Kempingi w Drenthe

Kempingi w Drenthe

Wrzosowiska, ruchome piaski, wijące się potoki, tajemnicze megality i niezwykle spokojne lasy… to wszystko znaleźć można opuszczając kemping w tej niezwykłej części Holandii. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, pokochasz malownicze wiejskie okolice Drenthe. Dzieciom spodobają się podchody w lesie oraz wyprawa do parków rozrywki.

czytaj więcej
Wybierz z 1 kemping Drenthe z Vacansoleil

Camping Vakantiepark Diana Heide

Amen - Drenthe - Holandia

Oaza zieleni wśród wrzosowisk Drenthe. Kemping położony w lesie, relaks na plaży przy jeziorze i możliwość rowerowych wypraw po bajecznej okolicy. Totalny relaks gwarantowany. Za wyjątkiem dzieci, które mogą tu całymi dniami szaleć na świeżym powietrzu.

Drenthe – gratka dla miłośników wypraw pieszych i rowerowych

Kemping w Drenthe zadba o udany pobyt. Okolica oferuje ciszę i spokój. Można tu godzinami spacerować z dala od gwaru życia codziennego. Zabierz buty do wędrówki i zadbaj o dobre naoliwienie łańcucha rowerowego, bo region Drenthe oferuje nieskończoną ilość tras rowerowych przez pola, wrzosowiska i lasy, a to wszystko połączone w uporządkowaną i ergonomiczną sieć.

Poczytaj o faunie i florze, jaką odkryjesz w Drenthe, w jednym z edukacyjnych centrów informacyjnych. Sam zaplanuj swoją wycieczkę, a jeśli będziesz potrzebować chwili przerwy, odpocznij w cieniu starego drzewa lub w kawiarnianym ogródku. Po drodze mijać będziesz mnóstwo malowniczych miejscowości.

3 Parki Narodowe w Drenthe

Klejnotami Drenthe są trzy parki narodowe. Park Narodowy Dwingelderveld to największe wrzosowisko Europy Zachodniej. To czarujący i klimatyczny obszar, zaś wrzosowiska wciąż są uprawiane przez pasterzy owiec.

Narodowy Park Drents-Friese Wold jest równie piękny, ale zdecydowanie różni się od poprzedniego. Lasy, dużo lasów i jeszcze więcej lasów! Ten rozległy obszar na granicy z Fryzją to prawdziwy raj dla wędrowców.

Park Narodowy Beek i Esdorpenlandschappark De Drentsche Aa to wspaniały przykład koegzystencji człowieka i przyrody w idealnej harmonii. Agrykultura pomogła ukształtować ten teren przez ostatnie stulecia, co poskutkowało powstaniem meandrujących potoków, farm, łąk i pól oraz charakterystycznych wiosek Angerdolf.  

Rodzinne spędzanie czasu w okolicy Drenthe

Mnóstwo fantastycznych wypraw czeka na rodziny odwiedzające kemping w Drenthe. Zachęcamy do zobaczenia słynnych megalitów w Borger i zoo Wildlands Adventure w Emmen. Nie mniejsza zabawa czeka na rodziny na rollercoasterach w parku rozrywki Drouwenerzand czy podczas ekscytującej wyprawy przyrodniczej w centrum Boomkroonpad w lasach Gieten/Borger.

Chcesz zadbać o fantastyczne atrakcje dla najmłodszych? Zabierz je do wspaniałego parku Sprookjeshof w Zuidlaren lub parku rozrywki Plopsaland Coevoerden, krainy różnorodnych, uwielbianych przez dzieci postaci bajkowych. Masz ochotę na zakupy? W stolicy regionu, Assen, lub centrum Emmen znaleźć można mnóstwo ciekawych sklepów.

Kemping w Drenthe

Otwarta przestrzeń, cisza, spokój, przyroda i urocze miejscowości położone w malowniczej okolicy. Kemping w Drenthe pozwala się zrelaksować. Wybierz luksusowy domek wakacyjny lub w pełni wyposażony namiot bungalow. Wybierz kemping w Drenthe!