Kempingi w dolinie Loary

Kemping nad Loarą

Wakacje na kempingu nad Loarą, na północnym-zachodzie Francji to idealny wypoczynek dla gości w każdym wieku. Region ten posiada bogactwo zarówno kulturalne, przyrodnicze, jak i historyczne. Liczne zamki znajdujące się w regionie Loary zapewniają emocje, jakich z pewnością długo nie zapomnicie. Największy zamek znajduje się w regionie Blois, w mieście Chambord. Co roku mnóstwo turystów przyciąga także portowe miasto Nantes, miejsce urodzin Juliusza Verne’a. Na kempingu nad Loarą nie ma miejsca na nudę.

czytaj więcej
Wybierz z 10 kempingi Loara z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping L'Ile d'Offard

Saumur - Loara - Francja

5-gwiazdkowy kemping na wyspie rzeki Loara z widokiem na zamek Saumur. Możecie korzystać z luksusowych udogodnień na miejscu oraz w okolicy doliny Loary, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zabierzcie ze sobą rowery lub wypożyczcie na miejscu.

Region Loary charakteryzują liczne winnice oraz rzeki, z których najsłynniejszą jest Loara. Wybierzcie się na wyprawę do Orleanu i zobaczcie słynny posąg Joanny d’Arc lub zwiedźcie muzeum iluzjonisty Houdiniego w mieście Blois. Dolina Loary określana jest jako „ogrody Francji”, a to sprawą ogromnych dostaw świeżych owoców i warzyw z tego regionu. Nie bez powodu Loara przyciąga co roku mnóstwo turystów z całej Europy. Nie czekajcie za długo i już teraz zarezerwujcie kemping nad Loarą.