Przed przyjazdem

Najczęściej Zadawane Pytania - Przed przyjazdem

Kiedy otrzymam dokumenty podróży?

Dokumenty podróży prześlemy na wskazany przez Ciebie  adres e-mail 6 tygodni przed planowaną datą przyjazdu pod warunkiem zaksięgowania pełnej płatności. Jeśli pełna płatność zostanie uregulowana mniej niż 42 dni przed przyjazdem, dokumenty podróży zostaną wysłane w momencie zaksięgowania płatności w naszym systemie.

Co muszę zabrać ze sobą na kemping?

Cieszymy się, że wybierasz się z nami na wakacje. Mamy dla Ciebie listę rzeczy, które są niezbędne podczas pobytu. W domkach i namiotach typu safari zawsze na wyposażeniu są poduszki i koce lub kołdry. Natomiast nie zawsze jest już komplet pościeli - sprawdź w szczegółach zakwaterowania, czy pościel jest na stanie, lub czy jest możliwość jej wypożyczenia na miejscu. Jeśli pościel można wypożyczyć na miejscu, pamiętaj by zaznaczyć tę opcję podczas procesu rezerwacji lub zadzwoń do nas, a dodamy dla Ciebie komplet pościeli. 

Jeśli nie ma  opcji pościeli lub jej wypożyczenia - koniecznie zabierz ze sobą prześcieradła i poszewki na poduszki, koc/kołdrę. To samo dotyczy ręczników. Namioty Navajo, Sahara i Ottawa nie mają na wyposażeniu poduszek, koców i pościeli oraz ręczników i nie ma możliwości wypożyczenia tych rzeczy na miejscu. 

Czy poduszki, kołdry oraz prześcieradła i poszewki dostępne są w wybranym przeze mnie zakwaterowaniu?

Dostępność pościeli i bielizny pościelowej zależy od kempingu i wybranego rodzaju zakwaterowania. W domkach i namiotach typu safari zawsze na wyposażeniu są poduszki i koce lub kołdry. Natomiast nie zawsze jest już komplet pościeli - sprawdź w szczegółach zakwaterowania, czy pościel jest na stanie, lub czy jest możliwość jej wypożyczenia na miejscu. Jeśli pościel można wypożyczyć na miejscu, pamiętaj by zaznaczyć tę opcję podczas procesu rezerwacji lub zadzwoń do nas, a dodamy dla Ciebie komplet pościeli. 

Jeśli nie ma  opcji pościeli lub jej wypożyczenia- koniecznie zabierz ze sobą prześcieradła i poszewki na poduszki, koc/kołdrę. To samo dotyczy ręczników. Namioty Navajo, Sahara i Ottawa nie mają na wyposażeniu poduszek, koców i pościeli i nie ma możliwości wypożyczenia tych rzeczy na miejscu. 

Jakie informacje znajdują się w dokumentach podróży?

Pakiet dokumentów podróży składa się z 3 lub 4 załączników. Pierwszy, to egzemplarz dla Ciebie. Znajdują się w nim szczegóły rezerwacji takie jak nazwa kempingu, adres i współrzędne GPS, termin pobytu, rodzaj zakwaterowania, dane uczestników i koszty na miejscu.

Drugi załącznik to egzemplarz dla kempingu. Tę część należy wydrukować i zabrać się sobą na kemping, do okazania podczas meldunku. W tej części znajdują się informacje dotyczące uczestników, rodzaju zakwaterowania oraz terminu pobytu.

Trzeci załącznik to przydatne wakacyjne wskazówki wraz z ważnymi numerami alarmowymi.

W przypadku niektórych zakwaterowań, w pakiecie znajdzie się czwarty załącznik pod nazwą Jednorazowe Polecenie Zaplaty SEPA. Jest to dokument, w którym upoważniasz Vacansoleil do pobrania odpowiedniej kwoty (w ramach wskazanego limitu 100€) z Twojego rachunku bankowego. Pełni on rolę depozytu (kaucji) i dzięki niemu nie będzie konieczności zostawiania gotówki lub szczegółów karty u rezydenta Vacansoleil. Autoryzowana kwota zostanie pobrana zgodnie z poleceniem wyłącznie w przypadku gdy zakwaterowanie zostanie oddane po pobycie w niewłaściwym stanie.

Uwaga: dokumenty podróży nie zawierają informacji o zakupionych usługach dodatkowych jak pościel czy zestaw niemowlęcy. Nie oznacza to, że nie zostały zamówione. Wszystkie usługi dodane do rezerwacji, które znalazły się na potwierdzeniu rezerwacji, zostały odnotowane w naszym systemie.

Jakie są godziny przyjazdu i wyjazdu z kempingu?

Standardowe godziny przyjazdu to 16:00 - 20:00, a wyjazdu 8:00  - 10:00. Czy planujesz przyjechać później? Nie ma problemu. Na większości kempingów możliwy jest przyjazd poza wyznaczonymi godzinami. Poinformuj nas o tym, a przekażemy informację na kemping. 

Jeśli przyjedziesz na kemping wcześniej niż we wskazanych godzinach przyjazdu, licz się z tym, że zakwaterowanie może nie być gotowe i nie dostaniesz do niego dostępu wcześniej. W wielu krajach obowiązuje również siesta, co powoduje, że recepcja jest nieczynna w wybranych godzinach. Na większości kempingów nie będzie problemu z wejściem na teren kempingu i skorzystanie z jego atrakcji lub wizytę w restauracji czy barze. 

W przypadku opóźnienia w podróży, koniecznie skontaktuj się z kempingiem (numer kontaktowy znajdziesz w dokumentach podróży). Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a z chęcią na nie odpowiemy.

Gdzie znajdę mapę kempingu?

Mapę z oznaczonymi zakwaterowaniami znajdziesz na stronie konkretnego kempingu - kliknij w ikonę mapki, by ją wyświetlić. Niektóre kempingi nie mają zamieszczonej mapy - pracujemy nad jej umieszczeniem online. 

Jakie wymiary mają łóżka w wybranym przeze mnie zakwaterowaniu?

Łóżka w Twoim zakwaterowaniu mogą mieć różne długości i szerokości. Nasze zakwaterowania mają zazwyczaj sypialnię z łóżkiem małżeńskim (z jednym dużym materacem, o długości od 180 do 200 cm i szerokości między 140 cm a 160 cm). W pozostałych sypialniach są po dwa łóżka pojedyncze z materacami o długości między 180 a 200 cm i szerokością między 70 a 80 cm. Więcej o dostępnych łóżkach w danym zakwaterowaniu dowiesz się na stronie konkretnego kempingu w zakładce "Zakwaterowania i ceny" klikając na "Szczegóły". 

Co to "Fiche de Police"?

Od 2016 obowiązkowe jest zgłoszenie swojego pobytu turystycznego we Francji. Wymagany dokument dostaniesz od nas jeszcze przed wyjazdem - wypełnij go w domu, by zaoszczędzić czas na recepcji kempingu. W dokumencie wymagane jest podanie daty oraz miejsca pobytu i musisz podać swoje dane osobowe (dzieci do 15 roku życia mogą zostać uwzględnione na tym samym formularzu). Formularz można też oczywiście wypełnić na miejscu. Wypełniony dokument należy okazać w recepcji kempingu. 

Czy należy spodziewać się dodatkowych kosztów na miejscu?

Na większości kempingów wymagane jest wniesienie opłat lokalnych, na przykład: opłata klimatyczna / opłata środowiskowa / opłata za sprzątanie końcowe. O kosztach dodatkowych płatnych na miejscu informujemy w Twoim potwierdzeniu rezerwacji. Znajdziesz tam również przybliżone koszty, które czekają Cię na miejscu. 

Czym jest dokument Jednorazowe Polecenie Zapłaty SEPA dołączony do dokumentów podróży?

Jednorazowe Polecenie Zapłaty SEPA to dokument, w którym upoważniasz Vacansoleil do pobrania, jednorazowo, uzgodnionej kwoty z Twojego rachunku bankowego (w ramach wskazanego limitu do 100€). Jest no nowa metoda zastępująca kaucję za zakwaterowanie. Jeśli podczas wymeldowania zakwaterowanie zostawisz w stanie takim samym jak przy zameldowaniu, dokument zostanie przy Tobie zniszczony i nie będzie nigdy użyty.