Kempingi w Normandii

Pobyt na kempingu w Normandii

Jest wiele powodów, dla których warto spędzić urlop na kempingu w Normandii. Jest to piękny region z ogromną różnorodnością. Region w północno-zachodniej Francji posiada piękne wybrzeże z niesamowitymi, długimi, piaszczystymi plażami, zachwycającymi klifami i czarującymi kurortami morskimi. Obszar Normandii jest zdecydowanie wart zwiedzenia. Lasy, sady, malownicze wsie i rzeki, to wszystko spotkacie tutaj. Oczywiście wspaniała kuchnia uzupełni Wasz wypoczynek na kempingu  w Normandii. Z Vacansoleil znajdziecie i zarezerwujecie najlepsze zakwaterowania na kempingach w tym pięknym regionie.

czytaj więcej
Wybierz z 11 kempingi Normandia z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Cieszcie się dniem na wybrzeżu Normandii

Jeśli zostajecie na kempingu w Normandii, zawsze znajdziecie się blisko wybrzeża. Wybrzeże jest tu bardzo zróżnicowane. Perłowo-białe piaszczyste plaże i wydmy, ale też imponujące klify i inne dziwne skały w połączeniu z kamienistymi plażami tworzą wybrzeże Normandii. Spacery tu na pewno będą przyjemne.  Opróżnijcie Wasze umysły, weźcie głęboki wdech świeżego morskiego powietrza  i poczujcie się jak nowo narodzeni. Zdecydowanie warto jest odwiedzić plaże lądowania Aliantów w Normandii, które odbyło się tutaj 6 czerwca 1944 roku. Oczywiście morze w okolicach Waszego kempingu w Normandii będzie też odpowiednie na wszelkiego rodzaju sporty wodne takie, jak serfowanie, pływanie, żeglowanie i narty wodne.

Główne atrakcje niedaleko Waszego kempingu w Normandii

Kemping w Normandii to nie tylko idealne miejsce na wspaniałe wakacje przy plaży we Francji. To również świetny początek dla wielu ekscytujących wycieczek. Obszar ten obfituje w zamki, klasztory, statki i unikatowe mosty. Odwiedźcie Mont Saint Michel, skalny półwysep, do którego dotrzecie jedynie pieszo a na jego szczycie znajduje się imponujące średniowieczne opactwo. Poza tym, na pewno warto również odwiedzić  port w  Honfleur w trakcie Waszego pobytu na kempingu w Normandii.

Kulinarne przysmaki w Normandii

Czy wybieracie się na wakacje na kemping w Normandii? Z pewnością tamtejsze picie i jedzenie Was zadowoli. Francja  jest znana z doskonałej kuchni a mieszkańcy Normandii uwielbiają świetne jedzenie. Ten region oferuje szeroki wybór smakowitych lokalnych produktów, które warto spróbować. Typowe regionalne produkty to owoce morza, sery, takie jak Camembert oraz jabłka. Poza tym Calvados, cydr oraz normandzkie ostrygi są również znane dla tego regionu. Niedaleko Waszego kempingu w Normandii znajdziecie liczne restauracje, gdzie będziecie mogli spróbować tych wszystkich przysmaków.

Kemping w Normandii, idealny dla młodszych i starszych

Kemping  w Normandii jako miejsce wakacyjne będzie idealny dla młodszych i starszych. Bez względu na to, czy jesteście na wakacjach w Normandii na weekend z partnerem czy na   trzy tygodnie z rodziną. Jest to idealne miejsce by świetnie się bawić. Dla dzieci jest tu wiele do zrobienia, zobaczenia i doświadczenia. Z pewnością docenią one Dzień w  Cerza Safari Park, zoo Jurques lub w lesie  La Foret des Elfes. Również Le Village Enchante, park rozrywki dla dzieci i Festyland, park rozrywki dla nieco starszych są gorąco polecane w trakcie Waszego pobytu na kempingu w Normandii. 
 
Na kempingu w Normandii docenicie piękno tego przyjaznego regionu.