Kempingi w Szwajcarii

Wakacje na kempingu w Szwajcarii

Wszystkie pogłoski jakie słyszałeś o Szwajcarii są jak najbardziej trafne. Szwajcarzy robią najlepsze czekolady, sery oraz zegarki, a wszystko jest zawsze na czas. Możesz spróbować również jodłowania i fondue. Co więcej, znajdziesz tu jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów jakie kiedykolwiek będziesz mieć okazję zobaczyć. Krystalicznie czyste jeziora. Imponujące i majestatyczne góry i niesamowicie wręcz wspaniałe Parki Krajobrazowe. Z Zurychem, Bernem, Bazyleą, Lucerną i Genewą na czele, w Szwajcarii znajdują się jedne z najbardziej kosmopolitycznych i urzekających miast w Europie. Jako że Szwajcaria graniczy z wieloma państwami, czyni ją to krajem niezwykle wielojęzycznym. Przygotuj się więc na odświeżenie swojego francuskiego, niemieckiego i włoskiego. Kuchnia szwajcarska jest również bardzo zróżnicowana i smaczna. Odetchnij niesamowicie rześkim powietrzem we wspaniałym górskim raju - Alpach. Biorąc pod uwagę czekoladę, wypoczynek na świeżym powietrzu i spektakularne całodniowe wycieczki dla dzieci, Szwajcaria to idealne miejsce na fantastyczne rodzinne wakacje na kempingu.

czytaj więcej
Wybierz z 3 kempingi Szwajcaria z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Manor Farm 1

Interlaken - Oberland Berneński - Szwajcaria

POLECAMY: Idealne położenie nad jeziorem Thunder, blisko Interlaken. Świetnie utrzymany kemping, sporty wodne i tereny do opalania. Wybierzcie się na spacer po górach i odwiedźcie Bern.

Kemping w pięknej szwajcarskiej okolicy

Tuż obok kempingu w Raron znajduje się Park Przyrodniczy Pfyn-Finges. Doświadczysz tam niesamowitej różnorodności krajobrazów. Wiejski krajobraz zmienia się nagle z lodowcowego w pełen winnic, z bagiennego w kamieniste stepy, z chatki alpejskiej w oszałamiający zamek. Niesamowicie zachwycające doświadczenie dla miłośników natury. Rezerwat biosfery UNESCO Entlebuch znajduje się blisko Jeziora Czterech Kantonów. Pospaceruj przez wrzosowiska przecinając dzikie górskie strumyki, podziwiaj sielankowe alpejskie pastwiska aż do majestatycznej i imponującej góry Schrattenfluh. Doświadcz natury w swoim najpiękniejszym wydaniu i ciesz się niezapomnianym dniem ze wspaniałymi alpejskimi widokami! Miłośnicy sera powinni udać się do Regionalnego Parku Przyrodniczego Gruyère Pays-d'Enhaut, położonego przy Montreux, nad brzegiem jeziora Genewskiego w samym sercu Alp. Poznaj dawne zwyczaje i tradycje, a przede wszystkim nie zapomnij spróbować wyśmienitych serów Gruyère, L'Etivaz i Vacherin.

Atrakcje kulturowe obok kempingu w Bernie, Lozannie, Montreux, Lucernie i Genewie

Nieopodal kempingu znajdują się wspaniałe miasteczka oraz miasta pełne historii i kultury. Lucerna i Berno położone są najbliżej. Lucerna jest fascynującym miastem nad brzegami jeziora z przepięknym starożytnym krytym mostem, wspaniałą wieżą ciśnień i malowniczym starym miastem. Stolica kraju, Berno, jest niesamowitym średniowiecznym miastem, zaledwie 38 km od Jeziora Thun i stanowi istny raj dla miłośników sztuki współczesnej. Montreux, na wybrzeżu jeziora Genewskiego słynie ze swojego festiwalu muzycznego. Genewa z kolei jest pulsującym sercem aktywności kulturalnych ze swoją piękną katedrą św. Piotra, znakomitym przykładem gotyckiej i romańskiej architektury. Miłośnicy średniowiecznej architektury powinni odwiedzić Lozannę nad jeziorem Genewskim i podziwiać katedrę Notre Dame.

Kemping nad jeziorem w Szwajcarii

Szwajcaria słynie ze swoich magicznych jezior. Malownicze jezioro Thun przy historycznym i urzekającym XII-wiecznym zamku leży nieopodal kempingu. Wpadnij do uroczego miasta Interlaken, na które dumnie spoglądają góry Eiger, Mönch i Jungfrau. Pulsującą energię Jeziora Genewskiego możesz poczuć udając się nieco dalej. Odwiedź wspaniałe miasto Montreux, położone nad jego brzegami i słynące ze swojego festiwalu muzycznego. Jezioro Genewskie to istny raj dla całej rodziny, z licznymi parkami rozrywki, wspaniałymi sklepami i fantastycznymi restauracjami. Aby doświadczyć największego zróżnicowania widoków wybierz się nad Jezioro Czterech Kantonów. Wybierz się na wycieczkę starym parowcem wiosłowym i podziwiaj wspaniałe zbocza gór otaczających to majestatyczne jezioro.

Wspaniałe wycieczki z kempingu dla całej rodziny

Atrakcje dla dzieci w Szwajcarii zwykle wiążą się z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Zabierz je w korony drzew do Parku Linowego Interlaken w Wagern Gorge, niedaleko kempingu. Do pokonania jest 9 tras z widokiem na imponującą górę Eiger. Miłośnicy czekolady uważajcie! Przygotujcie się na słodką ucztę w czekoladowym pociągu, który jeździ z Montreux do regionu Gruyere w Szwajcarii. Możecie też wybrać się na wycieczkę czekoladową trasą Lindt nad jeziorem Zuryskim. Odwiedź najwyższą stację kolejową w Jungfraujoch. Na wysokości 3454 metrów możesz podziwiać niesamowite widoki. Wybierz się też kolejką linową z alpejskiej wioski Murren aż na szczyt Schilthorn i zjedz najbardziej spektakularny obiad. Następnie powróć do komfortu jaki zapewnia  camping i spędź kolejny leniwy wieczór. Czytaj mniej

Regiony w Szwajcarii:

Oberland Berneński

Wallis