dzieci mogę wszystkiego dotknąć, spróbować, doświadczyć same. Tutaj dzieci uczą się poprzez zabawę i eksperymenty. Ciekawe świata dzieci zatracą się tu całkowicie. Cała rodzina może odpocząć od tej 'nauki' na pięknym tarasie na dachu budynku z widokiem na centrum Amsterdamu.

Zakupy w Amsterdamie

Ulica P.C. Hooft
Ulica P.C. Hooft jest najdroższą ulicą w Holandii. Mieszczą się tu butiki słynnych domów mody jak Chanel, Prada czy Louis Vuitton. Dużo taniej, ale równie fajnie, będzie pogapić się na wystawy i odpocząć w kawiarni. Kto wie, może zauważysz paparazzi gdzieś w krzakach lub nawet zauważysz jakiegoś celebrytę lub celebrytkę!

9 ulic
9 ulic to zbiorcza nazwa dla 9 malowniczych handlowych ulic w części kanałowej Amsterdamu. Ruchliwy dystrykt pełen różnorodnych rozrywek, oryginalnych butików, galerii, księgarni, restuaracji i kawiarnii. Odważymy się nawet założyć, że każdy znajdzie tu coś, co przypadni mu do gustu.

Jedzenie w Amsterdamie

Liczba restauracji w Amsterdamie robi wrażenie! Prawie każda kuchnia świata ma tu swoje „przedstawicielstwo”, a i przekrój cenowy jest olbrzymi. Słynne tu restauracje to Loetje z najlepszymi stekami w Holandii, Nam Kee (z powodu ostryg) oraz Okura, gdzie można poznać japońską kuchnię na najwyższym poziomie. Oczywiście jest też wiele restauracji serwujących dania wgetariańskie czy nawet wegańskie. Smaczne i zdrowe.

Wskazówki dotyczące gastronomii w Amsterdamie:

  • Napiwki zazwyczaj są wliczone w cenę, ale w Holandii standardowo zostawia się napiwek, gdy jest się zadowolonym.
  • Warto zaglądać w małe ulice i alejki. Bardzo często właśnie w nich schowane są restauracje z najlepszym jedzeniem.

Jedzenie z dziećmi

Można oczywiście zabrać dzieci do znanych sieciówek jak MacDonalds, ale w prawie każdej restauracji w Amsterdamie znajdzie się menu dla dzieci. Często będą to dania jak frytki z rybą lub kotletem, oczywiście z sosem jabłkowym! Popularne wśród dzieci są także starodawne holenderskie naleśnikarnie.