Najczęściej Zadawane Pytania

Najczęściej Zadawane Pytania - Przygotowanie

Co musimy zabrać ze sobą na wakacje?

Zakwaterowania posiadają wyposażenie odpowiednie dla 6 osób. Ze sobą zabrać należy jedynie ręczniki, ściereczki i bieliznę pościelową. Poduszki i koce znajdują się zazwyczaj w standardowym wyposażeniu domku. Rezerwując namiot należy także pamiętać o zabraniu ze sobą poduszek, śpiworów lub koców oraz poszewek.

Co wchodzi w skład kompletu dokumentów podróży?

Komplet dokumentów podróży otrzymają Państwo od 3 do 6 tygodni przed datą przyjazdu na kemping. W komplecie dokumentów znajdzie się voucher dla kempingu, który należy wręczyć w recepcji po przyjeździe, voucher dla klienta, potwierdzenie ubezpieczenia. Dokumenty podróźy wysyłane są na podany podczas rezerwacji adres email. Moźna je takźe wydrukować samodzielnie za pośrednictwem indywidualnej strony klientów www.mojevacansoleil.pl

Jakie dokumenty musimy zabrać w podróż?

Potrzebny będzie ważny paszport lub dowód osobisty.

Czy są jakieś wskazówki na podróż, które mogą nam się przydać?

W Belgii, Niemczech, Czechach, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji, Słowenii i na Węgrzech istnieje obowiązek posiadania kamizelki odblaskowej i apteczki na wyposażeniu samochodu. Opuszczający samochód w wymienionych krajach muszą mieć na sobie kamizelkę odblaskową. Ponieważ wkrótce obowiązek ten dotyczył będzie większej ilości krajów, zalecamy zakup kamizelki odblaskowej i apteczki bez względu na to, jakie kraje znajdą się na waszej drodze na kemping. A propos bezpieczeństwa, może warto także pomyśleć o zapasowej parze okularów. Szczegółowe informacje dostępne są w ambasadzie danego kraju oraz w biurze informacji turystycznej.

Jakie są godziny przyjazdu i wyjazdu z kempingu?

Godziny przyjazdu na kemping to zazwyczaj 16:00 – 19:00. Godziny wyjazdu z kempingu to przeważnie 8:00 – 10:00. Dokładny czas podany jest na dokumentach podróży.

Czy mogę przyjechać na kemping później niż czas podany w dokumentach podróży?

Godziny przyjazdu podane w dokumentach podróży to oficjalne godziny zameldowania na danym kempingu. Jednak większość kempingów zezwala na późniejszy przyjazd. Jeżeli planują Państwo przyjechać później, prosimy o kontakt z biurem Vacansoleil aby nasi konsultanci mogli poinformować kemping. Jeżeli natomiast, podczas podróży na kemping nastąpi opóźnienie (poza godzinami pracy biura), należy osobiście skontaktować się z kempingiem. Numer kontaktowy podany jest w dokumentach podróży.

Jakie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym obowiązują w krajach europejskich?

Kamizelki odblaskowe oraz apteczka są obowiązkowymi elementami wyposażenia samochodu w Belgii, Niemczech, Czechach, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Węgrzech, Chorwacji oraz Słowenii. W tych krajach, opuszczając pojazd, zaparkowany na poboczu, należy założyć kamizelkę odblaskową. Takie standardy obowiązują w coraz większej liczbie krajów europejskich, dlatego też przed wyjazdem warto się zaopatrzyć w kamizelkę odblaskową oraz apteczkę (należy je umieścić w środku pojazdu, nie zaś w bagażniku).  W większości krajów europejskich obowiązkowa jest jazda z włączonymi światłami. Ze względów bezpieczeństwa, osoby noszące okulary korekcyjne powinny zabrać ze sobą na wyjazd zapasową parę.