Koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 23 września, 2020

W Vacansoleil na  bieżąco przyglądamy się rozwojowi sytuacji związanej z koronawirusem (COVID-19). Bezpieczeństwo naszych Gości jak i pracowników jest dla nas priorytetem, dlatego śledzimy doniesienia i komunikaty rządowych agencji. W ostatnim czasie otrzymujemy bardzo wiele pytań o status założonych rezerwacji oraz ich realizację. Poniżej zamieszczamy listę najczęstszych zapytań.

Gdzie znajdę aktualne informacje dla podróżnych?

Na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych można znaleźć informacje dotyczące poszczególnych państw przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne  we współpracy z MSZ. Warto jednak pamiętać, że mają one charakter rekomendacji i że nie zawsze aktualizowane są na bieżąco.

Czy granice w Europie są otwarte dla obywateli RP? Czy uda mi się dojechać na kemping?

Od dnia 21.08.2020 Słowenia wykreśliła Polskę z listy bezpiecznych państwa. Po wjeździe do Słowenii musimy odbyć 14-dniową kwarantannę, lub przedstawić negatywny test na obecność COVID-19 nie starszy niż 36 godzin.
Od dnia 1.09.2020 Węgry zamykają granice dla obcokrajowców, w tym także obywateli RP. Tranzyt także nie jest możliwy.

Czy kempingi są czynne? Skąd mam wiedzieć, że wybrany przeze mnie kemping jest gotowy?

Większość kempingów z oferty Vacansoleil działa już od czerwca.  Gdy mieliśmy informację z kempingu, że nie zostanie otwarty w tym sezonie lub że zostanie otwarty z dużym opóźnieniem lub że nie wszystkie zakwaterowania będą dostępne, kontaktowaliśmy się z Klientami, którzy mieli rezerwację na danym kempingu. 

Czy Vacansoleil kontaktuje się ze wszystkimi klientami przed przyjazdem?

Nie. Od 1 lipca kontaktujemy się wyłącznie z klientami, których rezerwacja nie może zostać zrealizowana. Wszystkie inne rezerwacje są aktualne. Należy je opłacić zgodnie z terminem płatności. Rezerwacja nieopłacona zostanie skasowana zgodnie z Warunkami rezerwacji.

Czy mogę przenieść rezerwację na przyszły rok?

Tak, jest możliwość zmiany terminu rezerwacji również na sezon 2021, ale taka możliwość dotyczy wyłącznie kempingów, na których znane są już ceny na sezon 2021. Nie ma możliwości przeniesienia rezerwacji na kempingu bez potwierdzonych cen 2021. Warunkiem zmiany jest aby wartość zmienionej rezerwacji nie była niższa od wartości wynajmu z sezonu 2020. Koszt zmiany określony jest w Warunkach rezerwacji.

Nie chcę jechać w tym roku na wakacje zagraniczne. Czy mogę anulować rezerwację i otrzymać Voucher Specjalny?

Każdemu Klientowi przysługuje prawo do anulacji rezerwacji w każdym momencie. Jednak Voucher Specjalny przysługuje wyłącznie w przypadku, gdy z powodu koronawirusa rezerwacja nie może zostać zrealizowana. Zawsze w takich przypadkach to my kontaktujemy się z Państwem z informacją o braku możliwości realizacji zamówienia. Mają Państwo wówczas możliwość zmiany rezerwacji na kemping w Polsce, kemping w innym kraju lub w innym terminie. Również w sezonie 2021. Jeśli nie chcą Państwo zmienić rezerwacji, wystawimy Voucher Specjalny. Natomiast w przypadku gdy Państwo anulują rezerwację, która może być zrealizowana, obowiązują koszty anulacji zgodnie z Warunkami. 

Trudno planować wakacje 2021 już teraz. Czy jeśli zmienię tegoroczną rezerwację na 2021, będę mieć możliwość zmiany (np. terminu)?

Tak, do 15.04.2021 będzie można wprowadzić jednorazową bezpłatną zmianę do tej nowej rezerwacji. Nadal jednak będzie obowiązywał warunek wartości, nie niższej niż wartość wynajmu w rezerwacji na sezon 2020.

Jakie procedury sanitarne zostały wprowadzone na kempingu na którym mam rezerwację?

Procedury sanitarne różnią się od siebie w zależności od kraju, a nawet regionu. W związku z faktem, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, zasady te mogą się zmieniać. Najpewniejszym źródłem informacji o kempingu, wprowadzonych na nim obostrzeniach oraz o działających atrakcjach można znaleźć bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej kempingu.

Czy będziemy mogli czuć się bezpiecznie na kempingu?

Wszystkie nasze kempingu wprowadziły zasady dostosowane do lokalnych przepisów. Wszystkie kempingi potwierdzają przestrzeganie zasad sanitarnych.

  • Procedury bezpieczeństwa obowiązujące pracowników: Pracownicy na kempingu przestrzegają lokalnych procedur sanitarnych. Wszyscy zostali odpowiednio przeszkoleni. Korzystają ze środków ochrony osobistej i mają przy sobie środki do dezynfekcji.
  • Bezpieczny dystans: zasada ta dotyczy również kempingów. Na kempingach przygotowane są wytyczne dotyczące zalecanej odległości. Warto też odnotować, że na kempingach pojawia się obecnie mniej gości niż w normalnych okolicznościach. 
  • Sprzątanie i dezynfekcja: każdy kemping wprowadził procedury dotyczące sprzątania zgodnie z lokalnymi przepisami. Oprócz sprzątania wszystkich powierzchni wspólnych i sanitariatów, wszystkie zakwaterowania są dokładnie wysprzątane przed przyjazdem każdego Gościa. Można bezpiecznie się rozgościć.
  • Własny węzeł sanitarny w zakwaterowaniu: wszystkie domki Vacansoleil oraz niektóre rodzaje namiotów safari wyposażone są w łazienkę i toaletę. Nie dotyczy to jednak namiotów willowych oraz parceli. Więcej informacji na temat wyposażenia wybranego zakwaterowania znajdziesz w dokumentach podróży.
  • Bezpieczna podróż własnym samochodem: podróż własnym autem na kemping zapewnia znacznie większe poczucie bezpieczeństwa niż podróż samolotem lub innym środkiem komunikacji publicznej.

Czy udogodnienia na kempingu działają normalnie?

Uzależnione jest to od kempingu i od kraju. Zachęcamy do sprawdzenia informacji na oficjalnej stronie wybranego kempingu. Zdecydowana większość udogodnień na kempingach z naszej oferty jest czynna, ale należy się spodziewać, że ich działanie będzie inne od tego w normalnych okolicznościach.

  • Baseny i zjeżdżalnie: wodne zabawy to bardzo ważny element wakacji. Z pewnością można z nich korzystać, ale obowiązują zalecenia sanitarne, których należy przestrzegać (szczegóły na www kempingu)
  • Dzieci: place zabaw są czynne a zespoły animatorów organizują zajęcia. Ale bezpieczeństwo jest tu priorytetem.
  • Sporty i zajęcia grupowe: są prowadzone zgodnie z lokalnymi przepisami. Na przykład, może obowiązywać maksymalna ilość osób w drużynie, albo zajęcia zostaną podzielone na małe grupy.
  • Restauracje i bary: wspólny obiad czy drink na tarasie to nieodzowna część wakacji. Udogodnienia te działają zgodnie z lokalnymi przepisami.

Vacansoleil nie ponosi odpowiedzialności za otwarcie różnych udogodnień. Ich działalność uzależniona jest od miejscowych przepisów i może ulec zmianie w trakcie sezonu.

Co w związku z epidemią należy zabrać ze sobą na kemping?

Na pewno należy zabrać zapas maseczek dla wszystkich uczestników wyjazdu oraz środki do dezynfekcji rąk. Można też zabrać rękawiczki jednorazowe.

Czy jest obowiązek przedstawienia zaświadczenia o stanie zdrowia w związku z COVID 19?

Obecnie obowiązek taki istnieje dla podróżujących do Belgii oraz kilku regionów Włoch.

Belgia
Władze belgijskie wprowadziły obowiązek podawania miejsca pobytu na terenie Belgii jeśli pobyt ten jest dłuższy niż 48 godzin. Każda osoba musi uzupełnić Formularz Lokalizacji Podróżnych indywidualnie. Wyjątkiem są dzieci poniżej 16 lat podróżujące z osobą dorosłą. Można je wpisać do formularza opiekuna.

Przejdź do Formularza Lokalizacji Podróżnych w Belgii

Włochy
Jeśli wybierają się Państwo do Apulii, Kalabrii, Sycylii czy na Sardynię, zgodnie z rozporządzeniem lokalnych władz tych regionów, należy pamiętać o obowiązku uzupełnienia zaświadczenia o stanie zdrowia w związku z COVID 19. Każdy region ma własny formularz. Należy go wypełnić przed przyjazdem.