Kempingi nad jeziorem Maggiore

Kemping nad jeziorem Maggiore

Wakacje na kempingu nad jeziorem Maggiore, drugim największym jeziorem Włoch; oferują wszystko, czego można zapragnąć na wymarzone wakacje.  Pływanie, opalanie się, żeglowanie, windsurfing, wędkarstwo i nurkowanie, wszystko to jest możliwe dzięki wspaniałej jakości wody. Obszar wokół pięknego jeziora  ma zróżnicowany krajobraz pięknych plaż i wspaniałych gór. Jest tu wiele miejsc do wspinaczki czy wycieczek rowerami górskimi. W okolicach jeziora jest też kilka pięknych miast. Te wszystkie atrakcje znajdziecie w okolicach jeziora Maggiore. Z Vacansoleil znajdziecie najlepsze kempingi w tym regionie Włoch.

czytaj więcej
Wybierz z 4 kempingi Jezioro Maggiore z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Lago Maggiore

Dormelletto - Jezioro Maggiore - Włochy

Jeden z najlepszych kempingów nad jeziorem Maggiore. Doskonały wybór dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Czeka tu bezpieczna plaża, mnóstwo miejsc do opalania, baseny i wspaniała rozrywka.

Camping Valle Romantica

Cannobio - Jezioro Maggiore - Włochy

Rajski kemping w pobliżu jeziora, zaledwie 5 km od Szwajcarii. Spróbujcie regionalnych potraw i trunków w tradycyjnej włoskiej restauracji lub osterii.

Camping Isolino

Fondotoce di Verbania - Jezioro Maggiore - Włochy

Duży, wygodny kemping z bezpośrednim dostepem do Lago Maggiore. Wspaniały basen tuż przy jeziorze z pięknym widokiem. Polecamy wycieczke łodzią na jedną z wysp.

Camping Lido Verbano

Dormelletto - Jezioro Maggiore - Włochy

Sprawdź niesamowitą atmosferę kempingu Lido Verbano i odkryj zróżnicowane okolice i miasta takie jak Stresa, Mediolan, Arona, Angera, Santa Ceterina del Sasso czy Varese.

Magiczny krajobraz wokół jeziora Maggiore

Jeśli zarezerwujecie kemping nad jeziorem Maggiore, będziecie otoczeni magicznym krajobrazem. Samo jezioro jest duże, głębokie i wąskie. Wzdłuż jego brzegów nasadzono wiele egzotycznych roślin, są to głównie różnego rodzaju palmy. Niedaleko brzegów rozpoczynają się piękne górskie widoki, gdzie góry wznoszą się wprost do nieba. Wśród zachwycającej przyrody będziecie mogli godzinami spacerować, jeździć rowerem czy wędrować. Czy wypoczywacie na kempingu nad jeziorem Maggiore? Zauważycie więc ten cudowny bajowy krajobraz niemal natychmiast.

Jezioro Maggiore, na i w jeziorze

Jezioro Maggiore zawsze znajdzie się w pobliżu  Waszego kempingu. To romantyczne jezioro jest uważane przez wielu za najpiękniejsze jezioro Włoch. Możecie tutaj pływać, wypoczywać, pływać łodzią, jeździć na nartach wodnych, serfować i uprawiać inne sporty wodne. Ponieważ wodna jest tu bardzo czysta , możecie nawet nurkować czy nurkować z rurką. Na jeziorze znajdują się też piękne wyspy, m.in. wyspy Borromean, na które dotrzecie łodzią. Informacje o tym uzyskacie na Waszym kempingu nad jeziorem Maggiore.

Ciekawe miejsca wokół Waszego kempingu nad jeziorem Maggiore

Wiele atrakcji znajduje się w okolicy Waszego kempingu nad jeziorem Maggiore. Ponieważ jezioro jest pięknie położone na granicy Włoch i Szwajcarii, w niedługim czasie dotrzecie stąd do ciekawych szwajcarskich miast, takich jak Ascona czy Locarno. Na zachodnim brzegu jeziora położone jest miasto Stresa. Stąd wyrusza kolejka górska na szczyt Monte Mottarone (ok. 1500m wysokości), gdzie możecie podziwiać widoki zapierające dech w piersiach. W pobliżu kempingu nad jeziorem Maggiore znajdziecie też piękne miasta, takie jak  Varese, Lugano czy Arona, miejsce urodzenia w  XVI wieku świętego Charlese'a Borromeo.

Jezioro Maggiore, idealne miejsce na spędzenie wakacji całą rodziną

Kemping nad jeziorem Maggiore również dla dzieci zapewni mnóstwo atrakcji. Już nad samym jeziorem, jak i w okolicy nie będą one się nudzić. Na przykład park rozrywki Gordola, gdzie dzieci mogą wspinać się pomiędzy drzewami. Chcielibyście spędzić dzień wśród zwierząt? W takim przypadku polecamy park safari Pombia. Odwiedźcie również   Falconry Locarno, niesamowite pokazy ptaków drapieżnych, takich jak: sowy czy jastrzębie, są obowiązkową atrakcją do zaliczenia w trakcie Waszego pobytu nad jeziorem Maggiore.

Podczas wakacji nad jeziorem Maggiore nikt nie będzie się nudził.