Najczęściej Zadawane Pytania

Najczęściej Zadawane Pytania - Na kempingu

Dokąd powinienem się udać po przyjeździe na kemping?

Każdy klient proszony jest najpierw o udanie się wraz z voucherem do recepcji głównej. Tam uzyskacie Państwo wszelkie dalsze instrukcje.

Czy na recepcji kempingu muszę zostawić swój paszport?

Na niektórych kempingach, szczególnie w Chorwacji, możecie zostać poproszeni o pozostawienie paszportu. Zalecamy nie zostawiać paszportów na recepcji, aby zapobiec kradzieży tożsamości. Radzimy z wyprzedzeniem sporządzić kopię dokumentu z datą jej sporządzenia. Pozostawiając kopię radzimy wymazać z niej numer PESEL. Więcej informacji znajdziecie na www.giodo.gov.pl

Jakich dodatkowych opłat możemy się spodziewać na kempingu?

Po przyjeździe na kemping zostanie pobrana kaucja za zakwaterowanie. Zostanie ona zwrócona w momencie wyjazdu, jeśli zakwaterowanie będzie posprzątane i pozostawione w dobrym stanie. Dodatkowo mogą pojawić się koszty za sprzątanie końcowe, klimatyzację lub wynajem bielizny pościelowej. Czasem wymagane jest także opłacenie podatku turystycznego, czyli tzw. opłaty klimatycznej w wysokości od 1,00 € do 2,00 € od osoby za dzień. Opłata ta płatna jest na miejscu. Ponadto mogą pojawić się koszty za podatek środowiskowy, zwyczajową opłatę rejestracyjną w Chorwacji i kartę kempingową w Danii. Na wielu kempingach wymagana jest kaucja za opaskę wjazdową  na nadgarstek.

Jaką opłatę klimatyczną będziemy musieli zapłacić na kempingu?

Na kempingu może zaistnieć konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej. Jest to podatek lokalny, którego wysokość może wahać się od 1,00 € do 2,00 € za osobę za dzień.

Jaka jest wysokość kaucji na kempingu?

Wysokość kaucji waha się od 50 € do 300 €. Kwota ta jest zwracana Państwu przy wyjeździe z kempingu pod warunkiem, że zakwaterowanie jest czyste i w dobrym stanie. Dokładna wysokość kaucji podana będzie na dokumentach podróży. Informacja o godzinach przyjazdu i wyjazdu także znajdzie się na dokumentach podróży, należy zatem zadbać, by zakwaterowanie zostało sprawdzone przed podanymi godzinami wyjazdu.

W jaki sposób możemy opłacić kaucję?

Na każdym kempingu może się to różnić. Kaucję można opłacić gotówką, a w niektórych przypadkach także kartą kredytową. Szczegółowe informacje uzyskać można w biurze Vacansoleil.

Dlaczego muszę płacić kaucję za zakwaterowanie?

Na kempingu zostaniecie poproszeni o zapłatę kaucji za zakwaterowanie i wyposażenie. Jeśli zakwaterowanie nie będzie posprzątane lub w jego wyposażeniu pojawią się braki czy zniszczenia, może zapaść decyzja o potrąceniu kaucji lub jej części w celu pokrycia kosztów.

Czy udogodnienia na kempingu są czynne przez cały sezon?

Najważniejsze udogodnienia na kempingach czynne są także poza sezonem. Terminy otwarcia udogodnień sprawdzić można na stronie danego kempingu zarówno. Jeśli na kempingu znajduje się więcej niż jeden basen, podana zostanie informacja dotycząca przynajmniej jednego z nich. Może się też okazać, iż udogodnienia będą nieczynne w godzinach południowych ze względu na sjestę.

Czy na basenach obowiązuje regulamin?

Każdy kemping posiada własny regulamin, którego należy przestrzegać. Na basenie obowiązują zasady bezpieczeństwa, które także należy respektować. Na niektórych kempingach we Włoszech istnieje obowiązek noszenia czepka kąpielowego. Na innych niedozwolone są bermudy, a jedynie szorty. Jeszcze inne zamykane są popołudniami ze względu na siestę. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej w zakładce "dodatkowe informacje".

Czy mogę zaparkować samochód przy zakwaterowaniu?

Zazwyczaj samochód można zaparkować przy domku czy namiocie. Jeśli nie będzie to możliwe lub nie będzie wystarczająco dużo miejsca, może zajść konieczność postawienia samochodu na parkingu centralnym. Informacja o tym pojawi się na stronie danego kempingu. W przypadku więcej niż jednego samochodu do jednego zakwaterowania, może zostać naliczona opłata za koszt parkingu centralnego.

Czy na kempingu można używać grilla?

Na wielu kempingach jest to dozwolone. Czasem, władze lokalne nie zezwalają na rozpalanie ognia na wolnym powietrzu, traktując to jako zagrożenie pożarowe. Zazwyczaj dozwolone są grille elektryczne i gazowe. Szczegółowe informacje znaleźć można na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc do biura Vacansoleil.

Czy na kempingu jest dostęp do internetu?

Chcecie pozostać w kontakcie internetowym za pośrednictwem swojego smartfona, tabletu czy laptopa? Dobra wiadomość, większość kempingów zapewnia dostęp do WiFi. Informację o tym znajdziecie na stronie danego kempingu. Za korzystanie z usługi pobierana jest często dodatkowa opłata. Pamiętajcie, że jakość sygnału WiFi różni się w zależności od odległości do nadajnika. Czasem dostęp do internetu możliwy jest jedynie w punktach centralnych, innym razem połączenie możliwe jest jedynie dla pojedynczego odbiornika.

Jakimi językami posługują się pracownicy kempingu?

Vacansoleil zatrudnia osoby, które władają kilkoma językami. Dodatkowo, znają oczywiście język kraju, w którym pracują. Jeżeli chcecie sprawdzić jakimi językami mówią pracownicy danego kempingu, zapytajcie naszych konsultantów.

Czy na każdym kempingu animacje prowadzone są w naszym języku?

Na szeregu kempingów Vacansoleil posiada własne drużyny animacyjne organizujące Campingtainment. Zwyczajowo animatorzy posługują się językiem niderlandzkim i choć znają także kilka innych, wśród nich nie znajdziemy raczej polskiego.
Kliknij tutaj by zobaczyć wszystkie kempingi oferujące Campingtainment.
Wiele kempingów oferuje własne animacje, które prowadzone są w języku kraju, w którym znajduje się kemping, ale często także w kilku innych językach.

Sprzątanie końcowe

Na większości kempingów nie ma pobieranej opłaty za sprzątanie końcowe, o ile następni goście mogą wprowadzić się do zakwaterowania bez konieczności ingerencji pracowników kempingu. Jeżeli taka opłata jest pobierana odpowiednia informacja znajdzie się szczegółowym opisie danego kempingu.