header-recreatief.jpg

Rowerowe wycieczki na kempingach we Francji

Loara

Znajdziecie tu blisko 400 kilometrów ścieżek rowerowych. Wszystkie zabezpieczone i dobrze oznaczone. Od dekad Dolina Loary znana jest ze swojego piękna, wychwalanego przez malarzy, poetów i króli. Ścieżki rowerowe prowadzą wzdłuż pięknych zamków i gęstych lasów.

loiredal - fahrradurlaub.jpg

Normandia

Normandia idealnie nadaje się na wycieczki rowerowe, choć nie zawsze trasy należą do prostych. Region ten słynie z bogatej historii, dlatego też odkrywanie go na rowerze, wśród klifów i rozległych plaż, jest niezapomnianą przygodą.

normandie - fahrradurlaub.jpg
 

Bretania

Bretania, gdzie występuje przeszło 800 km ścieżek rowerowych, jest bardzo przyjazna rowerzystom. Trasy przebiegają przez malownicze okolice. Wybrzeże ma aż 1500 km, dlatego też znajdziecie tu wiele urokliwych miejsc na postój w trakcie wycieczki rowerowej lub na piknik.

bretagne - fahrradurlaub.jpg

Vendée

Graniczące z Oceanem Atlantyckim Vendée oferuje piękne plaże i nadbrzeżne kurorty, ale także bagna, jak Marais Poitevin. Piękne ścieżki rowerowe poprowadzą was przez tak zwaną 'Wenecję Francji'. Tereny sprzyjają też spływom kajakowym.

vendee - fahrradurlaub.jpg


 

Żyronda

Przepiękny region, gdzie znajdziecie przeszło 600 km płaskich ścieżek rowerowych. Z pewnością urzekną Was plaże, zatoka Arcachon oraz wydmy. Jadąc w głąb lądu zobaczyć można słynne winnice, gdzie powstaje francuskie wino Médoc.

gironde - fahrradurlaub.jpg

Charente-Maritime

Piekny region z zadbanymi ścieżkami rowerowymi. Trasy przebiegają przez plaże, urokliwe miasteczka, a także lokalne parki przyrodnicze. W regionie Charente-Maritime hodowane są ostrygi, dlatego warto wybrać się na przejażdżkę w okolice tamtejszych zbiorników wodnych.

charente maritime - fahrradurlaub.jpg

Les Landes

W Les Landes znaleźć można przeszło 200 km ścieżek rowerowych. Region ten słynie z przepięknych, rezległych plaż oraz ogromnych lasów piniowych, dlatego też wycieczki rowerowe będą wyjątkowo miłym doświadczeniem.

les landes - fahrradurlaub.jpg