header-mountainbiken.jpg

Kempingi przy trasach rowerowych MTB we Francji

Dordonia

Wspaniały, pełen zieleni region, cieszy się popularnością wśród zwiedzających z kilku powodów, między innymi za sprawą średniowiecznych grodów i kulinarnych rozkoszy. Dodajmy do tego 2000 km tras rowerowych. Wszystkie z oznaczonym stopniem trudności.

250x166-1_fra.jpg

Owernia / Aveyron

Drogi, ścieżki, trasy górskie, aleje – krajobraz regionu Owernia / Aveyron jest wymarzonym miejscem dla kolarzy górskich. Liczne trasy rowerowe oznakowane i opisane w przewodnikach zapraszają do odkrywania regionu i jego piękna. Owernia / Aveyron gwarantuje aż 4000 km oznakowanych tras, wszystkie z udogodnieniami dla rowerzystów.

250x166-2_fra.jpg

Kempingi

 

Prowansja

Znana przede wszystkim jako region dla miłosników kultury i przyrody, nadaje się także na aktywny wypoczynek. Region ten otrzymał nawet znak jakości od Francuskiej Federacji Kolarskiej, co oznacza, że można tutaj uprawiać kolarstwo górskie bezpiecznie. Jest to trzeci pod względem wielkości region przystosowany do kolarstwa górskiego we Francji.

250x166-3_fra.jpg

Jura

Jura to najlepszy francuski region dla miłośników MTB. Od doliny rzeki Loue, poprzez wzgórza la Petite Montagne czy płaskowyż Grandvaux, aż po krańce parku Haut-Jura. Ponad 100 tras odpowiednich zarówno dla amatorów jak i zawodowców.

250x166-4_fra.jpg

Langwedocja Roussillon

Zróżnicowany region: od wzgórz z winnicami po zaśnieżone szczyty oraz od zawiłych rzek po długie plaże. Teren przechodzi z płaskiego w strome góry, o czym należy pamiętać planując urlop rowerowy.

regiolanguedoc.jpg

regiolanguedoc2.jpg