Kempingi w Austrii

Wakacje na kempingu w Austrii

Podczas pobytu na kempingu w Austrii będziesz przebywać w otoczeniu zieleni, a w tle lśnić będą imponujące szczyty Alp pokryte śniegiem. Alpy zdominowały ponad połowę krajobrazu Austrii. Znajdziesz tu mnóstwo typowych austriackich miejscowości położonych w pięknych alpejskich dolinach. To wspaniała baza do inspirujących górskich wypraw pieszych i ekscytujących wycieczek rowerowych. Możesz odetchnąć pełną piersią świeżym, górskim powietrzem i podziwiać wspaniałe okolice. Do popularnych miast, takich jak Wiedeń, Graz, Salzburg czy Innsbruck, z łatwością dotrzeć można z campingu.

czytaj więcej
Wybierz z 11 kempingi Austria z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Piękna okolica

Jeśli mielibyśmy opisać austriacki krajobraz w 3 słowach, byłyby to słowa: góry, lasy, jeziora. Kiedy wybierasz się na kemping w Austrii zawsze będziesz w centrum pięknego regionu przyrodniczego. Południowa część Austrii, Karyntia, może poszczycić się dużą ilością jezior, których jest tu ponad 1000. Wybierz jedno z nich i zrelaksuj się w promieniach słońca, podczas gdy dzieci mogą bawić się w kryształowo czystej wodzie. Najpopularniejsze jeziora to Wörthersee i Ossiachersee. Maltschachersee jest bardzo popularne wśród miłośników sportów wodnych. Region Steiermark jest bardziej wiejski. Wybierz się na wycieczkę po winnicach i zasmakuj w lokalnych produktach, jak soczyste jabłka czy dynie. Region Tyrol wspaniale nadaje się na liczne wyprawy, zwłaszcza po górze Kaiser. Alternatywnie można wskoczyć do krystalicznie czystej wody ogromnego jeziora Going. Zobacz też Lamprechts, najdłuższą jaskinię na świecie (35 km) w okolicy Salzburga. Region ten jest szczególnie popularny wśród rodzin z dziećmi, jako że oferuje kilometry ścieżek rowerowych. Wiedeń to także duże miasto „rowerowe”. Wybierz się na przejażdżkę przez piękne okolice od rzeki Dunaj aż do ogromnych parków przyrodniczych, Możesz też zrelaksować się na utworzonej plaży Hermann.

Odkryj bogacwo kulturalnych skarbów

Okolica kampingu oferuje znacznie więcej niż tylko malownicze krajobrazy. Kraj ten pełen jest kulturalnych skarbów, jak np. historyczne centrum Klagenfurtu w Karyntii. Polecamy wybrać się na spacer po mieście z przewodnikiem za pośrednictwem biura turystycznego. Spacerując przez urocze skwery miejskie, imponujące pomniki i wspaniałe fontanny odkryjesz uroki miasta. W Klagenfurcie znajdziesz też interesujące muzea, jak Wappensaal im Landhaus oraz Planetarium. Koniecznie odwiedź Graz z pięknym, historycznym centrum miasta oraz statusem City of Design przyznanym przez UNESCO. Możesz tu podziwiać piękne dziedzińce, spokojne skwery miejskie oraz zamek Eggenberg. Spędzając wakacje na kempingu w regionie Tyrol musisz odwiedzić też średniowieczne miasto Innsbruck oraz słynną wioskę Ötzi z wczesnego neolitu. Fani filmu „Dźwięki Muzyki” z pewnością skierują się do Salzburga, by odwiedzić słynne ogrody zamku Hellbrunn. Dzieci pokochają zabawę z fontannami. Na deser pozostał Wiedeń ze wspaniałym pałacem Hofburg, kolorowym Hundertwasserhouse, dzielnicy muzealnej MuseumsQuartier, Katedrą Św. Szczepana oraz rozsławionym przez Cesarzową Sissi zamkiem Schönbrunn.

Wspaniałe wycieczki dla całej rodziny w okolicy kempingu

Kiedy zwiedziłeś już wszystkie kulturalne atrakcje nieopodal kempingu, czas na spróbowanie innego rodzaju spędzania wolnego czasu. Dzieci z pewnością docenią tę różnorodność. 3 wskazówki na pobyt w Karyntii: popływaj w jeziorze lub wybierz się na wyprawę łodzią po jeziorze Wörthersee. Możesz też przeżyć ekscytującą przygodę w parku wodnym na jeziorze Presseggersee, zaś latem podziwiać wieczorne spektakle z wykorzystaniem fontann i pokazów świetlnych w Klangwelle Wörthersee. 2 wskazówki na pobyt w Steiermark: piękny widok z wysokiej na 3000 metrów góry Dachtstein, znanej jako Salzkammergut. Już sama podróż kolejką linową na szczyt jest ekscytująca! Polecamy też wizytę w Styrassic Park, niesamowitym parku dinozaurów. Wybierasz się na camping w Tyrolu? Polecamy zatem Innsbruck i jezioro Going. Wybierasz się do Salzburga? Na Twojej liście miejsc do zwiedzenia powinny się zatem znaleźć jaskinie Lamprechtsgrot i zamek, gdzie kręcono film Dźwięki Muzyki. Bardzo przyjemnym doświadczeniem będzie także wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Dunaj aż do Wiednia. Skoro zaś jesteś w Wiedniu, wstąp do prawdziwej Viennese Coffee House i zamów wyjątkowo smakowite Wienermelange.

Prawdziwy relaks i odprężenie nad wodą

Wakacje na kampingu w Austrii zaczynają się zazwyczaj w ten sam sposób… zachwytem niesamowitymi widokami na szczyty gór, polany, łąki, jeziora i meandrujące rzeki. To idealne miejsce na zwolnienie tempa. Rodzice mogą się zrelaksować, dzieci mają mnóstwo miejsca na zabawę, a razem możecie wybrać się na zwiedzanie licznych górskich miejscowości. Nad wodą zawsze jest mnóstwo zajęć zarówno przy lub bardzo blisko kempingu. Co wybierasz? Kemping nas jeziorem, rzeką czy basen?

Regiony w Austrii:

Karyntia

Tyrol

Wiedeń

Salzburg

Styria