Kempingi w Danii

Kempingi w Danii

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wspaniałe rodzinne wakacje na kempingu, po prostu jedź do wybranej najszczęśliwszym krajem na świecie Danii! Stolica, Kopenhaga, pełna jest kulturalnych atrakcji, fantastycznej kuchni, wspaniałej architektury i niekończącej się rozrywki dla całej rodziny. Wędruj pieszo lub na rowerze przez zapierający dech w piersiach wiejski krajobraz z ponad 7000 km uroczego, czystego wybrzeża. Znalezienie miejsca na plaży na rozłożenie ręcznika nie stanowi tu żadnego problemu.

czytaj więcej
Wybierz z 4 kempingi Dania z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Vestbirk

Østbirk - Jutlandia - Dania

Idealne miejsce na wędkowanie i wycieczki kanu. Ale na kempingu znajdziecie również inne atrakcje jak np. ogrzewany basen, sauna i jacuzzi. Znakomity rodzinny kemping.

Camping Skovly camping

Ringsted - Kopenhaga - Dania

Rozkoszuj się bliskością przyrody na tym niewielkim, cichym kempingu. Przyłącz się do zajęć grupowych. Korzystaj z uroków okolicy albo wybierz się na wycieczkę na plażę, do Kopenhagi lub Roskilde.

Jeśli szukasz rodzinnych wakacji na campingu z idealnym połączeniem zdrowego wypoczynku na wsi, urzekających miast z dużą ilością kultury i wspaniałego jedzenia, wybierz się do Danii. Wrócisz do domu szczęśliwy, ze wspaniałymi wspomnieniami.

Piękno duńskiej wsi

Dania może pochwalić się prawdziwie urzekającymi krajobrazami. Masz ochotę spędzić dzień nad morzem? Jutlandia i Zelandia mają setki mil długich piaszczystych plaż, które tylko czekają na ciebie i twoich bliskich. Daj się porwać pięknu Parku Narodowego Mols Bjerge i jego wyboistym i skalistym krajobrazom. Chcesz się poczuć jak Wiking? Udaj się do Parku Narodowego Skjoldungernes Land , pięknego zielonego raju pełnego lasów, wrzosowisk i jezior. Poczujesz się wspaniale oddychając rześkim, duńskim powietrzem. Dania jest również wspaniałym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku szczególnie na długie spacery i zachwycające wycieczki rowerowe.

Kulturalne atrakcje w Kopenhadze

Czarujące renesansowe zamki Danii inspirowały już wielu pisarzy, m.in. William Szekspir rozsławił zamek Kronborg w swoim „Hamlecie”. Z kolei zamek Holsteinborg pojawia się na kartach dzieł Hansa Christiana Andersena. Chcesz dowiedzieć się nieco o historii Danii? Udaj się na wycieczkę z kempingu do Aarhus i przespaceruj się ulicami pięknego starego miasta. To iście żywe muzeum pokazujące jak żyli ludzie od XVIII wieku aż do teraz. Masz ochotę na przygodę? Pożegluj łodzią wikingów po fiordach Muzeum Łodzi w Roskilde. Na iście królewski dzień, sprawdź królewskie klejnoty koronne w zamku Rosenborg.

Kamping nad morzem Danii

Duńskie wybrzeże jest po prostu wspaniałe. Długie, czyste i bezpieczne plaże są idealnie skrojone na miarę rodzinnych wakacji. Jutlandia ma ponad 499 kilometrów białego, dziewiczego piasku. Południowa plaża Hvide Sande jest świetna dla surferów i możesz do niej dojść bezpośrednio z kampingu. Gudmindrup Lyng Strand w północno-zachodniej Zelandii jest prawdopodobnie najlepszą plażą w kraju. Masz ochotę na nieco inne atrakcje? Odwiedź Bornholm, duńską wyspę bałtycką. Ekologiczny, rowerowy raj. Nie chcesz oddalać się zbyt daleko od Kopenhagi? Masz szczęście, duńska stolica ma w swoim sąsiedztwie własną plażę Amager Strandpark.

Wspaniałe wycieczki dla całej rodziny z kampingu

Dania jest perfekcyjnie skrojona pod rodzinne wakacje. Możesz wybierać spośród wielu możliwości fantastycznego wypoczynku, blisko kempingu. Dzieci z pewnością nie będą chciały opuszczać Legolandu w Billund. Kto by je winił? Jest on zbudowany w całości z klocków Lego i jest najpopularniejszą rodzinną atrakcją Danii. Chcesz być bliżej Kopenhagi? W takim razie wybierz się do Ogrodów Tivoli, to jeden z najstarszych parków rozrywki. Nie możesz przyjechać do Danii i nie zobaczyć się z królem baśni Hansem Christianem Andersenem. Odwiedź jego wspaniałe interaktywne muzeum w Odense. Aby przeżyć niezapomniane wrażenia odwiedź też Muzeum Wikingów w Ladby i pozwól swoim dzieciom wskoczyć do łodzi antycznego króla wikingów.

Regiony w Danii:

Jutlandia

Kopenhaga