Vacansoleil i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Eindhoven, sierpień 2017

Jesteśmy świadomi faktu, iż jako firma zajmująca się wynajmem zakwaterowań oraz pracodawca mamy wpływ na otaczający nas świat. Wpływ nie tylko na środowisko, ale także jakość życia zarówno naszych Klientów, pracowników jak i partnerów biznesowych.

Mając to na uwadze, nieustannie podejmujemy kroki dążące do zminimalizowania wpływów negatywnych i zmaksymalizowania pozytywów.  

Jednym z obszarów, na który nie mamy znacznego wpływu, jest dojazd naszych Klientów na kempingi. Nie mniej jednak prawdą jest, iż najmniejszy wpływ na środowisko spośród wszystkich dostępnych ma opcja podróży samochodem w 4 osoby, co jest najczęściej wybieranym wariantem przez Klientów Vacansoleil.  Nowoczesne samochody są też coraz bardziej przyjazne środowisku, wydajne i coraz rzadziej spalają paliwa kopalne.

Poniższa lista stworzona na początku 2017 roku pokazuje emisję CO2 podczas podróży w obie strony na dystansie 1200 km od domu.

Samolotem:                                      560 kg CO2 / osobę
Autokar:                                            90 kg CO2 / osobę
Pociąg:                                             75 kg CO2 / osobę
BMW X5 25D:                                  83,4 kg CO2 / osobę
Volkswagen Passat 1.6D:                61,8 kg CO2 / osobę

Ponadto, kempingi należą do najbardziej bogato zadrzewionych i pokrytych roślinnością rejonów, co zapewnia ważną i niezbędną absorpcję CO2.

Fakty:

Wakacje na kempingu z pewnością wywierają wpływ na środowisko. Społeczna odpowiedzialność jest częścią polityki naszej firmy i z zadowoleniem dzielimy się nią z naszymi partnerami:

 • Coraz większa ilość kempingów z oferty Vacansoleil może pochwalić się certyfikatem programu Green Key.
 • Wybierając naszych dostawców bierzemy pod uwagę politykę firmy w kwestii ochrony środowiska naturalnego. Począwszy od dostawców artykułów biurowych po produkcję namiotów safari, a także od procesu produkcji aż po kwestię recyclingu. Wiele z naszych domków w 98% podlega recyclingowi, zaś drewno stosowane w produkcji tarasów i werand to drewno ekologiczne.
 • Vacansoleil testuje wykorzystanie paneli solarnych w domkach.
 • Oszczędzanie energii to regularnie powracający w rozmowach temat. W latach 2015-2016 udało nam się zredukować poziom zużycia energii w biurze głównym o 14%, poprzez zwiększenie świadomości oraz poczynienie inwestycji dotyczących zużycia energii. Cel, jaki wyznaczyliśmy sobie na kolejny rok, to zmniejszenie całkowitego zużycia energii w biurze głównym (elektryczność i gaz) o kolejne 5%.
 • Od wielu lat segregujemy odpady, co dodatkowo jest też bardzo opłacalne.
 • Z uwagi na fakt, iż 90% naszych Klientów wskazało, iż wydawany dorocznie katalog Vacansoleil nie stanowi podstawowego źródła informacji o ofercie, zdecydowaliśmy się na zredukowanie ilości drukowanych broszur. Począwszy od roku 2017 Vacansoleil przestało drukować katalogi z ofertą.
 • Od 2013 roku Vacansoleil zapewnia stacje ładowania samochodów elektrycznych na parkingu budynku biura głównego.

Wyselekcjonowaliśmy szereg istotnych kwestii, na które staramy się aktywnie wywrzeć wpływ na poziomie społecznym:

 • Fundacja Vacansoleil powstała w 2012 roku z myślą o wspieraniu tych, którzy naprawdę potrzebują naszej pomocy. W krajach, w których jesteśmy aktywni zapewniamy wsparcie poprzez konkretne projekty, zasoby ludzkie jak i finansowanie oraz produkt Vacansoleil.
 • Działanie Fundacji Vacansoleil jest szeroko pojmowane. Od zapewnienia beztroskiego wypoczynku po specjalne przyjęcia dla dzieci i protezy sportowe.
 • Fundacja prowadzona jest przez pracowników Vacansoleil i wolontariuszy.
 • Vacansoleil stara się być firmą zaangażowaną i pomocną, z indywidualnym podejściem do jednostki. Naszym celem jest postępowanie w sposób dążący do znalezienia rozwiązania.

Czy swoją postawą zmienimy świat? Prawdopodobnie nie.

Czy odniesiemy sukces we wszystkich dziedzinach naszej działalności? Być może nie, na szczęście efekty są w ogromnej mierze pozytywne.

Czy nasza działalność zmieni świat? Głęboko w to wierzymy i nie zamierzamy zaprzestać naszych starań.