Kempingi w Rzymie

Wypoczynek w Rzymie

Kiedy spędzacie wakacje na kempingu koło Rzymu w regionie Lazio, weźcie sobie kilka dni wolnego, by podziwiać wszystko, co ma do zaoferowania ta fantastyczna stolica Włoch. Lecz okolice Rzymu oferują znacznie więcej  atrakcji, których nie można pominąć podczas Waszego pobytu w tym regionie. Połączenie pięknych terenów w głębi kraju, pełnych kultury,  pięknych widoków, jezior, plaż, wielu aktywności sportowych oraz łagodny klimat sprawiają, że region ten jest atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. Jeśli zarezerwujecie kemping blisko Rzymu w Lazio przez Vacansoleil, z pewnością możecie ze zniecierpliwieniem czekać na wspaniale wakacje.

czytaj więcej
Wybierz z 4 kempingi Rzym/Lazio z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Roma Capitol

Rzym - Rzym/Lazio - Włochy

Miejsce dla kochających tradycyjne kempingowanie z własnym namiotem, kamperem czy przyczepą kempingową. Polecamy plażę Ostii, 3 km stąd. Rzym oddalony o 30 km i 5 parków tematycznych w okolicy!

Krajobraz wokół kempingu niedaleko Rzymu

Otoczeni będziecie pięknym krajobrazem, jeśli wybierzecie kemping niedaleko Rzymu. Lazio   wciśnięte jest pomiędzy góry Apeniny i wybrzeże oraz pomiędzy piękne zielone wzgórza pełne winnic i malowniczych wiosek. W okolicy znajdują się piękne jeziora pochodzenia wulkanicznego, które idealne są dla miłośników sportów wodnych. Na zachodzie jest kilometr piaszczystego i skalistego wybrzeża. Można tutaj pływać, opalać się, budować zamki z piasku, grać, pływać łódką i cieszyć się ponad wszystko. Plaże są bardzo popularne nawet pośród Włochów. Szukacie spokoju? Region Lazio wokół Waszego kempingu blisko Rzymu posiada piękne jeziora, w tym jezioro Bolsena. Jezioro to położone jest w gigantycznym kraterze wulkanicznym. Ciekawe do zobaczenia jak i do pływania.

Odwiedźcie Rzym; wieczne miasto

Wizyta w  la città eterna,  czyli w wiecznym mieście nie powinna być pominięta podczas Waszego pobytu w Lazio na kempingu niedaleko Rzymu. To piękne miasto ma bogatą historię. Nie ma drugiego takiego miasta na świecie, które posiada tak dużo bogactwa skarbów jak Rzym.  Miasto wygląda jak ogromne muzeum na otwartym powietrzu, ze średniowiecznymi alejkami, eleganckimi skwerami oraz innymi archeologicznymi obiektami. Rozpocznijcie zwiedzanie od  Centro Storico, dalej Panteon,  Piazza Navona oraz hiszpańskie schody. Kto mówi Rzym, myśli od razu o Watykanie, oddzielnym państwie w mieście. Wizyta w światowej sławy Muzeach Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej oraz papież, oczywiście są obowiązkowymi punktami na liście do zrobienia podczas Waszych wakacji na kempingu niedaleko Rzymu.

Kultura poza miastem Rzym

Jeśli wypoczywacie na kempingu blisko Rzymu w regionie Lazio i cenicie kulturę, jest tam wiele innych atrakcji, które można zobaczyć w okolicy Rzymu. Średniowieczna wioska Calcata i prawdziwe wioski takie jak Frascati, są niektórymi z przykładów. Oczywiście nie pomińcie Tivoli, znanej z rzymskich budowli, w tym ogromna letnia rezydencja władcy Hadriana, która znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Region Lazio jest źródłem rzymskiej cywilizacji. Poza Waszym kempingiem w okolicach Rzymu znajdziecie wiele imponujących pozostałości z okresu rzymskiego.

Wakacje na kempingu blisko Rzymu w regionie Lazio oferują wiele możliwości. Z pewnością  jedne wakacje w tym regionie Wam nie wystarczą.