Citytrip Rzym

Rzym

Słodkie Dolce Vita w stolicy Włoch. Wybierz się na wycieczkę, delektuj pizzą, makaronami i zrelaksuj w luksusowym zakwaterowaniu na kempingu w pobliżu Rzymu.

Kemping w pobliżu Rzymu

Kemping Fabulous odległość do Rzymu: 15 km
Kemping I Pini Family Park odległość do Rzymu: 67 km
Roma Kemping Village odległość do Rzymu: 10 km
​Camping Village Roma Capitol odległość do Rzymu: 24 km

City trip Rzym

Wycieczka po Rzymie to jak wycieczka na przestrzeni wieków. Z latwością odkryjecie tę metropolię, ponieważ zaraz przy wspaniałych budynków, muzeów, posągów i kościołów, znajduje się rozbudowana baza gastronomiczna z restauracjami i trattoriami. Latem robi się tu naprawdę gorąco. Warto skorzystać wtedy z cienia jaki zapewniają liczne rzymskie parki i wybrać się tam na piknik. Można wtedy cieszyć się całą atmosferą jaką tworzą np. uliczni artyści. Także dzieci spędzą tu wspaniałe chwile ze względu na mnóstwo możliwości zabawy.

Transport w Rzymie

Najlepszym i nakszybszym rozwiązaniem jest lot do Rzymu. Są tu dwa lotniska: Leonardo da Vinci Fiumicino, największe lotnisko położone 30 km od miasta i Ciampino, oddalone od rzymu o 15 km. Mnóstwo tanich linii lotniczych ląduje na Ciampino, co czyni miasto popularnym miejscem na city trip. Z Ciampino w ok. 30 minut dotrzecie taksówką do Rzymu, na piękny kemping Fabulous. Dobrym sposobem na dotarcie tutaj jest też wynajęcie samochodu lub transport publiczny.

Znane miejsca

Villa Borghese
Na tej ogromnej przestrzeni z pewnością spędzić można cały dzień. Swoją siedzibę ma tu kilka muzeów, zoo i mnóstwo tras spacerowych. Jest tu mnóstwo ogródków restauracyjnych, kafejek i barów. Można nawet wypożyczyć małą łódkę lub rower. Najsłynniejszym muzeum jest Galeria Borghese, która z pewnością warta jest zwiedzenia. Obok obrazów można tu także podziwiać rzeźby Berniniego. Radzimy z wyprzedzeniem zarezerwować bilety wstępu.

Watykan
To najmniejsze państwo świata położone jest w samym centrum Rzymu, co jest dość wyjątkowe. Słynie z faktu, iż stanowi siedzibę głowy kościoła rzymskokatolickiego, ale także z wyjątkowej bazyliki i placu św. Piotra oraz Kaplicy Sykstyńskiej. Podczas obecności papieża w Rzymie, co niedzielę o 12:00 wygłasza on błogosławieństwo zgromadzonym na placu.

Rzym z dziećmi

Bioparco
W Rzymie znajdziecie jedno z najstarszych zoo w Europie. Na terenie Villa Borghese leży Bioparco, zoo o powierzchni 17 hektarów. Ze względu na ogromną powierzchnię zwierzęta mają tu dla siebie mnóstwo przestrzeni. Większość obecnych tu zwierząt zasługuje na najlepsze warunki, ponieważ są one podmiotami nielegalnego handlu lub należą do gatunków zagrożonych. Ogród botaniczny, który ma na celu, aby zwierzęta poczuły się jak na wolności to coś naprawdę wyjątkowego.

Koloseum
Wizyta w starym amfiteatrze Koloseum będzie nie lada przeżyciem dla dzieci. Miejsce to pozwoli im poczuć się jak za czasów gladiatorów, szczególnie podczas spaceru wzdłuż areny i oglądania pomieszczeń, w których trzymano dzikie zwierzęta i gladiatorów. Wizytę w w tym miejscu można z powodzeniem połączyć z odwiedzinami w pobliskim Forum Romanum, gdzie podziwiać można ruiny dawnego centrum rzymu.

Zakupy w Rzymie

Mercato delle Stampe
Miejsce to idealnie nadaje się dla kolekcjonerów starych książek, druków, pocztówek i znaczków. Stragany na Mercato delle Stampe pełne są starych książek, gazet i innych druków. Na Lago della Fontanella di Borghese, w Trydencie, można przyjechać każdego ranka, oprócz niedzieli.

 

Via del Corso
Jedna z najsłynniejszych i najdłuższych uliczek w Rzymie. Na tej długiej na 1,5 km ulicy pełnej sklepów znajdziecie takie sieciówki jak np. Zara, Benetton czy Sisley. Czy chcielibyście połączyć zakupy ze zwiedzaniem? Na popularnej “Corso” znajdziecie szereg kościołów, zaś pod numerem 18 dom, w którym mieszkał Goethe, a który teraz stanowi muzeum.

Jedzenie w Rzymie

Rzym to wspaniałe miejsce pod względem kulinarnym. Polecamy sprópbować włoskiej kuchni, która oferuje znacznie więcej niż tylko pizzę i makarony. Smaczne sałatki, tradycyjne mięsa, potrawy rybne i kuszące słodycze!

Wskazówki dotyczące jedzenia w Rzymie:

  • Starajcie się unikać restauracji w turystycznych częściach miasta. Ceny są tam niezwykle wysokie, zaś jakość nie zawsze idzie w parze. Szukajcie miejsc, w których jadają tubylcy, to zawsze najlepsza rekomendacja.
  • W Rzymie to naturalne, że jeść rozpoczyna się od razu po podaniu jedzenia. Czekanie aż wszyscy biesiadnicy otrzymają swoje dania może mieć negatywny wpływ na smak potraw i może być potraktowane jako obraza dla szefa kuchni.
  • Pamiętajcie, że po posiłku naturalne jest podanie kawy espresso. Zamówienie cappuccino będzie postrzegane jako coś dziwnego, ponieważ Włosi piją je tylko na śniadanie.

Jedzenie z dziećmi

Większość dzieci będzie szczęśliwa jeśli podacie im pizzę lub talerz makaronu, co w Rzymie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. A na deser oczywiście lody! Niezliczone gelaterie oferują najbardziej przedziwne smaki lodów!

Kemping Fabulous - Rzym

Idealne połączenie, luksusowe udogodnienia na kempingu (baseny, restauracje, rozrywka) i jedno z najpiękniejszych miast na świecie w zasięgu ręki. Odkryjcie Rzym z Fabulous.