Kempingi w Kvarner

Kemping w Kvarner

Łagodny, śródziemnomorski klimat, odosobnione zatoki, gwarne, kolorowe ośrodki nadmorskie i przepiękne krajobrazy. Witajcie w najlepiej skrywanej tajemnicy Chorwacji, zatoce Kvarner. Tłumy turystów ciągną do Istrii czy Dalmacji, zaś osoby ceniące spokój i relaks nad Adriatykiem, obierają kierunek Kvarner. Eleganckie miasta Rijeka, Opatija czy Crikvenica kuszą doskonałymi ośrodkami nadmorskimi, zaś nieopodal znajdują się Parki Narodowe Učka i Risnjak. Nie mniej jednak, prawdziwe klejnoty to wyspy Krk, Losinj, Cres i Rab. Krk połączone jest z lądem mostem, zaś pozostałe dzieli od niego krótka przeprawa promem.

czytaj więcej
Wybierz z 469 kempingi Goście Vacansoleil:

Camping na jednej z wysp w zatoce Kvarner

Krk to największa i najłatwiej dostępna z wysp, połączona z lądem mostem. Dzięki wspaniałemu klimatowi i pięknym plażom, zwana jest złotą wyspą. Lošinj nazywana jest wyspą dobrobytu i witalności, a to wszystko dzięki różnorodnym ziołom, których rośnie tu aż 1200. Dzięki 250 kilometrom tras spacerowych i rowerowych, idealnie nadaje się też na rodzinne wakacje na świeżym powietrzu. Wyspa Cres połączona jest z Losinj mostem, w mieście Osor. To wyspa pełna bogactwa historycznego i kulturowego ze wspaniałymi budynkami z XV i XVI wieku, kiedy miejsce to znajdowało się pod panowaniem Wenecji. Jest też domem dla rzadkich kolonii sępów płowych. Wyspa Rab to magiczne miejsce i jedna z najbardziej zielonych wysp Adriatyku, pokryta lasami piniowymi i pięknymi, piaszczystymi plażami.

Piękna przyroda w okolicy kampingu w Kvarner

Kemping położony jest w pobliżu Mali Losinj, największego miasta jednej z najpiękniejszych wysp Adriatyku, Lošinj. To malownicze miejsce otoczone jest zapierającymi dech w piersi krajobrazami z gęstym lasem piniowym i czystym, turkusowym morzem, które sprawiają, że miejsce to jest idealną destynacją dla rodzin z dziećmi. Najpiękniejsze plaże znajdują się w pobliskim Cikat. To niczym nie zmącony raj, gdzie można popływać, zrelaksować się i podziwiać otaczające cuda przyrody. Polecamy odwiedzić Veli Lošinj, małą miejscowość rybacką 4 km stąd. Pospaceruj po jej uroczych uliczkach, wybierz się na zakupy a następnie zjedz późny lunch w porcie. Jeśli będziesz mieć szczęście, możesz napotkać delfiny butelkonose w wąskim przesmyku zatoki.

Słońce, morze i piasek w zatoce Kvarner

Wakacje na kampingu w zatoce Kvarner to prawdziwa gratka dla miłośników słońca, morza i piasku. Podczas gdy miejsca na kontynencie takie jak Rijeka, Opatija czy Crikvenica oferują doskonałe plaże z krystalicznie czystą wodą, prawdziwe klejnoty można znaleźć na sąsiednich wyspach. Wyspa Krk oferuje wspaniałe plaże w miejscowości Baška and Rab, zaś wyspa Rab wspaniałą rajską plażę z miękkim piaskiem i przyjaznym dzieciom łagodnym zejściem w głąb morza. Lošinj oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Zatoka Čikat położona jest pośród zielonych lasów piniowych nad krystalicznie czystą błękitną wodą Adriatyku. Čikat to wspaniałe miejsce do pływania, uprawiania sportów wodnych lub po prostu delektowania się zachodem słońca z ulubionym napojem w dłoni.

Wycieczki w okolicy campingów w zatoce Kvarner

Kamping w Mali Lošinj to niesamowite miejsce dla dzieci. Czeka tu na nich mnóstwo zajęć, m.in. na pięknych, bezpiecznych plażach. Różnorodność sportów wodnych i niezliczone miejsca spotkań wzdłuż plaży sprawią dużo radości nastolatkom. Miłośnicy przyrody mogą udać się na spacer do okolicznych lasów lub, przy odrobinie szczęścia, podziwiać delfiny butelkonose w morzu. Masz ochotę na nieco przygód? Wybierz się na wycieczkę po wyspie i odkryj jej bogatą historię i niesamowite okolice. W Muzeum Lošinj, w Pałacu Fritzi w Mali Lošinj zobaczysz ślady włoskiej sztuki barokowej i współczesnego chorwackiego malarstwa. Idealne suweniry z pewnością uda się znaleźć podczas spaceru po eleganckiej promenadzie w Lošinj