Kempingi w Holandii

Kemping w Holandii

Wakacje na kempingu w Holandii przywołują obrazy niekończących się tras rowerowych pośród wiatraków i kolorowych pól uprawnych tulipanów, przy brzegach malowniczych kanałów. Krajobraz ten inspirował licznych malarzy szkoły holenderskiej, autorów zachwycających dzieł sztuki, a zarazem stanowi wspaniałą bazę na rodzinne wakacje na kempingu.

czytaj więcej
Wybierz z 17 kempingi Holandia z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Holandia to jeden z najgęściej zaludnionych krajów Europy północno zachodniej. Przy tak dużej różnorodności piękna przyrody, z trudem można dostrzec ten tłum. Holenderskie wybrzeże stanowią szerokie, piaszczyste plaże, idealne na rodzinne pikniki nad brzegiem morza. Wybierając się w głąb lądu napotkasz mnóstwo malowniczych miejsc. Wypożycz rower i wybierz się na wycieczkę przez wspaniałe parki narodowe Hoge Veluwe i Grote Peel. Jeśli wolisz zrobić zakupy, idealne miejsce znajdzie się z pewnością w pobliżu kampingu.

Amsterdam to najbardziej popularne z holenderskich miast, a zarazem stolica Holandii. Znajdują się tu liczne muzea sztuki, historyczne miejsca i mnóstwo możliwości zrobienia zakupów. Mimo, iż Amsterdam cieszy się największą popularnością, jest tu też mnóstwo innych fantastycznych miast. Warto wybrać się do Delft, Leiden, Haarlemu, Utrecht czy Den Bosch. Wybierając się na wakacje z dziećmi, masz mnóstwo atrakcji do wyboru, w tym kilka wysokiej klasy parków rozrywki oraz ogrody zoologiczne.

Szukasz idealnego połączenia kultury i sztuki? Zwiedzania i atrakcji dla całej rodziny w nowoczesnym, gwarnym i przyjaznym miejscu w pięknej okolicy? Wakacje na kempingu w Holandii wydają się idealnie spełniać wszystkie kryteria.

Malownicze okolice Drenthe, Fryzji, Limburgii, Geldrii i Północnej Brabancji

Krajobraz Holandii jest niezwykle zróżnicowany, idealny na wycieczki rowerowe, piesze czy samochodowe przejażdżki. Spokojne rezerwaty przyrody i wody Fryzji, Park Narodowy Dwingelderveld w Drenthe z największymi mokrymi wrzosowiskami w zachodniej Europie. Wespnij się na wydmy w Zelandii i pospaceruj po szerokiej, pięknej plaży. Przejedź rowerem przez zielone serce wspaniałego Grote Peel w Północnej Brabancji oraz po parku przyrody Hoge Veluwe w Geldrii. Śmiałkowie mogą zapuścić się w głębokie jaskinie Limburgii, a następnie zrelaksować w starożytnych źródłach termalnych.

Kulturalne atrakcje – Amsterdam, Delft, Leiden, Haarlem, Utrecht i Den Bosch

Holandia rozpieszcza turystów różnorodnością atrakcji kulturowych i historycznych. Miłośnicy sztuki będą zachwyceni realizmem dzieł mistrzów malarstwa, Vermeera i Rmbrandta, odważnymi kolorami w pracach van Gogha oraz fantazją Hieronima Boscha. Prace artystów podziwiać można w Rijksmuseum, muzeum Van Gogha, Muzeum Brabancji Północnej i Mauritshuis. Wizyta w Narodowe Muzeum Morskim w Amsterdamie przeniesie Cię w czasie, do złotych lat Holandii. Można też zapoznać się z tym, w jaki sposób Żydówka, Anne Frank, autorka „Dziennika” ukrywała się wraz z rodziną podczas okupacji zanistowskiej.

Camping nad morzem w Holandii

Kemping na wybrzeżu Holandii to wspaniałe doświadczenie. Znajdziesz tu różnorodność wspaniałych plaż od szerokich, czystych plaż Kijkduin i Scheveningen, przez gwarne piaszczyste tereny Zandyoort, aż po pełne wydm brzegi Zelandii. Szukasz czystej, niezmąconej przyrody i spokoju? Spędź dzień na wspaniałych wyspach Wadden w zachodniej Fryzji. W tym regionie jest kilka kempingów, z których część położona jest bardzo blisko morza.

Wspaniałe wyprawy dla całej rodziny z kampingu

Holandia to stosunkowo niewielki kraj, co oznacza, że by dojechać do jednego z parków rozrywki czy zoo, nie będziesz musiał jechać daleko. Efteling to jeden z największych parków rozrywki w Europie, gdzie fantazja miesza się z rzeczywistością. Aby zobaczyć wielką piątkę Afryki, nie musisz jechać daleko, w Safaripark Beekse Bergen możesz zobaczyć je z poziomu łodzi, autobusu czy samochodu. Miłośnicy morza powinni wybrać się do Delfinarium. Toverland i Plopsaland to wspaniałe parki rozrywki idealne dla najmłodszych dzieci. Czytaj mniej