header-mountainbiken.jpg

Wakacje na kempingu i rowery górskie

Jazda na rowerze górskim podczas wakacji

Wybrane regiony na tej stronie nadają się w szczególności do jazdy na rowerach górskich. Zapewniają tereny zalesione, pagórkowate, oferują fajne zjazdy i podjazdy. Dodatkowo, przygotowano tam ciekawe trasy rowerowe zarówno dla początkujących jak i dla zaprawionych w bojach miłosników kolarstwa górskiego.

Francja

We Francji kolarstwo górskie cieszy się ogromną popularnością i kraj ten obfituje w ścieżki i trasy rowerowe dla rowerów górskich na różnym poziomie trudności. Francuska nazwa to VTT (Velo Tout Terrain).

250x166-1_mtb.jpg

Włochy

Włochy to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych kolarskich krajów w Europie. Znajdziecie tu idealne połączenie cudownego klimatu, zróżnicowanych pejzaży, pięknych średniowiecznych miast i wiosek, przyjaznych i gościnnych ludzi i oczywiście, słynnej kuchni. Doskonałe miejsce na kulinarno-sportowe wakacje.

250x166-2_mtb.jpg

Chorwacja

W Chorwacji powstało bardzo wiele tras przeznaczonych dla kolarstwa górskiego. Są długie i wystarczająco urozmaicone, aby wybrać się na dłuższe wyprawy. Znajdziecie tu trasy o różnym poziomie trudności, od najprostszych po trudne, przeznaczone dla zawodowców. Podczas wypraw rowerowych z pewnością zachwycicie się wspaniałą przyrodą i wyjątkowym klimatem.

250x166-4_mtb.jpg

Regiony

Austria

Austria znana jest z różnorodności w ukształtowaniu terenu i ze zmiennych krajobrazów. Trasy tutejsze różnią się zarówno długością jak i poziomem trudności, dzięki czemu każdy znajdzie to, czego szuka. Najbardziej wytrwali nie zawiodą się tutejszymi podjazdami, a fani adrenaliny z pewnością będą zadowoleni ze zjazdów.

250x166-5_mtb.jpg

Benelux

Dla osób, które nie nastawiają się na góry, odpowiednim regionem są kraje Beneluksu. Ale nie dajcie się zmylić. Nawet w Ardenach i w Limburgii znajdą się męczące podjazdy i szalone zjazdy.

250x166-7_mtb.jpg