Kempingi w Drome

Kemping Drome

Wakacje na kempingu w Drome oznaczają wypoczynek pośród zróżnicowanego krajobrazu, z wieloma atrakcjami godnymi zobaczenia i przeżycia. Ten francuski region oferuje wszystko, co potrzebne na udane wakacje. Można tu godzinami uprawiać wycieczki piesze, rowerowe, czy jeździć konno. Warto zwiedzić tutaj piękne historyczne miasta, rozkoszując się winem, orzechami włoskimi  i nugatem. A może chcielibyście rozmarzyć się w tym przepięknym regionie Francji? Wybierzcie zatem jedno z kilku “wymarzonych” zakwaterowań, które Vacansoleil wybrało dla Was i zarezerwujcie Wasz ulubiony kemping w Drome.

czytaj więcej
Wybierz z 4 kempingi Drôme z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Piękny krajobraz Drome

Jeśli spędzacie wakacje na kempingu w Drome, otoczeni jesteście piękną przyrodą. Duże różnice wysokości, pofałdowane wzgórza, malownicze wioski, gaje oliwne, lasy oraz zróżnicowana fauna i flora. Wycieczka klasycznym pociągiem parowym przez najpiękniejsze części Ardeche powinna obowiązkowo znaleźć się w Waszych planach. Poczujcie siłę gór, odkryjcie ich piękno, wsłuchajcie się w wyciszający szum rzek górskich i poczujcie zapach pól lawendowych. Cisza i spokój idą ramię w ramię z akcją i przygodą. Takie połączenie  jest jednym z powodów , dla których wypoczynek na kempingu  w Drome będzie niezapomnianym przeżyciem.

Kultura i historia w Drome

Nie tylko miłośnicy przyrody będą usatysfakcjonowani w trakcie pobytu na kempingu w Drome, lecz również osoby, dla których ważna jest kultura i historia. Region ten ma wiele twierdz, muzeów, zamków i innych historycznych miejsc. Nie tylko duże miasta posiadają wiele skarbów, również małe wioski szczycą się dużymi kolekcjami cennych obiektów. Odkryjcie rzymskie budynki i wspaniale fontanny w mieście Valence. Zobaczcie jaskinie w  Chorence z pięknym wodospadem lub podziwiajcie  “dziwny pałac” w  Hauterives, jeden z najdziwniejszych budynków Francji. A wszytko to odkryjecie w trakcie Waszych wakacji na kempingu w Drome.

Atrakcje w okolicach Waszego kempingu w Drome

Wiele atrakcji czeka na Was w okolicach Waszego kempingu w Drome. Możecie popływać łódką lub wybrać się na kajaki z całą rodziną. Rzeki Doux i Ardeche idealnie się do tego nadają. Dzieciom na pewno spodoba się wycieczka do zaczarowanego lasu w pobliżu Hostun, pokazy papug w Eurre i park animacji w  Saint-Donat. Możecie też aktywnie spędzać czas w  lasach nieopodal Waszego kempingu w Drome. Jazda konna, rowery górskie, wspinaczka wysokogórska lub po prostu spacer są na to doskonałymi przykładami. Góry i rzeki są najlepszym miejscem na aktywności dla każdego kto szuka odrobiny adrenaliny. W Drome każdy znajdzie coś dla siebie.

Wspaniała gastronomia w Drome

Zarówno na kempingu w Drome jak i poza nim znajdziecie wiele kulinarnych przysmaków. Drome jest pod tym względem na prawdę przodującym regionem. Produkty takie jak: ser kozi  Picodon, trufle z  Tricastin i oliwki z  Nijons z pewnością sprawią Wam ogromną przyjemność. Oczywiście wspaniały nugat z  Montélimar i słynne, nie do pogardzenia wina Rhone nie mogą być pominięte w trakcie Waszych wakacji. Zatem wypoczynek na kempingu w Drome oznacza wiele kulinarnych doznań.

Kemping w Drome jest prawdziwym eldorado zarówno dla młodszych jak  starszych.