Kempingi w Czechach

Wakacje na kampingu w Czechach

Bajkowe zamki, uzdrowiska i jedno z najpiękniejszych miast Europy, Praga. Czechy to fascynujący kraj ze wspaniałą przyrodą, najlepszym piwem na świecie i mnóstwem historycznych miast, jak Kutna Hora czy Telc. Ten urzekający kraj posiada wszystko, czego można potrzebować do spędzenia fantastycznych rodzinnych wakacji na kempingu. Idealna kombinacja kultury, piękna okolic, aktywnego wypoczynku w plenerze i doskonałej kuchni sprawi, że po powrocie Twoja głowa pełna będzie mnóstwa wspomnień z Czech.

czytaj więcej
Wybierz z 3 kempingi Czechy z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Sokol Praha

Dolní Počernice - Praga - Czechy

Idealne miejsce do odwiedzenia Pragi. Kemping na spokojnych przedmieściach w pobliżu lasu i pełnego ryb jeziora. Do miasta w kilka minut zabiorą Was autobusy, metro, tramwaj lub pociąg.

Camping Praha Klánovice

Klánovice - Praga - Czechy

Kemping z mnóstwem atrakcji sportowych dla młodszych i starszych położony jest pośród zieleni, ale już po 20 minutach metrem możecie znaleźć się w jednym z najciekawszych europejskich miast.

Camping Prima

Týn nad Vltavou - Czechy Południowe - Czechy

<p class="MsoNormal"><span>Z Kempingu Prima możesz popłynąć w górę rzeki Lužnice i odwiedzić pobliskie bajkowe wioski. Zobacz słynny zamek Hluboka i inne, fantastyczne atrakcje południowych Czech.<o:p></o:p></span></p>

Kemping w Czechach przy Parku Narodowym Czeska Szwajcaria, górach Žďárské Vrchy i Parku Narodowym Křivoklátsko

Niespełna godzinę drogi samochodem od kempingu Camping 2000 w czeskich Krakonoszach, znajduje się jeden z najbardziej imponujących parków przyrody, Park Narodowy Czeska Szwajcaria. Magiczny krajobraz pełen lasów piniowych, wspaniałych dolin, monumentalnych formacji skalnych, głębokich wąwozów i ogromnej różnorodności rzadkich gatunków zwierząt i roślin. To idealne miejsce na wspaniałe wędrówki piesze i rowerowe, a także przejażdżki konno.

Będąc na kampingu w pobliżu Pragi, koniecznie wybierz się do Parku Narodowego Křivoklátsko. Zaledwie godzina drogi samochodem na zachód od miasta i znajdziesz się w zupełnie innym świecie zdominowanym przez bujną zieleń lasów, kręte rzeki, bajkowe zamki i niekończące się trasy spacerowe, rowerowe oraz do jazdy konnej. Ten wspaniały rezerwat biosfery z listy UNESCO jest domem dla ponad 120 gatunków ptaków i licznych gatunków zwierząt, a wśród nich bóbr europejski, sokół wędrowny i bocian czarny. Na wschód od Pragi leży przyrodniczy obszar Žďárské Vrchy. Ten fascynujący obszar tworzą torfowiska, lasy z bujną zielenią i szereg chronionych gatunków roślin i zwierząt, jak choćby piżmowce górskie, salamandry plamiste, sowy z rodzaju glaucidium i dzięcioł czarny.

Kulturalne atrakcje w pobliżu kampingu w Pradze, Kutna Hora i Liberec

Praga jest powszechnie uważana za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Jej gotycka i barokowa architektura tworzy bajkowy klimat w stylu bohemy. Miasto posiada 1,2 mln mieszkańców i podzielone jest przez przepływającą przez nie rzekę Wełtawę. Praga oferuje wszystko, co najlepsze z obu światów. Stare miasto jest bogate zarówno pod kątem historycznym, kulturowym jak i architektonicznym z niesamowitymi miejscami, jak choćby Zegar Astronomiczny i słynny Most Karola. Współczesna Praga oferuje najlepszą sztukę, rozrywkę i gastronomię w całych Czechach.

Miłośnicy sztuki gotyku powinni skierować swe kroki do Kutnej Hory, oddalonej o około godzinę drogi samochodem od Pragi. Znajduje się tam wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO kościół św. Barbary, a także mniejsze gotyckie kościoły. To piękne, małe miasteczko słynie z Kaplicy Czaszek. Wystrój tego niewielkiego kościoła cmentarnego stworzony został z kości i czaszek blisko 70 000 osób zmarłych podczas epidemii dżumy w XIV wieku.

Położony na brzegach rzeki Nysa Łużycka i w otoczeniu Gór Izerskich, Liberec, piąte miasto Czech pod względem wielkości, z zadrzewionymi uliczkami pełnymi starych budynków, pięknych ogrodów botanicznych i muzeów, jak choćby Art Museum of North Bohemia oraz muzeum Ferdynanda Porsche.

Wspaniałe wycieczki dla całej rodziny z kempingu

Jeśli przebywasz na kempingu w Czechach z rodziną, będzie okazja skorzystać z licznych atrakcji dla dzieci. Możesz spędzić z nimi niezapomniany dzień w zoo w Pradze. Możesz też zabrać je na przejażdżkę po rzece autentyczną starą łodzią z silnikiem parowym. Wybierz się też do teatru Spejbla & Hurvinka, który jest niezwykle popularny wśród czeskich dzieci i jest elementem bajkowej tradycji Czech. Jeśli przebywasz na kempingu w okolicy Karkonoszy, zabierz dzieci do popularnego parku dinozaurów. To idealne miejsce na zabawę z elementem edukacyjnym. Dla osób kochających aktywny wypoczynek polecamy Český Ráj, który idealnie nadaje się na liczne wyprawy piesze i rowerowe. Nie zapomnij zabrać kosza piknikowego!

Regiony w Czechach:

Praga

Karkonosze