Kempingi w Vendee

Wakacje na kempingu w Vendée

140 kilometrów długich, bezpiecznych, piaszczystych plaż, które łagodnie schodzą do krystalicznie czystych wód Atlantyku. Łagodny mikroklimat zapewnia mnóstwo godzin słonecznych w gwarnych ośrodkach nadmorskich jak Saint-Jean-de-Monts, Les Sables-d’Olonne, a także w malowniczych miejscowościach i portach rybackich. Tak, Vendée naprawdę oferuje wszystko, czego potrzeba do spędzenia udanych, rodzinnych wakacji nad morzem. Bez względu na to gdzie dokładnie znajdziesz się na wybrzeżu Vendée, zawsze do dyspozycji będziesz mieć spektakularne plaże i niekończącą się zabawę nad morzem. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu powinni też wybrać się na Côte de Lumière, z szeroką ofertą sportów wodnych i ponad 1000 km oznakowanych tras rowerowych.

czytaj więcej
Wybierz z 20 kempingi Vendée z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Miłośnicy przyrody mogą odwiedzić największe mokradła we Francji, Marais Poitevin, by zobaczyć wspaniałą różnorodność dzikiej przyrody. Miasta La Roche-sur-Yon, Les Herbiers i Chalain zapewniają możliwość wspaniałych wypraw w okolicy kempingu. Chalain jest drobiową stolicą Francji, więc z pewnością nie zabraknie tu pysznego jedzenia! Zabierz dzieci do parku tematycznego w Les Epesses i przejażdżkę parowozem w Mortagne-sur-Sevre. Jeśli szukasz idealnego miejsca na rodzinne wakacje, jest duża szansa, że Vendée stanie się Twoją wymarzoną destynacją.

Rodzinna zabawa nad morzem w Vendée

Vendée to prawdziwy raj dla miłośników plaży. Ponad 140 km piaszczystych plaż do wyboru od gwarnych i głośnych plaż Saint-Jean-de-Monts i Les Sables-d'Olonne, aż po bardziej spokojne plaże Bretignolles-sur-Mer i Jard-sur-Mer. Bardziej gwarne miejsce z kolorowych życiem nocnym, to La Tranche sur Mer z piaszczystą plażą o długości 8 km. Chcesz połączyć dzień nad morzem z pyszną posiłkiem? Wybierz się do Saint-Gilles-Croix-de-Vie. 4 plaże z szerokim wyborem doskonałych restauracji, idealnych na długi leniwy lunch. Zaledwie kilka kilometrów dalej, na północ, leżą plaże Saint-Hilaire-de-Riez z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Surferzy poszukujący wysokich fal, powinni udać się na południe do Les Conches or La Terrière. Bez względu na to gdzie w Vendée będziesz przebywać, w okolicy kempingu zawsze znajdziesz piękną plażę.

Zajęcia na świeżym powietrzu w pobliżu kempingu w Vendée

Vendée to raj dla rowerzystów i największa sieć tras rowerowych we Francji (ponad 1 100 km oznakowanych tras). Wskocz na rower na kempingu i przejedź obok piaszczystych wydm, pięknych plaż, wspaniałych mokradeł i malowniczych miasteczek wzdłuż linii wybrzeża. Entuzjaści sportów wodnych mogą wybrać się nad morze popływać, surfować, uprawiać windsurfing, kajakarstwo czy żeglarstwo. Wspaniały dzień w Vendée spędzić możesz wynajmując łódkę i wędkując. Jeśli kochasz przyrodę polecamy wybrać się na jedno z największych mokradeł we Francji, Marais Poitevin, gdzie możesz przepłynąć łodzią płaskodenną przez Zieloną Wenecję tego regionu. Jeśli dopisze ci szczęście, być może uda ci się dostrzec jelenia czy zimorodka. W lasach pomiędzy Le Pissot a Notre Dame-de-Riez można pojeździć konno. Przy tak wspaniałej przyrodzie, wystarczy wyjść na zewnątrz, a zawsze znajdzie się mnóstwo ciekawych zajęć w pobliżu kempingu.    

City trip w pobliżu kempingu w Vendée

W Vendée znajdziesz mnóstwo ciekawych miejsc  nieopodal kempingu. La Roche-sur-Yon to największe miasto w regionie, zaprojektowane przez samego Napoleona. Polecamy wizytę w muzeum czekolady, prowadzonym przez słynną rodzinę Gelenscer. Miłośnicy koni powinni wybrać się do stadniny Le Horas de la Vendée. Dzień można zakończyć uroczą przejażdżką dorożką po mieście. Challans to miasto w Vendée, które słynie z kaczek. Pospaceruj po uroczym centrum miasta i usiądź w jednej z wielu doskonałych restauracji na najlepsze na świecie Canard! Stare miasteczko targowe Les Herbiers na północno-wschodnim krańcu Vendée to idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Park tematyczny Puy du Fou położony jest zaledwie kilka kilometrów dalej, zaś w okolicy parku, w Mortagne-sur-Sevre można tez przejechać się kolejką parową. Przebywając na kempingu na północy Vendée warto odwiedzić imponujące miasto Nantes. Zobacz też Les Machines de L'Ile, wspaniałą impresję na temat dzieł Juliusza Verne’a, połączenie sztuki, technologii i fantasy.

Atrakcje w okolicy kempingu w Vendée

Plaże w pobliżu kempingu stanowią oczywiście sporą atrakcję regionu Vendée. Les Sables d’Olonne to wspaniałe miejsce, by połączyć dzień nad wodą ze wspaniałymi zakupami i wybornymi owocami morza. Warto wybrać się do uroczego miasteczka portowego Saint-Gilles-Croix-de-Vie. Możesz też wsiąść tam na prom płynący na Île d'Yeu, wyspę z miękkimi, piaszczystymi plażami, wydmami i zielonym lasem. Jako, że Vendée słynie z hodowli kaczek, polecamy odwiedzić urocze miasteczko Challans i skosztować delikatnego Canard de Challans. Jeśli szukasz atrakcji dla dzieci, zabierz je do Puy de Fou, gdzie znajduje się park tematyczny Les Epesses. Zobaczysz tam spektakularne pokazy historyczne z popularnymi postaciami, jak Król Artur. Efektów specjalnych nie powstydziłoby się nawet Hollywood! W Brem-sur-Mer, na południu, możesz kupić butelkę popularnego w tym regionie wina!