Jak dojechać do Toskanii z Polski?

 

Toskania we Włoszech to region pełen zapierających dech w piersiach krajobrazów i słynnych miast. To najchętniej wybierane miejsce we Włoszech wśród zagranicznych turystów. Dzięki temu znajdziesz tam doskonałą infrastrukturę turystyczną. Kilka lotnisk przy największych miastach, liczne autostrady, dobre połączenia komunikacyjne na miejscu powodują, że dotarcie do celu nie powinno sprawić większych problemów. Jeśli planujesz wakacje w Toskanii, koniecznie zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróży i zadecyduj która forma dojazdu będzie dla Ciebie najlepsza. Oto nasze wskazówki!

Podróż do Toskanii samochodem

Podróż samochodem ma wiele plusów i daje poczucie niezależności – to Ty decydujesz o czasie podróży, o trasie i przystankach po drodze. Dodatkową zaletą jest to, że po drodze przykładowo możesz zaplanować nocleg w malowniczych austriackich górach, zatrzymać się w Wiedniu lub innych ciekawych miejscach po drodze. Przedstawiamy Ci szczegóły dotyczące dojazdu do Toskanii samochodem. Miastem wyjazdu jest Warszawa, a jako miejsce docelowe wybieramy stolicę regionu Toskanii – Florencję.

Odległość do pokonania: 1483 km, z czego 1315 km to trasa po autostradzie

Szacowany czas dojazdu: około 15,5 godziny (+przystanki na trasie)

Szacowany całkowity koszt przejazdu: około 180€ (w jedną stronę)

Szczegóły wyliczenia:

Paliwo – ok. 120 €

Winiety austriackie i czeskie: ok. 22€

Autostrady we Włoszech: ok. 37,60€

Nasza rada:

Są to winiety elektroniczne – nie wymagają one dodatkowych naklejek – na autostradach numer rejestracyjny automatycznie będzie wykrywany jako opłacony. To pozwoli Wam na szybkie i sprawne przekoczenie granic, bez konieczności martwienia się o wymianę waluty czy stania w długich kolejkach . Opis trasy: Trasa przebiega w Polsce głównie autostradą A1, do przejście granicznego w Gorzycach. Następnie w Czechach w kierunku przejścia granicznego w Mikulovie, a w Austrii w kierunku włoskiego przejścia granicznego w Tarvisio. We Włoszech najpierw jedzie się w kierunku Wenecji, następnie Bolonii; z Bolonii zaś do Florencji.

Czas dojazdu samochodem do Toskanii

Podróż z Warszawy zajmuje około 15,5 godziny (1483 km).

Podróż z Wrocławia zajmuje około 14,5 godziny (1207 km).

Podróż z Krakowa zajmuje około 13 godzin (1274 km).

Podróż ze Szczecina zajmuje około 13,5 godziny (1407 km).

Podróż z Gdańska zajmuje około 17 godzin (1710 km).

Podróz do Toskanii samolotem

Obecnie jedynym przewoźnikiem oferującym przeloty z Polski do Toskanii jest Ryanair. Można zarezerwować lot do Pizy z 3 polskich miast:

  • Gdańsk
  • Wrocław
  • Kraków

Większe możliwości daje zarezerwowanie lotu do Rzymu. Można wówczas zarezerwować lot Ryanairem z Krakowa, Poznania, Warszawy-Modlina lub z Wrocławia. Wizzair oferuje zaś loty z Katowic, Krakowa lub Warszawy (Chopin). Odległość między Rzymem a Florencją wynosi 273 km.

Podróż z lotniska nie powinna przysporzyć większych problemów, ponieważ jest bardzo duży wybór środków transportu. Najszybszy jest pociąg. Nasza rada – zarezerwuj bilet wcześniej, gdyż cena biletu jest zależna od wielu czynników – działa to na podobnej zasadzie jak rezerwowanie lotów. Czym wcześniej dokona się rezerwacji biletu, tym bardziej prawdopodobna jest niższa cena. Bilet na pociąg można zamówić tutaj (https://www.trenitalia.com/en.html) .

Bardzo tanią opcję podróżowania daje Flixbus (www.flixbus.pl) – w tym przypadku zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji i polowania na liczne promocje na przejazdy.