wielrennen.jpg

Kempingi w pobliżu tras wyścigów kolarskich we Francji

Pireneje

Ten region słynie ze spektakularnych wzniesień znanych z transmisji Tour de France. Tourmalet – Luz Ardiden – Aubisque – Hautacam to piękne trasy prowadzące przez legendarne szczyty i mniej znane, acz równie malownicze drogi TdF.

250x166-1_pyrenees.jpg

Côte d'Azur

To idealne miejsce na połączenie wakacji na plaży z aktywnym wypoczynkiem. Z plaży w zaledwie kilka chwil dotrzecie rowerem w góry. Charakterystyczne dla tego regionu są szerokie bulwary, drzewa palmowe i potężne jachty, ale też piękne zatoki i lasy oferujące liczne ścieżki rowerowe.

250x166-3_provence.jpg

Ardèche

W Ardèche znajdziecie szereg pięknych ścieżek rowerowych z trudnymi wzniesieniami prowadzącymi przez Gorges de l'Ardèche i Montagnes Ardèchoises.Dla tego regionu charakterystyczne są wulkaniczne szczyty gór, drzewa kasztanowe, rzeki i malownicze wioski. To tutaj dorocznie odbywa się też rowerowe święto l'Ardèchoise.

250x166-4_ardeche.jpg

Drôme

To region, w którym możecie wspiąć się na jedną z najsłynniejszych gór, Mont Ventoux. Ten kolos ma prawie 2 000 metrów wysokości i można go obejrzeć podczas transmisji większości klasycznych wyścigów rowerowych we Francji. Oprócz przejażdżki rowerowej, polecamy też spróbować nugatu z Montélimar, trufli z Tricastin i wybornych win z Côte du Rhône.

250x166-5_drome.jpg

Alpy

To prawdziwa gratka! Zagorzali miłośnicy wyścigów kolarskich mogą cieszyć się pobytem w regionie, który słynie z wielu wzniesień na trasie Tour de France. Pomyślcie tylko o Alpe d'Huez, La Marmotte i Le Galibier. Koniecznie odwiedźcie też Briançon, zwane stolicą kolarstwa.

250x166-6_jura.jpg