Kempingi w Ariege

Kempingi w Ariege

Szukasz wakacji u stóp francuskich Pirenejów? Zarezerwuj kemping w regionie Ariège na południu Francji. Ciesz się aktywnym wypoczynkiem i chwilami relaksu. Ariège położone jest pomiędzy górami i polami i oferuje coś interesującego dla każdego turysty. Średniowieczne miasteczka, pokryte śniegiem szczyty gór, rezerwaty przyrody, szeroki wybór aktywności sportowych, pyszne jedzenie i oczywiście piękne krajobrazy. Wybierając wakacje na kempingu na campingu w Ariège masz zagwarantowany fantastyczny wypoczynek. Vacansoleil wyselekcjonowało dla Ciebie najlepsze kampingi w Ariège.

czytaj więcej
Wybierz z 1 kemping Ariege z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping Le Malazéou

Ax-les-Thermes - Ariege - Francja

Doskonale położony kemping nad rzeką Ariere, tuż przy Ax-les-Thermes, który oferuje wiele możliwości wielbicielom górskich krajobrazów. Znajdziecie tu basen, saunę oraz bogaty program animacji.

Przyroda w okolicy kempingu w Ariège

Krajobraz otaczający Twój kamping w Ariège zaznaczają szczyty Pirenejów. Nie zaskoczy Cię fakt, że okolice są dość różnorodne i surowe. Wzgórza i lasy czynią to miejsce idealnym na piesze wyprawy. Dodatkowo przez Ariège przepływa kilka rzek i wartkich strumieni. Region ten jest idealnym miejscem na różnego rodzaju sporty wodne. Każdy dzień spędzony na campingu w Ariège przyniesie coś nowego.

Zwiedzanie Ariège

W okolicy kampingu w Ariège znajdziesz mnóstwo atrakcji! Nie tylko wspaniała przyroda stanowi nie lada gratkę, ale też region zachęca do licznych podróży przez wieki średnie i czasy prehistoryczne w Pirenejach. Jaskinia Niaux jest jednym z przykładów. Możesz podziwiać tam murale sprzed 12 000 lat. Odwiedź też wyjątkowe drewniane domy i katedrę Mirepoix lub zamek Montsegur. Ariège obfituje w liczne jaskinie, zamki, klasztory i historyczne miejscowości. Na wszystko może zabraknąć Ci czasu podczas pobytu na kempingu w Ariège.

Zajęcia na świeżym powietrzu w okolicy kempingu w Ariège

Na kempingu w Ariège będziecie mogli uczestniczyć w licznych zajęciach na świeżym powietrzu. Góry i lasy wspaniale nadają się na wyprawy piesze, kolarstwo górskie, jazdę konną, wspinaczkę czy po prostu podziwianie wspaniałych krajobrazów. Rzeki idealnie nadają się na uprawianie sportów wodnych, jak spływy w kanu, rafting czy kajakarstwo. Dla wszystkich aktywności na świeżym powietrzu jest też alternatywa. Dzień spędzony na pływaniu, wędkarstwie czy relaksie w spa to tylko kilka z opcji możliwych w pobliżu kampingu w Ariège.

Foix, stolica region Ariège

Podczas pobytu na kempingu w Ariège nie zapomnij o zwiedzeniu stolicy regionu, Foix. To starożytne miasto zachęca do zwiedzania go pieszo. Piękne skwery pełne kawiarnianych tarasów i przykuwających uwagę alejek sklepowych tworzą wyjątkową atmosferę. Odwiedź narożny market, opactwo czy piękny zamek. Pobyt na kampingu w Ariège w sierpniu to idealny czas, ponieważ można wtedy podziwiać historyczny pokaz dźwięków i świateł w teatrze w Foix.