Kempingi w Luksemburgu

Kemping w Luksemburgu

Kto nie chce jechać daleko, ale też chce przeżyć niezapomniane wakacje, powinien wybrać wypoczynek na kempingu w Luksemburgu. Ten bogaty, mały kraj jest wciśnięty pomiędzy Belgię, Francję i Niemcy i oferuje wiele możliwości. Zamki, jeziora, kajaki, pofalowane winnice, strome ściany skalne i różnorodność krajobrazu, Luksemburg jest nieco odmienny. Dla dzieci kraj ten jest prawdziwym doświadczeniem. Czy szukacie wakacji na kempingu w Luksemburgu? Nie zwlekajcie dalej, ponieważ Vacansoleil oferuje to, czego Wam potrzeba.

czytaj więcej
Wybierz z 3 kempingi Luksembourg z Vacansoleil

Zaawansowane wyszukiwanie:

Camping hu Birkelt Village

Larochette - Luksembourg - Luksembourg

Najwyższej klasy kemping, położony na wzgórzu na wschód od Luksemburga, kilka kilometrów od Larochette. Na kempingu znajduje się basen z możliwością zadaszenia. Warto odwiedzić stolicę lub słynny zamek Vianden.

Camping Fuussekaul

Heiderscheid - Luksembourg - Luksembourg

Najwyższej klasy kemping z luksusowymi udogodnieniami i szeroką ofertą gier i zabaw dla dzieci. Idealne miejsce wypadowe na wycieczki do Niemiec, Belgii i Francji. Otwarty cały rok!

Luksemburg; kraj pełen zamków i pięknej przyrody

Podczas Waszego pobytu na kempingu w Luksemburgu nie unikniecie wielu zamków i ruin. Już górna część starego miasta w Luksemburgu stanowi fortecę, ale i wieże wznoszą się na zielonych wzgórzach. Miłośnicy zamków warownych i fortyfikacji zdecydowanie muszą wybrać kemping w Luksemburgu. Co więcej, kraj ten  dla miłośników wspinaczki jest prawdziwym wspinaczkowym rajem. Znaleźć można tutaj ponad 5000 kilometrów szlaków wspinaczkowych. Wspinaczka jest więc obowiązkowa. Wspaniałe  Müllerthal, znane też jako „Mała Szwajcaria” zachwyci stromymi ścianami skalnymi, zalesionymi wzgórzami i potokami. Sami odkryjecie to wszystko z Waszego kempingu w Luksemburgu.

Przyjemne, schludne wioski i czarujące kolorowe miasta

Goście wybierający kemping w Luksemburgu z pewnością odwiedzą największe miasto w kraju, miasto Luksemburg. Miasto, gdzie historyczne budowle i błyszczące nowoczesne budynki stoją ramię w ramię. Ponadto, stare miasto od dawna wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Miasta takie jak: Vianden, Echternach i Clervaux dzięki swej niesamowitej charyzmie są równie popularne wśród turystów. Będziecie zachwyceni tym, jak idealne są  wioski w pobliżu Waszego kempingu w Luksemburgu. Czyste ulice wiosek, dobrze utrzymane ogrody i nieskazitelne domy dominują w tej scenerii ulic. Warto zobaczyć.

Ciekawe wycieczki z Waszego kempingu w Luksemburgu

Kemping w Luksemburgu jest szczególną atrakcją dla dzieci. Nie tylko na miejscu jest niezwykle wiele dla nich aktywności, ale i poza kempingiem spotkają wiele atrakcji. Wejdźcie do słonecznej łodzi na wyprawę edukacyjną, lub wijące się ścieżki wzdłuż małych rzek. Przyroda jest tu bogata w miejsca do wędrówek i wspinania się. W Luksemburgu jest wiele małych zoo. By zobaczyć większe zoo możecie wybrać się do belgijskiego La Roche z parkiem zwierząt, lub francuskiego Metz. W Plopsa Coo w belgijskim Stavelot znajdą się podobne atrakcje, w trakcie Waszego pobytu na kempingu w Luksemburgu.

Możliwości rozrywki w Luksemburgu

Jeśli zostajecie na kempingu w Luksemburgu i chcecie zjeść poza nim, zauważycie, że przyzwoite niemieckie dania przeplatają się z dobrą kuchnią francuską. Innymi słowy, jedzenie jest pikantne, w dużych ilościach i smakowite. Jeśli macie ochotę na rybę , restauracje przy rzece Muselle  będą najlepsze, a Luksemburczycy  uwielbiają danie: małże z frytkami latem. Kto lubi wychodzić, zachwyci się miastem Luksemburg. Znajdziecie tutaj teatry, kina, wiele przytulnych kafejek, kluby z muzyką na żywo i rozrywką oraz bary bistro. Wszędzie możecie wyruszyć z Waszego kempingu w Luksemburgu.

Na kempingu w Luksemburgu każdy przeżyje fantastyczne wakacje i nikt nie będzie się nudził.