it-emi.jpg

Kempingi w Emilia Romania

Kemping w regionie Emilia-Romania

Marzą Ci się niezapomniane wakacje? Wybierz się na kemping w regionie Emilia-Romania. Ten włoski region położony nad Adriatykiem to idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają słońce, piasek i morze. Miłośnicy sztuki, kultury i natury także spędzą tu niesamowite chwile. Pełne życia miasta i nadmorskie resorty przeplatają się tu z nastrojowymi wioskami. Bogata fauna i flora również zachęca do odkrywania tej części Włoch. Oczywiście, możesz zarezerwować miejsce na kempingu w regionie Emilia Romania poprzez Vacansoleil. Gwarantujemy wspaniałe wakacje!

czytaj więcej
Wybierz z 1 kemping Emilia Romania z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Arizona

Salsomaggiore Terme - Emilia Romania - Włochy

Na wzgórzu z widokiem na krajobraz Emilia-Romagna, równie piękny jak sąsiedniej Toskanii. Zdrowe powietrze w okolicach Parmy i wspaniały kompleks basenów.

Odkryj piękne miasta w regionie Emilia Romania

W Emilia-Romania znajdziesz prawdziwe skarby kultury, sztuki i architektury. Polecamy odwiedzić renesansowe miasto Ferrarę, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Koniecznie udaj się również do Rawenny i Modeny i nie zapomnij o Parmie oraz Bolonii podczas swojego pobytu na kampingu w regionie Emilia-Romania. Zachwycisz się tutaj nie tylko wspaniałą kuchnią, ale również bogactwem dzieł sztuki. Tutejsze pomniki i mozaiki z pewnością Cię urzekną.

Wodna rozrywka w okolicach kempingu w Emilia-Romania

Na piaszczystych plażach nieopodal kempingu w regionie Emilia-Romania możesz cieszyć się blaskiem słońca drzemiąc na swoim leżaku. Zaś ochłodę zapewnią Ci turkusowe wody Adriatyku. To idealne miejsce jeśli chcesz uprawiać sporty wodne lub odkrywać piękny, podwodny świat nurkując. W nadbrzeżnym miasteczku Rimini możesz zrelaksować się na plaży lub pospacerować po długim bulwarze pełnym butików i restauracji. Masz niezliczone możliwości podczas pobytu na kampingu w tym regionie.

Przygoda na łonie natury w Emilii Romanii

Zarówno wybrzeże jak i pozostałe okolice Emilia-Romania warte są odkrycia. Pejzaż jest tu bardzo zróżnicowany, od równinnego po pagórkowaty. Malownicze wioski zdobią wzgórza, a ukryte zamki, opactwa i rozległe winnice są charakterystyczne dla całego regionu. To niesamowite miejsce możesz odkryć pieszo, konno, na rowerze lub samochodem i zaskoczyć się pięknem otoczenia. Twój camping w regionie Emilia Romania to idealna baza do przygód na łonie natury.

Smakowita kuchnia regionu Emilia Romania

Dobre jedzenie powinno zawsze stanowić składową udanych wakacji na campingu w regionie Emilia-Romania. To stąd pochodzi wiele produktów i potraw słynnej kuchni włoskiej. Od miasta Bolonia swą nazwę wziął popularny sos boloński (bolognese). Ocet balsamiczny wywodzi się z Modeny, a znakomita szynka parmeńska z Parmy. Typowym, regionalnym daniem jest piadina, chleb nadziewany salami, serem i rukolą. Skosztuj tych pyszności podczas pobytu na kampingu w Emilia-Romania, by przekonać się, że kuchnia tego regionu należy do najlepszych dobrodziejstw Włoch.

Piękne miasta, pyszne jedzenie, przyjemny klimat, cudowne plaże i urocze tereny wiejskie, w skrócie to właśnie z tego składają się wakacje na campingu w Emilia-Romania!