Najczęściej Zadawane Pytania

Najczęściej Zadawane Pytania - Przygotowanie

Co musimy zabrać ze sobą na wakacje?

Zakwaterowania posiadają wyposażenie odpowiednie dla 6 osób. Ze sobą zabrać należy jedynie ręczniki, ściereczki i bieliznę pościelową. Poduszki i koce znajdują się zazwyczaj w standardowym wyposażeniu domku. Rezerwując namiot należy także pamiętać o zabraniu ze sobą poduszek, śpiworów lub koców oraz poszewek.

Co wchodzi w skład kompletu dokumentów podróży?

Komplet dokumentów podróży otrzymają Państwo najpóźniej na dwa tygodnie przed planowaną podróżą. W komplecie dokumentów znajdzie się voucher dla kempingu, który należy wręczyć w recepcji po przyjeździe, voucher dla klienta, ewentualne potwierdzenie ubezpieczenia. Dokumenty podróźy wysyłane są na podany podczas rezerwacji adres email.

Jakie dokumenty musimy zabrać w podróż?

Potrzebny będzie ważny paszport lub dowód osobisty.

Czy są jakieś wskazówki na podróż, które mogą nam się przydać?

W Belgii, Niemczech, Czechach, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji, Słowenii i na Węgrzech istnieje obowiązek posiadania kamizelki odblaskowej i apteczki na wyposażeniu samochodu. Opuszczający samochód w wymienionych krajach muszą mieć na sobie kamizelkę odblaskową. Ponieważ wkrótce obowiązek ten dotyczył będzie większej ilości krajów, zalecamy zakup kamizelki odblaskowej i apteczki bez względu na to, jakie kraje znajdą się na waszej drodze na kemping. A propos bezpieczeństwa, może warto także pomyśleć o zapasowej parze okularów. Szczegółowe informacje dostępne są w ambasadzie danego kraju oraz w biurze informacji turystycznej.

Jakie są godziny przyjazdu i wyjazdu z kempingu?

Godziny przyjazdu na kemping to zazwyczaj 16:00 – 19:00. Godziny wyjazdu z kempingu to przeważnie 8:00 – 10:00. Dokładny czas podany jest na dokumentach podróży.

Czy mogę przyjechać na kemping później niż czas podany w dokumentach podróży?

Godziny przyjazdu podane w dokumentach podróży to oficjalne godziny zameldowania na danym kempingu. Jednak większość kempingów zezwala na późniejszy przyjazd. Jeżeli planują Państwo przyjechać później, prosimy o kontakt z biurem Vacansoleil aby nasi konsultanci mogli poinformować kemping. Jeżeli natomiast, podczas podróży na kemping nastąpi opóźnienie (poza godzinami pracy biura), należy osobiście skontaktować się z kempingiem. Numer kontaktowy podany jest w dokumentach podróży.

Jakie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym obowiązują w krajach europejskich?

Kamizelki odblaskowe oraz apteczka są obowiązkowymi elementami wyposażenia samochodu w Belgii, Niemczech, Czechach, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Węgrzech, Chorwacji oraz Słowenii. W tych krajach, opuszczając pojazd, zaparkowany na poboczu, należy założyć kamizelkę odblaskową. Takie standardy obowiązują w coraz większej liczbie krajów europejskich, dlatego też przed wyjazdem warto się zaopatrzyć w kamizelkę odblaskową oraz apteczkę (należy je umieścić w środku pojazdu, nie zaś w bagażniku).  W większości krajów europejskich obowiązkowa jest jazda z włączonymi światłami. Ze względów bezpieczeństwa, osoby noszące okulary korekcyjne powinny zabrać ze sobą na wyjazd zapasową parę.