Vacansoleil Logo
Kempingi na Węgrzech

Kempingi na Węgrzech

Wypoczynek na kempingu na Węgrzech

Węgry, kraj nad Balatonem, największym jeziorem Europy Środkowej słyną z wód termalnych, regionalnego wina o nazwie Tokaj, Harrego Houdini - mistrza eskapologii i Budapesztu – jednego z najbardziej ekscytujących i gwarnych miast Europy. Znajdziesz tu mnóstwo pięknych miejsc, bogactwo kultury, smaczną kuchnię, wspaniałą pogodę w lecie i przystępne ceny. To wszystko sprawia, że jest to idealna destynacja na fantastyczne rodzinne wakacje na kempingu, na który dojedziesz w zaledwie kilka godzin!

czytaj więcej

 • 54 lata doświadczenia na rynku turystyki kempingowej
 • Przyjazd i wyjazd w dowolny dzień tygodnia
 • Najlepszy stosunek jakości do ceny i największy wybór

  ... Znaleziono kempingów

   Niestety nie znaleziono żadnych ofert. Zmień kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.
   • 54 lata doświadczenia na rynku turystyki kempingowej
   • Przyjazd i wyjazd w dowolny dzień tygodnia
   • Najlepszy stosunek jakości do ceny i największy wybór

    Piękna okolica gór Gerecse, parku narodowego Duna-Dráva i parku narodowego Hortobágy

    Wybierz się na wyprawę z kempingu i odwiedź wspaniały rezerwat przyrody Gerecsei pieszo lub rowerem. Jest to też raj dla amatorów wspinaczki oraz miejsce, w którym znaleźć można szeroki wachlarz gatunków zwierząt. Park Narodowy Hortobágy położony jest na terenach zielonych i obszarach zatopionych o powierzchni 800 km2, gdzie znaleźć można różnego rodzaju gatunki zwierząt, folklor oraz elementy kultury i historii. Zobacz wspaniałą różnorodność stworzeń żyjących pośród pięknych krajobrazów w rezerwacie przyrody, a następnie wybierz się szlakiem przyrodniczym nad jezioro Tisza, by podziwiać wspaniałe tereny bagienne. Park Przyrodniczy Duna-Dráva to prawdziwy raj dla miłośników obserwowania różnych gatunków ptaków, m.in. czarnego bociana, czapli i orła bielika. Ten niesamowicie piękny ekosystem położony na powierzchni 50 000 hektarów znajduje się nad rzekami Dunaj i Dráva. Jeśli wykoarzesz się cierpliwością, być może uda ci się zobaczyć dzika czy stado jeleni. Węgry nie mają dostępu do morza, ale Jezioro Balaton idealnie to wynagradza. Jeśli chcesz zasmakować w gwarnym życiu nocnym, pięknych plażach i zachwycających zachodach słońca, wybierz się do miejscowości Siòfok. To takie Miami Beach Balatonu! To letni raj wakacyjny dla dzieci w każdym wieku. 

    Kultura w Budapeszcie

    Odmłodź się w Széchenyi, największych łaźniach leczniczych Europy. Lokalni mieszkańcy korzystają z nich w Peszcie, wschodniej części miasta, od ponad 100 lat. Odwiedź Zamek Królewski w Budapeszcie, położony na wzgórzu z widokiem na Dunaj. Możesz podziwiać też kulturalne skarby Węgierskiej Galerii Narodowej. Najlepsze widoki na miasto rozpościerają się z neogotyckich bajkowych wież Baszty Rybackiej. Zamek Vajdahunyad jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Budapeszcie. To unikalna budowla prezentująca architekturę z kilku różnych epok. Przejdź przez Most Łańcuchowy, który łączy Budę z Pesztem. Na każdym z jego końców wejścia na most pilnują potężne kamienne lwy symbolizując wytrwałość i odwagę Węgrów.

    Rodzinny kemping nad jeziorem Balaton

    Jezioro Balaton to prawdziwy raj na spędzenie rodzinnych wakacji na kempingu. Woda schodzi łagodnie czyniąc jezioro idealnym dla małych dzieci. Entuzjaści sportów wodnych będą się tu czuć rozpieszczeni: pływanie, żeglarstwo, wędkarstwo, narty wodne to tylko kilka z możliwości. Jeśli wolisz bardziej pasywny wypoczynek, polecamy usiąść na brzegu jeziora sącząc wino z lokalnej winnicy Tihany. Jeśli zaś lubisz taniec i muzykę, polecamy Siòfok, Miami Beach Balatonu. Jezioro oferuje aż 200 km pięknej linii brzegowej, a przy niej urocze miasteczka, gwarne kurorty, średniowieczne zamki i urocze, piaszczyste plaże. Idealna lokalizacja dla rodzinnych kempingów. Nic dziwnego, że Węgrzy przyjeżdżają tu od stuleci, by oglądać idealne zachody słońca.

    Wspaniałe wycieczki rodzinne z kempingu

    Chcesz połączyć zakupy z zabawą dla dzieci? Wybierz się do Domu Cudów w Budapeszcie. To wspaniałe interaktywne centrum nauki dla dzieci w każdym wieku mieszczące się w centrum handlowym. Jeśli poszukujesz unikalnego sposobu na zwiedzenie Budapesztu, wsiądź do kolejki dziecięcej do Hegyhát út. Kolejka pełna jest zawsze dzieci w wieku szkolnym. To 11-kilometrowa podróż pełna zabawy i nostalgii. W lecie koniecznie pamiętajcie o wybraniu się do Parku Wodnego Annagora w Balatonfüred. Znajdziesz tam ogrzewane baseny kryte i zewnętrzne, 12 ogromnych zjeżdżalni i 3 zjeżdżalnie dla dzieci. Szalona zabawa gwarantowana! Rodzice chętnie odpoczną w saunie i kabinach parowych. Zánkaland Adventure Park zaprasza dzieci do zabawy na linach, jazdy konnej, ślizgania i wspinania po drzewach w tajemniczym lesie w stylu Robin Hooda. Jest tu też oddzielna trasa dla dorosłych. Po wszystkich tych atrakcjach, wracając na kemping, chętnie wypoczniesz i zbierzesz siły na kolejny dzień pełen wrażeń.