Citytrip Paryż

Paryż

Stolica Francji, miasto miłości i idealna destynacja na city trip. W Paryżu wszystko jest możliwe, a jeden dzień na pewno nie wystarczy aby odkryć cały Paryż. Czekają tu na Ciebie słynne muzea jak Luwr, Museum d'Orsey czy Centrum Pompidou, ekskluzywne butiki i doskonałe jedzenie.

Jeżeli planujesz podróż z dziećmi, one też będą świetnie się bawić. W samym centrum miasta znajdziecie wiele parków i ogrodów, a  w każdym z nich place zabaw i karuzele. A w okolicy Paryża znajduje się zoo i kilka parków rozrywki, na przykład najsłynniejszy na świecie Disneyland.

Kemping w pobliżu Paryża

Kemping Iris Parc Le Chêne Gris - odległość do Paryża 55 km


Informacje dla podróżnych do Paryża​

Warto wziąć pod uwagę lot do Paryża. Dwa największe lotniska to Charles de Gaulle, 63 km od Le Chene Gris oraz Orly, 62 km od kempingu. Stacja kolejowa mieści się przy wejściu na kemping. Do centrum Paryża można dojechać w 50 minut.

Znane zabytki

Wieża Eiffel'a
Będąc w Paryżu nie można pominąć tej słynnej wieży. Oto kilka szczegółów: wieża ma 324 metry wysokości, do jej budowy zużyto ponad 7 milionów kilogramów stali, a każdego roku ponad 6 milionów turystów przyjeżdża ją zobaczyć. Od 1889 roku jest symbolem Paryża. Gdy powstała, była najwyższą budowlą na świecie. Ciekawostka: stal kurczy się przy niskiej temperaturze dlatego zimą wieża Eiffel'a jest 15 cm niższa niż latem.

Montmartre i Sacre Coeur
Chcesz zobaczyć prawdziwy Paryż? Odwiedź Montmartre. Ta dzielnica sztuki tętni życiem 24 godziny na dobę. Zamów swój portret na Place du Tertre, przejdź się po wąskich uliczkach z małymi butikami i skuś się na jakiś słodki kęs w miejscowej patisserie. W pobliżu Place du Tertre znajduje się Sacre Coeur – jedna z najpiękniejszych bazylik na świecie. Warto odpocząć na schodach bazyliki podziwiając zapierający dech w piersiach widok.

Paryż z dziećmi

Paryskie Akwarium
Wizyta w Aquarium Paris sprawi dzieciom wiele radości. Zobaczycie tu ponad 40 basenów z ponad 500 gatunkami ryb z całego świata. Odbywają się tu też przedstawienia i warsztaty dla dzieci powyżej 3 lat. A w 3 salach kinowych można obejrzeć ciekawe projekcje. Ciekawostka: na tygodniu w akwarium nie ma zbyt wielu zwiedzających – warto wybrać się tam właśnie wtedy.

Disneyland
Magiczny bajkowy świat i prawdziwy raj dla dzieci. Każdego dnia inna przygoda, niesamowite atrakcje, wspaniałe przedstawienia i niezapomniane wspomnienia. Najsłynniejszy park rozrywki w Europie składa się z dwóch części: bajkowego parku Disneyland Paris oraz filmowego parku Walt Disney Studios. Parki usytuowane są obok siebie. Odległość z kempingu Le Chene Gris do jedynie 25 km, zatem w 20 minut samochodem można znaleźć się w parku.

Zakupy w Paryżu

Galerie Lafayette
Otwarta w 1893 roku galeria handlowa jest kojarzona z modą przez duże M. W trzech budynkach można znaleźć wszystko, co dotyczy mody, stylu życia, zabawek, kosmetyków, win, itd. Sama budowla warta jest odwiedzenia ze względu na swoje piękne wnętrza w stylu art-deco oraz szklaną kopułę na szczycie budowli. Z tarasu na 72. piętrze rozpościera się wspaniała panorama Paryża. Nic tylko zamówić cafe au lait i delektowac się widokiem. W każdy piątek o 15:00 od Wielkanocy do października odbywa się tu bezpłatny pokaz mody.

Marché aux Puces de Clignancourt
Bez wątpienia jeden z największych plich targów jakie kiedykolwiek widzieliście. Składa się aż z 13 oddzielnych targów, zarówno na świeżym powietrzu jak i w budynku. A co można tu kupić? Wszystko co Ci przychodzi do głowy! Od biżuterii poprzez anytki po meble. Potrzebujesz oddechu od zakupów? Wstąp do jednej z licznych kawiarni lub restauracji.W paryskim Biurze Informacji Turystycznej można dostać mapę całego targu. Na pewno się przyda, bo łatwo się tu zgubić.

Jedzenie w Paryżu

Mówi się, że restauracje wymyślono w Paryżu. Można tu znaleźć bardzo wiele restauracji różnego rodzaju: od luksusowych z gwiazdkami Michelin po bary bistro i kawiarnie, w których można zamówić proste, ale smaczne, dania dnia. Bez względu na to jakiej kuchni szukasz, w Paryżu ją znajdziesz.

Jedzenie z dziećmi

Jest wiele miejsc odpowiednich dla rodzin z dziećmi. Przede wszystkim są to restauracje z grillem, restauracje włoskie serwujące pizzę i oczywiście naleśnikarnie. Fajnym pomysłem będzie też piknik. Po prostu kup świeże francuskie rogaliki (croissants) i bułeczki z czekoladą (pains au chocolat) w piekarni i zasiądźcie w jednym z wielu ogrodów lub parków. Smacznego!

Wskazówki dotyczące posiłków w Paryżu:

  • Ten sam napój / drink przy stoliku kosztuje więcej niż gdy stoisz przy barze.
  • Różnice cen jedzenia są ogromne. Zawsze sprawdź menu przed zamówieniem, żeby rachunek nie zaskoczył Cię na koniec.
  • Paryżanie jedzą obiadokolację stosunkowo późno. Miej na uwadze, że kuchnie zaczynają pracę w wielu miejscach dopiero od 19:00.

Kemping Iris Parc Le Chene Gris

Wskakujesz do pociągu i już jesteś w centrum Paryża. Jedyne 20km. od Disneyland'u. Idealny na weekendowy wypad lub krótkie wakacje z dziećmi. 

Camping Paris Maisons-Laffitte

Dobrze zorganizowany, nowoczesny miejski kemping 30 minut od centrum Paryża. Pociągiem RER linii A dotrzeć do Paryża w kilka chwil. Ten przyjazdy dzieciom obiekt położony jest przy Sekwanie.

kempingi ,
kempingi
kempingi w
kempingi we wszystkich krajach, wszystkich regionach
Kryteria wyszukiwania:
do dni, (+/-)
* Podane ceny to ceny obowiązujące aktualnie. Mogą one ulec zmianie w późniejszym terminie. Gwarancję ceny zapewni rezerwacja. Wtedy cena nie będzie poddawana późniejszym zmianom. Ewentualne obowiązujące rabaty oraz/lub promocja „bezpłatne noclegi” są uwzględnione w cenie. Koszty dodatkowe to opłata rezerwacyjna (149 zł) oraz potencjalne opłaty lokalne, jak opłata klimatyczna. Ceny podane za parcele to ceny obejmujące 2 osoby dorosłe (także w przypadku wskazania większej ilości osób). Cena ostateczna zależna jest od wieku uczestników wyjazdu i pojawi się w zakładce Podgląd Rezerwacji po podaniu wszystkich dat urodzenia.