fr-lar.jpg

Kempingi w Langwedocji/Roussillon

Kemping w Langwedocji-Roussillon

Kemping w Langwedocji-Roussillon oferuje wszystko co najlepsze z dwóch krajów: Francji i Hiszpanii. Langwedocja i Roussillon zostały połączone po Francuskiej Rewolucji i objęły całe wybrzeże od delty rzeki Rodan aż do hiszpańskiej granicy. Czy poszukujecie wakacji ze wspaniałą pogodą i wieloma atrakcjami? Zatem wakacje w tym francuskim regionie będą zdecydowanie dla Was. Bez względu na to, czy lubicie plażę, sporty, dobre jedzenie, kulturę czy raczej wszystko po trochu, na kempingu w Langwedocji-Roussillon doświadczycie tego wszystkiego. Zarezerwujcie  Wasz ulubiony kemping przez Vacansoleil a z pewnością spędzicie beztroskie wakacje.

Imponująca przyroda w Langwedocji-Roussillon

Okolice Waszego kempingu w Langwedocji-Roussillon są nazywane imponującymi. Nie powinniście pominąć parku przyrodniczego  Camargue. Znajdziecie tutaj różowe flamingi, czarne byki, i szaro-białe konie Camargue. Największy kanion w Europie,  the Gorges du Verdon jest położony na Masywie Centralnym. Park Narodowy  The Cévennes jest punktem obowiązkowym do odwiedzenia w trakcie Waszego pobytu na kempingu w Langwedocji-Roussillon. Strome zbocza i ściany skalne powstały na wskutek erozji rzeki Tarn. Możecie podziwiać też stalaktyty w jaskiniach, zobaczyć kanion  the Gorges du Tarn lub wsiąść do pociągu, który zabierze Was do skalnych  formacji Chaos de Montpellier-le-Vieux.

Ciekawe miejsca w pobliżu Waszego kempingu w Langwedocji-Roussillon

W kulturowym obszarze Langwedocji-Roussillon jest wiele do zobaczenia z Waszego kempingu. Współczesne cywilizacje i religie Langwedocji i Roussillon połączyły się. Piękne budowle i  pomniki, gdzie niektóre należą do listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, są wynikiem tych kultur. Odwiedźcie miasto  Nimes the Maison Carree lub Arenę i zobaczcie liczne zamki i katedry tego regionu. Czy jesteście miłośnikami francuskiego wina? Odwiedźcie więc jedną z winiarni i spróbujcie sami wina w okolicach Waszego kempingu w Langwedocji-Roussillon.

Sportowe aktywności w Langwedocji-Roussillon

Na kempingu w Langwedocji-Rousillion nie musicie siedzieć w bezruchu. Region ten oferuje różnorodność aktywności dla całej rodziny. Przyjemne spacery pośród pięknej przyrody ciesząc się pięknymi widokami. Często organizowane są wycieczki. Na przykład, możecie wziąć udział w wspinaczce czy przejażdżce rowerami górskimi. Możecie wybrać też zjazdy na linie, kajaki czy rafting. Wzdłuż wybrzeża w pobliżu waszego kempingu w Langwedocji-Roussillon możecie też uprawiać różne sporty wodne, wypoczywać na plaży lub podziwiać podwodny świat.

Malownicze wioski i czarujące miasteczka Langwedocji-Roussillon

Wszystkie miejsca w pobliżu Waszego kempingu w Langwedocji-Roussillon mają atmosferę Morza Śródziemnego. Miasta są dynamiczne i posiadają wiele historycznych zabytków. Wioska  Aiguèze zbudowana jest na stoku, położona na klifie, posiada też wiele pomników historycznych. Miasto  Béziers jest znane jako stolica winnic, a miasto  Montpellier wygląda jak ogromny labirynt, dzięki licznym placom, wąskim i ślepym uliczkom oraz rezydencjom. Przeżyjcie to sami podczas Waszego pobytu na kempingu w Langwedocji-Roussillon.

Jest tak wiele do zrobienia i zobaczenia, że prawdopodobnie jeden kemping w Langwedocji-Roussillon Wam nie wystarczy.

Kies uit 47 campings Langwedocja-Roussillon z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Les Méditerranées Beach Garden

Marseillan-Plage - Langwedocja-Roussillon - Francja

POLECAMY: Położony w spokojnym miejscu, blisko plaży z nowymi udogodnieniami, m.in. wspaniałym kompleksem basenów. Nieopodal Marseillan-Plage, Agde i Cap d'Agde.

Camping La Sirène

Argelès-sur-Mer - Langwedocja-Roussillon - Francja

Duży, międzynarodowy kemping położony kilometr od plaży. Mnóstwo udogodnień- wspaniały rajski basen i niesamowicie szeroki program zajęć dla młodszych i starszych.

Camping L'Hippocampe

Argelès-sur-Mer - Langwedocja-Roussillon - Francja

Raczej niewielki, spokojny kemping z placem zabaw i basenami. Więcej atrakcji znajdziecie na siostrzanym kempingu La Sirene, po drugiej stronie drogi, gdzie wstęp dla klientów L'Hippocampe jest bezpłatny.

Camping Château de Boisson

Allègre-les-Fumades - Langwedocja-Roussillon - Francja

Kemping położony w stylowym i doskonale odnowionym zamku. Okazja odkrycia pięknej przyrody. Mnóstwo gier i zabaw dla młodszych i starszych oraz doskonała restaurcja na zamku.

Camping Palmira Beach

Vendres-Plage - Langwedocja-Roussillon - Francja

Kemping zaledwie 300 metrów od plaż Vendres-Plage. Dzieci mogą całymi dniami bawić się w basenie typu laguna, na imponującym statku pirackim. Bez obaw, z działa wydobywa się jedynie woda.