Vacansoleil Logo
Kempingi w Niemczech

Kempingi w Niemczech

Kempingi w Niemczech

Spędzenie wakacji na kempingu w Niemczech jest jednoznaczne z podziwianiem piękna tego kraju. Zróżnicowany krajobraz, od Alp na południu po niemieckie wyspy Wattowe na północy; Niemcy to prawdziwy raj dla miłośników przyrody i sportu. Ale kraj ten oferują o wiele więcej. Historyczne miasta, zapierające dech w piersiach zabytki, malownicze jeziora, bajkowe zamki i fascynująca kultura. Ten zróżnicowany kraj to doskonałe miejsce na wakacje zarówno dla młodych, jak i starszych. Najlepsze atrakcje Niemiec czekają na ciebie w bliskiej odległości od polskiej granicy!

czytaj więcej

Sorry. Due to uncertainty about the continuity of our company, we are currently unable to process bookings. We are working hard to solve these problems. We hope to be able to help you find a beautiful holiday destination again in the near future.

  Kempingi w najpiększniejszych regionach Niemiec

  Możesz mieć pewność, że kempingi Vacansoleil w Niemczech są zawsze położone w najpiękniejszych regionach tego kraju. Jeżeli chcecie przeżyć niezapomnianą przygodę koniecznie odwiedźcie Bawarie. Ten region dla wielu kojarzy się wyłącznie ze świętem piwa Oktoberfest, jednak pełno tu atrakcjii dla osób ceniących wypoczynek na łonie natury. Las Bawarski, czyli największy las w środkowej Europie oraz Alpy Bawarskie to idelane propozcje dla osób szukających ucieczki od miejskiego zgiełku. Równie zachwycającą przyrodę można podziwiać w pobliskim Schwartzwaldzie. Pełno tu jezior, wodospadów, wzniesień górskich ale także łaźni termalnych czy zamków. Bez względu na to który region wybierzesz, wakacje na kempingu w Niemczech dają poczucie dobrze spędzonego czasu!

  Aktywny wypoczynek na kempingu w Niemczech

  Niemcy to idealna destynacja dla osób kochających aktywny wypoczynek. Znajdziesz tu niekończące się szlaki turystyczne czy trasy rowerowe oraz spływy kajakowe. Coś dla siebie znajdą też pasjonaci jazdy konnej, wspinaczki skałkowej czy przejażdzek na linie. Dla osób które preferują spokojniejszy wypoczynek, polecamy odprężenie się nad jednym z niemieckich jezior. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, malownicze wioski oraz czysta woda to wizytówki Jeziora Bodeńskiego. Kempingi w regionie Niedersachsen pozwolą wam również na błogi wypoczynek na jednej z plaż Morza Bałtyckiego. Nic więc dziwnego że kempingi w Niemczech zyskują na coraz większej popularności.

  City Break w Niemczech

  W Niemczech można znaleźć wiele klimatycznych miasteczek oraz tętniących życiem miast które mogą zapewnić wam wiele atrakcji. Jeżeli zatrzymujecie się na kempingu w pobliżu Berlina, grzechem będzie nie odwiedzenie tej europejskiej stolicy. To tętniące życiem miasto przyciąga do siebie swoją różnorodnością, kolorytem ale także historią. Brama Brandenburska oraz Mur Berliński to zabytki które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Nasze kempingi w Niemczech są też położone blisko Kolonii, Monachium czy Hamburga. Miasta te również skrywają wiele historii i kultury, posiadają interesujące muzea oraz zabytki. Odkryjcie piękno niemieckich miast podczas swoich wakacji na kempingu.

  Wycieczki dla całej rodziny

  Poza aktywnym wypoczynkiem, kemping w Niemczech zapewnia także możliwość zrelaksowania się, np. na tarasie z lampką dobrego wina lub w jednym z wielu ośrodków SPA. Mimo, iż Niemcy to kraj piwem stojący, w dolinach Renu i Mozeli produkuje się także doskonałe wina. Schwarzwalderhochstrasse to piękna turystyczna trasa, co dotyczy także Lorelei wzdłuż Renu (który warto przemierzyć łodzią). Całym rodzinom polecamy wycieczki do Freiburga, Hameln lub Trier a także Europa Park w Rust. Praktycznie w każdym regionie Niemiec znajduje się park rozrywki lub ogród zoologiczny. Zwieńczeniem udanego dnia z pewnością będzie posiłek złożony ze Schwarzwalderschinken ze Spätzle i dużym kuflem piwa lub lampką wina z Mozeli. Kemping w Niemczech to wspaniałe miejsce na wakacje!